Problem z ključavnico + čuden zvok + utripanje ekrančka

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

Pozdravljeni, kot ze v naslovu razlozeno mi je danes avto pocakal na parkingu. Odklenil se mi je se, ko pa sem vtaknil kljuc mi je vse mrknilo. Ko sem ponovno vstavil kljuc je zacel ekrancek med stevcema utripat, slisal se je nek cuden zvok ala tktktk... Je kljucavnica hin ali je kej drugega?
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Akumulator
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

Mi je kolega podobno rekel, nic bomo jutr probal na kleme napolnit pa bomo vidl ce bo kej dal od sebe.
Uporabniški avatar
MAXTER
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: To Feb 15, 2011 1:21 pm

Res je, alumulator je fuc. Na kleme je avto vzgal, sem ga peljal par km, ugasnil in spet isto tako da je zadeva fuc in je niti ne polni vec.
alfačip
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: To Avg 15, 2017 10:20 pm

Najprej lep pozdrav sem nov na forumu
težava sledeča alfa 159 1,9 jtd 150 konjev občasno ne zažene zaganjača daš ključ imaš kontakt pritisneš tipko start
in samo klik ne zažene spustiš tipko klik poskusiš znova in spet samo slišiš klik,
zaganjač ni saj avto zaženem če spustim štrom po žici za zagon tažica gre iz ključavnice pod volanom oznakla NBS 939 sw 19.0. Računalnik ne javlja nobene napake prav tako je ni preko testerja. torej sumim to ključavnico oziroma elektroniko
v njej ..... a je to kodirana zadeva al paše od drugega gor.

lp.



Edit: prestavljeno v sorodno temo .... (MaStr)
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Za začetek preveri avtomat na zaganjaču preden celo armaturko razdereš
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
alfačip
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: To Avg 15, 2017 10:20 pm

Zadeva je takšna dol občasno ne pošlje 12v za zagon avtomata na zaganjaču in če takrat spustiš posebej plus dol se avto zažene normalno torej zaganjač čisto ok ker sedaj sem si naredil dodatno tipko da ga vžgem. plus ne pride iz te škatlice ključavnice ki je pod volanom res da se to zgodi 10krat letno ampak ravno takrat ko vozi moja .
alfačip
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: To Avg 15, 2017 10:20 pm

Nič dokler ne dobim pravih podatkov če se da ključavnica brez problema od drugega gor bom pustil dodatno tipko pod pokrovom varovalk tako da če ne zalaufa pač odprem pokrov levo kjer so varovalke in tam stisnem da zažene zaganjač.

vsaka rešitev dobrodošla.

lp
Odgovori
  • Informacija