Trd menjalnik in težje prestavljanje - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Maco87 napisal/-a:kako ste kaj drugi rešili težko prestavljanje iz 1 v 2 ...? :) ( to se je meni pojavilo po menjavi olja v menjalniku... pa še to samo ko bila temperatura okoli 0 stopinj ali manj... )
Cakali na prijetnih 20+ stopinj.

Drugace pa se s tem sprijaznis in to deluje dokler je clovek dobre volje...ko se pa je clovek razdrazen potem pa pac nekomu "bejes" italijansko mater. :)
alfanaz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Po Jun 03, 2013 10:42 pm

Lep pozdrav,

je kdo od vas na forumu rešil režko premikanje pri nizkih temperaturah pri F40 menjalniku, torej tisti, ki je vgrajen tudi v mojo 159-ko 2.0JTDM 170KM??

Zmanjšanje količine olja pri meni ni pomagalo, kot sem dobil informacije, sedaj razmišljam o "redkejšem" olju, se pravi nemesto 75W-90/85 bi uporabil 75W-80, ker je pri nižjih temperaturih le bolj "tekoče/redko".

Informacije ki sem jih dobil glede tega ravno niso popolnoma oprijemljive ampak mogoče ni greh preizkusiti.

Marsikje pa sem tudi zasledil, da fantje to rešujejo z MTL oljem 75W-80 od redline, olje naj bi bilo res kvalitetno in reši težave s sinhrojem, tudi na strani to navajajo:
https://www.redlineoil.com/mtl-75w80-gl-4-gear-oil" onclick="window.open(this.href);return false;

Sem pa seveda v dvomih glede nakupa, vprašanje, če je olje res "čudežno".
159JTDm
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 27, 2019 2:51 pm

Js sem trdo prestavljanje pri hladnem vremenu resil tako, da sm kupil qtronica #-o :D
Zdj pa zares: A je kdo od vas ze probal zamenjat olje v menjalniku, in sicer ne z nekim random selected 75w90 al kaj pac nej bi ze slo not, ampak z unim, ki ga prodajo na pooblascenih servisih? Ker moje izkusnje so taksne, da ce ni original olje, iz original piksne, potem se salta zelo grdo in trdo. Sicer tole ne govorim za alfe, ampak za druge znamke, ampak cist tko...mogoce bi blo za sprobat
Matevz25
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 104
Pridružen: Če Nov 12, 2015 9:44 pm
Vozilo: 159 1.9 JTDm, 2010
Kraj: Domžale

Pri moji je pomagal edino komplet novih zajl za menjalnik.. 370€ pa je.. problem je samo v prestavni ročici in povezavi do menjalnika.. podmazovanje bowdna je za 14 dni, manj olja ni razlike, drugega olja pa nisem poizkusil..
alfanaz
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Po Jun 03, 2013 10:42 pm

Je kdo od vas mogoče nastavljal kable prestavne ročice, kakšnih navodil nisem našel specifično za 159, edino našel sem za saab z menjalnikom f40 ampak je le malo razlike med modeloma.
kržo159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Če Maj 05, 2016 9:50 pm

Lep pozdrav, pri 8v 120KM 2006 letnik imam težavo s težjim predstavljem, pa še čuden zvok se sliši kot žvižganje v tretji in četrti prestavi, pred kratim zamenjan komplet vztrajnik, a morda ve kdo kaj bi moglo biti problem?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Menjalnik oz. sinhroni ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Ležaji v menjalniku. Famozni M32
Odgovori
  • Informacija