Crkuje in cuka - AR 159, 2.0 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
tomasontn1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Če Jul 23, 2015 7:31 pm

Pozdravljeni,

Prosil bi za pomoč, ker ne vem kam naj se obrnem. Avto med vožnjo med 2100 obrati in vse do 3000 cuka momentalno, če pritisneš sklopko crkne in se jo ne da vžgat nekaj časa. Prižge se tudi lučka za motor vedar ko mi jo rata vžgat vse zgine in nobene napake ne prikaže na testerju. Avto imam sedaj na avto triglavu in so rekli da deluje vse normalno včeraj sem se pa do tja pripelju z avtovleko...

Hvala že vnaprej.
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

sumim egr ventil 99¨¸procentov
tomasontn1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Če Jul 23, 2015 7:31 pm

Egr je elektronsko blindiran, ne vem več kaj naredit #-o
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če se prižge lučka in v motornem računalniku ni prisotna nobena napaka, je treba prvo pogledat kaj je bilo delano z računalnikom.
Je mogoče izklopljen tudi DPF?
Če ja, potem je velika verjetnost da so pobrisane vse napake, in jih ECU ne shranjuje...

V tem primeru boš moral najprej sranje v računalniku, da bo normalno prikazovalo napake... potem pa bo vse veliko lažje.
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

hm kaj pa če te gorivo zeza črpalka dize
tomasontn1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Če Jul 23, 2015 7:31 pm

Racunalnik si mi ti tribesman rihtal. Zrihtala sva egr ventil pa cipital si avto. Klical so me iz avto triglava da so verjetno krivi izpusni ventili, da se posledicno ko je avto segret ne zapirajo pravilno...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

OK, potem lahko izključimo da so napake v računalniku brisane...

Malo me bega da zasveti lučka za motor, potem pa praviš da ni nobene napake prisotne v spominu...

Analiza z avtotriglava pa se mi zdi težko verjetna.

Če se ventili nebi zapirali, bi se bati zaleteli v ventile, pri dizlu prakitčno ni nobenega lufta med batom v zgornji legi in ventilom ... in to avtomatsko pomeni konec veselja, ne pa občasno cukanje.
tomasontn1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Če Jul 23, 2015 7:31 pm

Ja to so mi oni povedali, da so imele nekatere 2.0 tako hibo da so se ventili scasoma zaceli rastezati in da pol posledico ko je avto topel zgubi kompresijo in crkne.. cudno se mi vse skupaj zdi... oni so tudi rekli, da napake ni bilo zapisane, ne izkljucujem pa da jo niso samo pobrisali brez da bi preverili kaj je....
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

ne to nemore bit edino da ti skos trokira tudi ko je mrzu motor. da bi se segrel pa crknil zaradi ventilov ni mogoče
tomasontn1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Če Jul 23, 2015 7:31 pm

No avto sem včeraj dvignil iz avto triglava, kjer naj bi zamenjali lambdo sondo (modificirana varianta) ter rele za naftno črpalko v rezervoarju in po njihovih besedah naj bi avto deloval normalno. Danes zjutri pa na poti v službo presenečenje, avtu pobralo gas in ko sem stisnu sklopko je po domače povedano krepalo in avta nisem mogu prižgati 5min. Ko sem ga prižgal se je lučka za motor vgasnila in spet lepo vse normalno kot da ni nič :evil: :evil: sam bosch pumpo da zafrkava...
SIMONCELLI
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 176
Pridružen: Sr Jun 17, 2015 10:10 am
Vozilo: alfa 159 2.0jtdm

ti bi moral imeti tist moment ko crkne ce imas moznost da ga takoj das na tester takrat ko lučka zasveti. drugače lahko samo ugibamo
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Preveri črpalkao goriva v rezervoarju.
tomasontn1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Če Jul 23, 2015 7:31 pm

Zadeva urejena, bila je kriva loputa zraka, bila je zamazana, očistil sem jo in avto funkcionira brez kakršne koli napake, žalostno da na servisu tega ne znajo ugotoviti :evil: :D
Odgovori
  • Informacija