Nakup - AR Brera, 2.2 JTS

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Pozdravljeni, najprej se opravičujem, če taka tema že obstaja oziroma če pišem v napačen podforum, iskanje mi ni našlo nobene podobne teme. Če pišem v napačen podforum, prosim moderatorje, da temo prestavijo v ustrezen podforum :)
zdaj pa k vprašanju. Resno se zanimam za nakup Brere, rabil pa bi par informacij v zvezi z motorji. Vem, da izbira motorjev pri breri ni "baš nešto" in da je najboljši motor zanjo 2.4 JTDM, vendar pa mi dizel nekako ne sede v tak avto. Zanimajo me izkušnje predvsem z bencinskimi motorji. Vem, da bi bil najboljši bencinar 1.75 TBI, vendar pa so ti motorji redkejši od poštenih politikov :mrgreen: Kakšna pa je situacija z JTS motorji? vem, da so imeli neke probleme z verigami in da so za svoje konje kar žejni. So bili problemi z verigami odpravljeni? Skratka, zanimajo me izkušnje uporabnikov z Brerami, še posebej z bencinskimi motorji :)
Hvala za odgovore in LP :)
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Brere si nisem lastil nikoli,sem pa imel 2,4 dizel v 159ki motor je itak isti tudi v breri. Zadeva je super, poraba avt. Menjalnike 9,5 litra, problem so swirl ventili ki radi nagajajo,najpametneje jih je dt vn in sravfe notr in zadeva dela bp ;) :) kar se tice 2.2 jtsja ti lahko povem da glavni servis pride, govorim samo o materialu cca. 900€. Naceloma pa je pa motor pozeru bencina, pa pravilno da je servisiran z pravlnim oljem. To je to kar ti lahko povem iz svoje roke ;)

Lp,
D
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Za konkretne info o Breri 1.75Tbi se obrni na uporabnika GTAm. On je lastnik že nekaj let. Mislim, da jo tudi prodaja, če je ni že prodal :)

Lastnikov GM bencinarjev je pa tudi bilo nekaj na forumu, malo poišči, pa ti bodo povedali svoje izkušnje.

Osebno bi pa izbral Brero 2.4 JTDm iz večih razlogov.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

jts-jov 2.2 in 3.2 bi se jest izogibal.
Uporabniški avatar
igi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 349
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:21 pm
Vozilo: Brera, bencin, ni več.
sedaj Giulietta 1.4 MA

WiTBoY napisal/-a:jts-jov 2.2 in 3.2 bi se jest izogibal.
Zakaj?

2,2 vozim že šesto leto.
Razen zamenjane verige, brez problemov.
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared.
http://www.youtube.com/watch?v=ZSNmlhrAeWw" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

no sej pol veš kok te pride menjava ketne pripročljiva menjava je pa na 70kkm pa računi. sploh na 3.2 pogreb
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

Jaz mam brero 3,2JTS Q4 letnik 2009. Kupil sem jo 4 leta nazaj z 20tkm prevoženimi, zdaj jih imam nekaj čez 53tkm. So far so good :D Povprečna izračunana poraba je 12-13litrov, bi šlo tud nižje ampak ker avto uporabljam kot tretji avto ne varčujem. Redni servis na avto-triglav pride med 200-280 eur. Kar se ketne tiče zaenkrat vse OK, ta letnik ima že ta novejšo verzijo ketne in modificirane šponerje.
Mene najbolj moti teža avta in zvok. Montiral sem od supersprinta inox neresoniran downpipe in je stvar znosna, ni pa to to kar sem jaz vajen slišat od alfe.
Tud moja je drugače naprodaj.
Slika
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Aha...kateri letniki pa že imajo novejšo ketno? 2009? 2008? Kar se porabe tiče me niti ne skrbi toliko....liter gor ali dol...bolj me zanimajo potencialni problemi, ketne in še kaj (če seveda obstaja) :D Koliko pa ceniš tvojo? lahko tudi na zs :)
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

Načeloma naj bi blo po FL (grobo rečeno tiste s ta novimi zici). Tak so meni na AT rekli ko sem jo pred štirimi leti pred nakupom pripeljal na pregled.

Več kot prineseš bolj bom vesel :D

BTW Tud Drago jo prodaja, njegovo maš na avto.net (tista 2007 bordo). Tako da izbire je že na forumu dosti.
Slika
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Ja,imam oglas na Avto.net,sicer bolj kot ne, informativne narave.
164 -ko in 166-ko sem prodajal šele potem,ko sem kupil že drug avto,Brero pa prodajam brez da bi imel kaj v planu(morda Giulia).Če bo šla ,v redu ,če ne,tudi v redu,nimam nobenih pripomb čez avto.Je drugi avto v družini,vožen skoraj izključno na relaciji Lj-Poreč cca 10 x na leto.
Je letnik 2007 in ima 47.000 km,problemi so vsi zapisani na forumu.Poraba, kot je napisal Rogi,servisirana pa ves čas na Avto Triglavu.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Moja pripomba.
Če je res samo s ketno problem, potem je jts bistveno bolj zanesljiv kot jtdm. Preprosto na 70k km jo menjaš in voziš naprej.
Glede na to, da lastniki jtsjk vozijo bolj malo to pomeni menjavo ketne na vsakih 5 let.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Ja pri 50.000km koliko jih imata ti dve breri jih 2.4 motorji tut niso meli. Ko bota preko 200.000 se pokazala prava slika. Moje mnenje pač.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

na 3.2 te to pride okol 3k€ . je cenej poravilo glave na 2.4 :)
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

verjetno je to cena kompleta z vsemi zobniki in ne samo veriga ter vodila? Se pravi, vsi šponarji,vodila, 2x zobniki na sesalnem in 2x zobniki na izpušnem, 3 verige...? Ker ne verjamem, da bi bilo potrebno npr. pri 100kkm menjati tudi vse zobnike v kolikor se ni vozilo z raztegnjeno verigo.
Se pa baje življenska doba verige precej podaljša z redno menjavo olja na max. 15kkm ter oljem na vsaj 3/4.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

ja kit je z vsem. sej sam verige menjat pomoje nima smisla .pri 115 že drsa

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 20V6%20JTS" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija