Opran / Zmočen ključ - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Leonela
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: So Mar 31, 2007 1:36 pm
Član Alfa Kluba: 0

Pozdravljeni....torej...imela sem to srečo, da sta se mi oba ključa od avta oprala v pralnem stroju. ](*,)
Torej ja...čista sta zdaj, več kot dovolj. :) Problem je nastal, ker zdaj ne zaklepata avta...kako se to, da urediti? Hvala :)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če maš srečo razdri, odstrani baterijo, očisti vezje in novo baterijo... pa mogoče bodo začeli delat, če ni preveč poškodovano.
Ampak dlje kot čakaš slabše je.

Če nimaš sreče so daljinci uničeni, in bo treba dobit druge in na novo sprogramirati daljince.
Uporabniški avatar
Leonela
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: So Mar 31, 2007 1:36 pm
Član Alfa Kluba: 0

Vse to sem takoj naredila. Pa ne delujejo. Vsaj za zaklepanje in odklepanje ne. Za zagon avtomobila pa oba delata.
Novi ključi? Sliši se spet kot en velik strošek...
Kje se pa to, da urediti?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Za zagon avtomobila je v ključu ločen čip, ki je zalit v plastiko, in ga praktično ne moreš poškodovat. Zato to deluje.

Odklepanje pa rabi baterijo in nekaj več elektronike, in je tudi bolj občutljivo na vodo.

Zamenjava ključev ni ravno poceni, še posebej če kupiš nove.
Ena opcija je da kupiš par rabljenih ključev, pobereš iz tvojih original ključev čipe za zagon motorja, in potem na novo sprogramiraš nove "rabljene" daljince da bodo odpirali tvoj avto.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

sej že tega če ga odpreš pa spučas in na novo sprogramiraš bo deloval. bol problem je če se namaka v slani vodi.
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

Zdravo,

Naredil sem eno neumnost, kjer se pokazalo da ni kul bit predolgo samski moški :)
V pralni stroj sem dal hlače s ključem od moje 159, so se oprali in lepo posušili. Sem opral še enkrat z izopropil alkoholom, posušil, zamenjal baterijo,, samo ni efekta. Kaput.

To so bli rezervni ključi, za katere sem s keycode kartico na Avto Triglav plačal 400 evrov. Groza.

Se kdo razume v elektroniko v teh ključih? A je čip, ki je enkratno zapečen vodoodporenP Je možno da je šlo samo vezje za daljinsko odklepanje? Pozna kdo kako specialno avtoelektriiko v Ljubljani, ki bi mi poskušala to zadevo rešiti?

Hvala, lp


Edit: prestavljeno v obstoječo temo ....
rock n' roll
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Verjetno ti je crknil samo daljinec. Avto bi moral vseeno vžgati ko daš ključ notri, ker imobilizator je v ločenem čipu, ki je načeloma vodotesen...

Vezje od daljinca načeloma lahko vzameš od kateregakoli drugega ključa in potem sprogramiraš centralo, da bo prepoznala nov daljinec.
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

Aha, to pa nisem pomislil, da je ločeno.
Bom poskusil, ker mam ravno pri ličarju avto, hvala lepa..
rock n' roll
doberman666
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr Jun 08, 2016 8:19 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm
Kraj: Nova Gorica

Zdravo,
S ključem sem šel plavat v morje in ga izgubil, po kaki uri ali dveh smo ga našli. Avto ne odklepa več, kljub temu, da sem ga dodobro osušil in zamenjala baterijo. Poleg tega avta ni mogoče vzgati, izpiše: Electronic key not recognized.
Je ključ popolnoma fuč? Se da z železnim ključem vzgati avto? Ko ga dam v režo zraven reže za cel ključ se ne zgodi nič.
Rezervni ključ so mi že poslali po pošti a sem ga tut že opral in se ne spomnim če še dela.
Prosim za pomoč in kakršnokoli idejo.
Hvala
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

Avta z železnim ključem ne moreš vžgati, lahko ga odkleneš, tista reža ob luknji za ključ je pa za to, da če bi ključ ostal notri ga s tem porineš ven, tako da železen ključ potinesš v tisto špranjo.
Ne bom sicer pametoval ampak mislim da je fuč, če imaš kodo za kodiranje ključa lahko poizkusiš če se ga da ponovno sprogramirat, če ne bo treba novega, kar pa kolikor vem ni ravno poceni.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Najprej bi ga takoj moral oprati s sladko vodo in šele nato osušiti. Vendar tudi to ni nobeno zagotovilo. Morska voda je kurba za elektroniko ....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
doberman666
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Sr Jun 08, 2016 8:19 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm
Kraj: Nova Gorica

Tako, včeraj zvečer sem razdrl ključ da sem prišel do vezja in ga posušil s fenom saj je bil še rahlo moker. Danes sem poskusil vzgati avto in deluje, tudi odklepanje in zaklepanje.
Sreča v nesreči, da še deluje kot mora.

Ko sem izvlekel baterijo je bila le ta mokra, po razdiranju je bilo vezje tudi še mokro ponekod.
Sprašujem se ali je ključ dejansko precej vodoodporen ali je vezje tako vzdržljivo?

Kakorkoli: kid's don't try this at home :wink: ](*,) ](*,) :rofl: :ylsuper:
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Evo...in se je zgodilo tudi meni. Sicer s ključi Giuliette. Upe sem polagal na menjanje baterije...bilo je zaman :cry:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Si ključ pred menjavo baterije dodobra posušil?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Razdri ključ, očisti z destiliarno vodo in dobro zdrgni s krpo. Včasih pomaga za matične plošče v prenosnikih ki jih popravljam, zna tudi za to.
Odgovori
  • Informacija