SkyWindow - AR Brera

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Ker očitno ne morem preboleti, da nisem kupil Brere s SkyWindow (panoramska streha), sem malo raziskoval zadevo in prišel do ugotovitve, da imajo vse Brere dejansko stekleno streho. Vendar nisem bil prepričan, če je steklo "prepustno", tako kot pri modelih s to "dodatno opremo" ali pa je barvano in ne prepušča svetlobe. Potem je sledilo googlanje in naletel sem na temo na alfaowner, kjer je nek anglež podobno razmišljal. On je šel še korak dalje in odstranil stropno tapeto .....

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Streha je dejansko ista kot pri modelih z SkyWindow, le strešna tapeta je drugačna. To je pa gnila poteza s strani Alfe :doubt:

Slika
Slika

Cena novih tapet in rolojev pa so gromozanske....

Slika
Slika
Slika

Zdaj pa razmišljam, da bi nabavil te tapete z roloji (seveda rabljeno, ker to je prevelik finančni udarec, da bi novo nabavil). Mogoče kakšen avtodopad v Italiji, da ima razbite Brere, ker pri nas dvomim, da bom kaj našel.
Ali bi bilo dovolj, da je samo tapeta brez rolojev in teh vodil in ele. motorja (vedno bi bilo odprto)?
Tretja opcija pa je, da bi dobil kakšnega mojstra/podjedje, ki se ukvarja s tapeciranjem in bi iz obstoječo tapeto izrezal in lepo zarobil, da bi izgledalo tako kot se spodobi.

Kaj mislite vi?
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Zakaj gnila poteza Alfe?

Zaradi polomljenega vodila, sem iskal nov strop. Če me spomim ne vara je bil strop v črni barvi z vodili in vse kar spada zraven 5600€. Dobavljiv samo v kompletu. Rabljenega v črni barvi nisem našel, zato sem se vozil z odprtim stropom. Sivega samo v nemčiji, 1000€. Težava je poleti, ko imaš učinek tople grede - prisežem da je bilo v avtu 60-70°C + usnjeni sedeži...
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

iz stroškovnega vidika, je bila alfi ta poteza cenejša in tudi manj problemov v proizvodnji

Zraven tapete še moraš razmisliti, kako urediti z barvo...

glede stropa, sem siguren da se da nekako rešiti - tudi nekakšna neoriginalna vodila -> je pa res, da ne bo zgledalo enako kot original
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

V Angliji je en dec izpeljal ta projekt. Obstojočo tapeto je "modificiral". Spodaj še slike ...
So I picked her up today after leaving her with them over LeMans weekend. I'm pleased at the result. £350 +VAT, and they cut the hole, leaving the roof lining material so that it could be wrapped around the edge. Some black glass edging is revealed, and it's all neat and tidy.
I
Slika
Slika

Mi lahko kdo priporoči podjetje, ki se ukvarja s tem, da se malo pozanimam okrog tega?
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Tako bom rekel. Strešno okno imam malenkost manjše v subaruju kot je tale. Poleti je brez zaprtega roloja nevzdržno, ker sonce direktno v glavo nabija drugače. Kot je že omenil nedvendinho je vroče za znoret, če pustim odprt rolo. Jaz bi se nagibal da najdeš eno razsuto v delih in pobereš vse kar rabiš z nje, da dobiš še rolo. Brez njega sem jaz raje brez strešnega okna, sploh če se ga ne da odpret.
Slika
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Se bom kar strinjal s predhodniki - kar koli boš ustvarjal, OBVEZNO moraš imeti nek rolo, da lahko pokriješ okno. Sam sem samo enkrat pozabil zapreti rolo na moji Breri sredi poletja, ko sem šel na šiht. Po več kot 8 urah stanja na soncu z odprtim rolojem + črno usnje... ne topla greda, krematorij :mrgreen:

E: nima veze s Sky windowom, Brera v prvem postu ima 18 ali 19 colska platišča?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

J1897: 19" so ...

Mato, kot so ti že rekli... Brez roloja pozabi na to, ker boš poleti namesto Brere vozil solarij na kolesih ....
Je pa res zanimivo, da so prav vse Brere opremljene s stekleno streho :? :-k
Še dobro, da ni streha iz svinca, če so jo hoteli še dodatno obtežiti .... #-o
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Prve Brere so še bile s kovinsko streho 06-08, od 2008 naprej imajo vse stekleno (tako pravijo na AO). Ne bom se še zapičil v to, malo bom še počakal in zbiral informacije.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

MaStr napisal/-a:J1897: 19" so ...
Se opravičujem za off, ampak prav take bi rad dobil za mojo Brero, pa se jih ne da nikjer dobit :doubt: Misliš, da je Brera na sliki nižana?

