Nakup - AR Brera, 2.2 JTS

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Pozdravljeni.

Na forumu (in v Sloveniji, roko na srce) je bolj malo uporabnikov, ki imajo 2.2 JTS. Navsezadnje pa upam, da ti bodo priskočili na pomoč.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Dobrodošel na našem forumu! :wink:

Mogoče ti bodo naslednje teme kaj v pomoč:
JTS - Raztegovanje / Raztezanje verige: viewtopic.php?f=39&t=35290&hilit=2.2+JTS" onclick="window.open(this.href);return false;
2.2 JTS - Značilnosti / Zmogljivost / Poraba: viewtopic.php?f=34&t=31869&hilit=2.2+JTS" onclick="window.open(this.href);return false;
Info o JTS motorjih: viewtopic.php?f=33&t=4837&hilit=2.2+JTS" onclick="window.open(this.href);return false;
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
igi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 349
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:21 pm
Vozilo: Brera, bencin, ni več.
sedaj Giulietta 1.4 MA

Evo.
Pri 188.000 se je ob čudnih zvoki, spet prižgala lučka za motor. Računalnik pokaže, da odmični nista v fazi. Veriga? Spet? Po odprtju glave žalost. Polno opilkov, saj in vonja po zažganem . Zgleda, da se je zamašil en kanal, pa ni bilo mazanja. Menjava odmičnih in verige, zaradi zamašitve, ni smiselna, zato iščem drug motor. V D sem našel enega za 1.750€, pa enega za 2.250, pa mi je to malo preveč. Ve kdo za kakšno pri nas ali v I?
Hvala za pomoč.
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared.
http://www.youtube.com/watch?v=ZSNmlhrAeWw" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Med karamboliranimi na avto.net je kar nekaj 2.2 JTS primerkov.

lp
Uporabniški avatar
igi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 349
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:21 pm
Vozilo: Brera, bencin, ni več.
sedaj Giulietta 1.4 MA

Sem našel, hvala.
Le 159 ima delujoč motor, prodajalec pa pravi laufa tako kot mora.
Bi mi bilo lažje, če bi vedel, da je od katerega našega in da je kaj drugega krivo, da je na odpadu,
predvsem zaradi nameščenega vlečnega obroča.
Sedaj pa že smetim
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared.
http://www.youtube.com/watch?v=ZSNmlhrAeWw" onclick="window.open(this.href);return false;
RED_line
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Če Mar 18, 2010 11:18 am

kaj pa da bi montrial 2.4 jtd?
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Najbolj enostavna in poceni najbrž ne bi bi bila ta operacija....
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

pol je skor bolša varjanta tbi da se ne jebeš z homologacijo pa manj stvari je treba menjat.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

No no, dajmo se malo zresnit. 2.2 jts je sranje, to nam je vsem jasno (no, vsi jts-i so). Človek ima samo 2 realni možnosti, ali vgraditi drugi enak motor ali prodati (praktično podariti) vse skupaj in nabaviti kaj drugega. Sam bi verjetno bolj razmišljal o drugi možnosti. 159 z dizelskim motorjem je super avto, cene so pa itak na nivoju megana če ne že kar clia. Sploh pomisliti na to, da bi se vgradil kakšen drug motor v staro 159-ko se mi pa zdi smešno, da ne rečem neumno.
159 2.0 jtdm
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Če se da rešit z zamenjavo glave in blok lahko ostane v vozilu je to še ugodno. Da boš menjal en motor iz enega v drug avto pa ni računice.

Preprosteje je vzeti neko drugo rabljeno vozilo. Se pa da vse če imaš dovolj denarja in volje.
Uporabniški avatar
igi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 349
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:21 pm
Vozilo: Brera, bencin, ni več.
sedaj Giulietta 1.4 MA

Tudi sam se vse bolj nagibam v drugo varianto. Vse skupaj prodati, da ne rečem podariti , ali pa odmontirat uporabne dele in ostanek na odpad.
Drugače mi je Brera z 2,2 jts dobro služila, se z veseljem vrtela med 4500 in 6500 :D , kljub temu, da vas večina pravi, da to ni to, ampak meni
za dizel ni, ko dizlu vdari blokada se je moja Brera šele razživela.
Naslednji avto bo spet bencic. če bo sreča spet 2,2 jts , seveda se ne bi odpovedal Tbi, ampak imajo ceno, ker jih tak malo.
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared.
http://www.youtube.com/watch?v=ZSNmlhrAeWw" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Bolj je vprašanje volje. Se pa vse da.
Teh zlorabljenih 159/brer se sedaj po sloveniji vlači da je veselje. In se načeloma da sestaviti marsikaj.
Če se ti le da in znaš sam kaj narediti.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
RED_line
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Če Mar 18, 2010 11:18 am

aja, to je bencinar. nisem niti vedel da obstaja. kaj pa da bi dal od 3.2 al kar je že prišlo notri?
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

igi napisal/-a:Tudi sam se vse bolj nagibam v drugo varianto. Vse skupaj prodati, da ne rečem podariti , ali pa odmontirat uporabne dele in ostanek na odpad.
Drugače mi je Brera z 2,2 jts dobro služila, se z veseljem vrtela med 4500 in 6500 :D , kljub temu, da vas večina pravi, da to ni to, ampak meni
za dizel ni, ko dizlu vdari blokada se je moja Brera šele razživela.
Naslednji avto bo spet bencic. če bo sreča spet 2,2 jts , seveda se ne bi odpovedal Tbi, ampak imajo ceno, ker jih tak malo.
Če bi tole prodal in kupil drugo jts, bi jst osebno raje dobil dele in zrihtal obstoječo. Avto veš kakšen je, motor bo potem zrihtan.

Če pa kupiš drug avto z istim motorjem pa ne veš kaj in kako, lahko se ti hmalu ponovi na naslednjem avtu.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

RED_line napisal/-a:aja, to je bencinar. nisem niti vedel da obstaja. kaj pa da bi dal od 3.2 al kar je že prišlo notri?
3.2 je se bol problematič od 2.2
Odgovori
  • Informacija