Tresenje motorja - AR 159, 2.4 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Alfinho07
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Jun 24, 2016 2:25 pm

Pozdravljeni!

Imam Alfo 159 2,4 jtd 200KM, na avtocesti sem jo vozil recimo povprečno okol 160km/h, ko mi je nenadoma začelo ful motor tresti, vibrirat. Zato sem se ustavil ob cesti in ko sem zbijal prestave je začela se izklapljat, ko sem se pa popolnoma ustavu se je v sekundi čisto izklopila. Potem sem jo še enkrat zagnal in je vse delalo normalno, in tako se mi je potem še enkrat ponovilo čez par minut nakar sem potem še enkrat jo zagnal in vozil dalje 120km/h pa ni bilo nobenega problema več. Ima kdo kakšno idejo, izkušnjo?
Hvala za odgovor, uzivajte.
boxer88
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Jan 10, 2015 12:30 am

Alfinho07 napisal/-a:Pozdravljeni!

Zato sem se ustavil ob cesti in ko sem zbijal prestave je začela se izklapljat, ko sem se pa popolnoma ustavu se je v sekundi čisto izklopila. Potem sem jo še enkrat zagnal in je vse delalo normalno, in tako se mi je potem še enkrat ponovilo čez par minut nakar sem potem še enkrat jo zagnal in vozil dalje 120km/h pa ni bilo nobenega problema več.
Hvala za odgovor, uzivajte.
Tega dela opisa ne razumem... :?
Drugače pa: kako veš da je tresel motor? Predvidevam, da si med vožnjo čutil vibracije, ki pa lahko izvirajo tudi od drugod (mogoče vztrajnik, polosovine,...?). So bili poleg vibracij prisotni tudi kakšni zvoki?
Alfinho07
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Jun 24, 2016 2:25 pm

boxer88 napisal/-a:
Alfinho07 napisal/-a:Pozdravljeni!

Zato sem se ustavil ob cesti in ko sem zbijal prestave je začela se izklapljat, ko sem se pa popolnoma ustavu se je v sekundi čisto izklopila. Potem sem jo še enkrat zagnal in je vse delalo normalno, in tako se mi je potem še enkrat ponovilo čez par minut nakar sem potem še enkrat jo zagnal in vozil dalje 120km/h pa ni bilo nobenega problema več.
Hvala za odgovor, uzivajte.
Tega dela opisa ne razumem... :?
Drugače pa: kako veš da je tresel motor? Predvidevam, da si med vožnjo čutil vibracije, ki pa lahko izvirajo tudi od drugod (mogoče vztrajnik, polosovine,...?). So bili poleg vibracij prisotni tudi kakšni zvoki?

Rade volje bi ti kaj več povedal, ampak sem mrzel na tem področju tehnike. Kar ti lahko povem vibracije kot da bi vozil po makadamski cesti, nevem od kje izhaja.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Injektor, mogoče samo slab stik? Lopute v sesalnem kolektorju?

Uglavnem mal diagnostike bi bilo dobro naredit, pa bi se verjetno hitro videlo če kaj ni OK.

Lahko pa da je šlo samo za kakšen kratkotrajen preblisk.
Alfinho07
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe Jun 24, 2016 2:25 pm

TribesMan napisal/-a:Injektor, mogoče samo slab stik? Lopute v sesalnem kolektorju?

Uglavnem mal diagnostike bi bilo dobro naredit, pa bi se verjetno hitro videlo če kaj ni OK.

Lahko pa da je šlo samo za kakšen kratkotrajen preblisk.

Hvala. Se pravi, če peljem na servis da jo priklopi se mogoče tam zazna napakca?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Mislim da če boš peljal na servis pogledat če je kaka napaka v spominu boš odšel razočaran... Ker če se ni prižgala lučka na armaturki potem ni nobene napake v spominu.

Treba je narediti diagnostiko med vožnjo, in opazovat parametre delovanja motorja.

Iz tega se da potem videti ali vse dela OK ali ne.

Če te zanima me kontaktiraj, pa lahko naredimo...
Odgovori
  • Informacija