Cukanje + Ne opravlja regeneracije - 2.4 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Dugi159
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Mar 23, 2017 11:22 pm

Stibla napisal/-a:Men cuka ko je topleje in motor mrzu. Pa še to samo ko je gas spuščen in ga nežno pritisnem, ko ga malenkost bolj pohodim ne cuka. Kaka ideja? Je tut to egr?
Ja meni je tako delalo tudi ce je bil motor segret , pozimi pa vse normalno , nic cukanja.
Maco87
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr Okt 12, 2016 9:09 am

ok malenkost mimo teme mogoče .. ampak ima kdo idejo... za 2.0 jtdm 100 KW motor ... zjutraj ko je hladen je bolj len..avto tak težko speljuje ... pol ko že parkrat spelješ pa je že boljše ( pa je velik servis narejen....... olje menjano .... itd itd )
Stibla
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Sr Jan 04, 2017 11:47 pm

Maj je bil zjutri zamorjen po cca 1km je blo ok pa pololdne je rd mal cuku pru kilometr. Spucu egr v nulo v kopeli bencina.. zdej je skos enak "živahn" sm mev pa prej avto z 2.4 150ks. In je bil motor napravm zdej 2.4 210ks velik bl odzivn in se je tut lepš zavrtev.
Stibla
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Sr Jan 04, 2017 11:47 pm

Učer sm v rikverc stal na mestu na enem klancu, ravno takrat je avto začev delat regeneracijo. In se je iz avspuha začel plavo kadit :cry: je to normalno al ne? Pol sm ga ugasnu pa nazaj pržgov pa se ni več. Pa do zdej še nikol nism tega opazu.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ne ugašaj avta ko ta dela regeneracijo!
Stibla
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Sr Jan 04, 2017 11:47 pm

Bil sem na travi, ko sm čoln daju v lublanco in se je začela trava spodi smodit... bol k da se vse skup vname :wink:
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Bolje bi bilo,če bi ga preparkiral na beton ali asfalt.Reg.si prekinil,ob naslednjem vžigu se NE nadaljuje.Pazi,ko ti bo naslednjič delal reg.,da ti jo naredi do konca,ker drugače znaš imeti problem.
Stibla
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Sr Jan 04, 2017 11:47 pm

Sej to je tist problem k si ne morš zberat kdaj bi jo delal. Tut ko greš na rakitno in jo začne delat se kumi gor peleš.
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Meni jo je že trikrat delalo,ko sem se pripeljal na domače dvorišče in sem se obrnil in šel vraga pretiščat na Orle in nazaj domov,da je opravil to regeneracijo. :D
Odgovori
  • Informacija