Povečana poraba olja - AR 159 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
159tist
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Okt 29, 2017 12:15 pm

Zivjo
Imam problem na ar159 1.9jtd 8v motor po enem mesecu od menjave olja (castrol 5w-30) pricne kaditi moder dim. Zakaj unici-skuri olje ?



Edit: Premaknjeno v sorodno temo ...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Preglej turbino.... verjetno pušča semering na ležaju na turbini...
Uporabniški avatar
Gasperr
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 49
Pridružen: To Avg 28, 2012 7:52 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 (150hp)

Zdravo,

alfa 159, 1.9 jtdm, 2008

pri malo bolj dinamični vožnji (v hrib in oster ovinek) se je naenkrat za par sekund zaslišal piskajoč zvok, na ekranu napisalo nekaj v smislu, da je prenizek nivo olja (pisalo samo par sekund, nato izginilo - nisem uspel niti prebrat) in avto je izgubil moč. Nisem pogledal barometra turbine, da bi že takoj takrat videl ali normalno dela ali ne. Avto ni šel v safe mode.. moč je potem prišla izgleda da takoj nazaj..

Od takrat ima avto sicer normalne pospeške, turbina normalno deluje (pospeški, barometer), je pa nek dodaten nizek "dizelski" zvok in vibracije "na pedalki". Ta dodaten zvok sovpada z vklopom turbine in tudi naraste skupaj z barometrom turbine, tako da osebno sumim turbino. Ne gre mi sicer v račun to, da so pospeški enaki in je avto enako odziven, kot prej. Zvok tudi ni tako močan, da bi preglasil avto kot tak. Najbolj se ga čuje, ko turbina začne. Če se spet malo bolj dinamično peljem ga niti ne slišim več, ker ga vse ostalo preglasi (pomoje - lahko pa, da ga tudi ni več v išjih obratih).

Ko avto stoji na mestu lepo teče, se nič ne sliši česa dodatnega.

Ker mi je vmes, ko se je to zgodilo, napisalo, da je nizek nivo olja (sicer samo enkrat in potem nikoli več), sem vseeno pogledal nivo. Ob vklopu mi računalnik javi, da je nivo lepo na sredini, na šipki pa ga je res bilo malo (minimum), zato sem ga danes dolil - 1 liter. No po tem je na šipki še vedno pod minimumu (jutri grem še po 2l), na računalniku pa mi celo kaže eno črtico manj, kot prej. Zato sedaj sumim tudi, da se je zgodilo nekaj, da mi sedaj pije tudi olje.

Vse skupaj se je zgodilo včeraj ob vožnji na morje, zato stvar še opazujem in se bolj previdno vozim. Poknjena je bila tudi cev, ki je vidna v priponki, ampak dvomim, da ima kaj veze s težavami. To cev sem zdej lepo zduck-tapal. :)

Kakšna ideja? Lahko na morju sam še kaj preverim, predno ga peljem na servis, ko pridem (upam) do doma? Osebno sumim turbino; sploh, če pije tudi olje, bi verjetno to bila nabolj verjetna stvar. Je kaj s čimer bi lahko že sam to tu potrdil?
Priponke
159.jpg
Odgovori
  • Informacija