Nazaj na temo, TheRealDeal, a to glede kovinske strehe si siguren? Saj je res, da Brera ni ravno najpogostejši avto na cesti, ampak nimam v spominu, da bi že videl Brero s streho v barvi vozila :-k
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Glede 19" 8C platišč vprašaj Killergame17, in ja, znižana je :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Eh,čeje nižana bom moral najprej nekje dobit ene 19ke, da vidim kako to izpade na serijskem podvozju. Saj si res želim 8c platišč, ampak želja vseeno ni tako velika, da bi zaradi tega zapravil par 1000€ za feltne in podvozje :|
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

J1897 napisal/-a:
MaStr napisal/-a:J1897: 19" so ...
Se opravičujem za off, ampak prav take bi rad dobil za mojo Brero, pa se jih ne da nikjer dobit :doubt: Misliš, da je Brera na sliki nižana?

Nazaj na temo, TheRealDeal, a to glede kovinske strehe si siguren? Saj je res, da Brera ni ravno najpogostejši avto na cesti, ampak nimam v spominu, da bi že videl Brero s streho v barvi vozila :-k
Očitno sem jaz narobe prebral post iz AO
06 to early 08 SV models should have the eletric roof blind fitted as standard for UK cars.
Brera S has a fixed headlining. Only avaidable to buy 2008 onwards

All Alfa Brera's were built with the glass Pilkington roof, as to replicate the original concept model.

But after 2008 it became an optional extra, seems buyer from new wasn't willing to hand over £490 for the pleasure of a glass visable window from the inside
Se pravi, vse imajo stekleno streho. Kar se pa tiče nižanja. Ta Brera iz prvega posta je Brera S (S kot Speciale). Te so ble na voljo samo za UK trg. Prodrive podjetje je malo porihtalo podvozje, in ta S verzija je -10mm nižja. Več si pa lahko tukaj prebereš...
https://www.carmagazine.co.uk/car-revie ... 08-review/

Zdej pa nazaj na mojo temo. V prihodnjih dneh se imam plan oglasit pri avtotapetništvu Kermavner v Ljubljani in malo povprašat, koliko bi me prišel ta poseg ter če bi bilo možno narediti kakšen rolo, da se vsaj na roke zapre, ko bo avto parkirano na soncu. Itak, če bi mel oriđinale SV bi bil 99% vedno odprt (Sem skoraj kupil Brero z SV, ki ji ni delal rolo, pa bi bil na istem :mrgreen: ). Bom updatal to temo, ko zberem voljo in se odpravim v Lj...
Slika
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

ne vem kje drugje bi vprašal, pa bom tu, ker so slike vzete iz alfaowner foruma...

že dolgo čakam, da bi mi potrdili račun, 2x sem že pisal na support...ma kdo kako idejo, kak se tam uspešno registrirat oz. potrdit račun?
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

TheRealDeal napisal/-a:V prihodnjih dneh se imam plan oglasit pri avtotapetništvu Kermavner v Ljubljani in malo povprašat, koliko bi me prišel ta poseg ter če bi bilo možno narediti kakšen rolo, da se vsaj na roke zapre, ko bo avto parkirano na soncu. Itak, če bi mel oriđinale SV bi bil 99% vedno odprt (Sem skoraj kupil Brero z SV, ki ji ni delal rolo, pa bi bil na istem :mrgreen: ). Bom updatal to temo, ko zberem voljo in se odpravim v Lj...
Za nekakšen rolo se moraš obvezno zmenit. Sam sem tudi na začetku mislil, da bom imel SW stalno odprt...malo morgen. Čez poletje ga praktično ne odprem (razen v primeru oblačnega ali deževnega vremena).
E. spet malo off - tistih 10 mm nižje pri Breri S se verjetno v živo niti ne pozna (ali pač :-k )
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Aless napisal/-a:ne vem kje drugje bi vprašal, pa bom tu, ker so slike vzete iz alfaowner foruma...

že dolgo čakam, da bi mi potrdili račun, 2x sem že pisal na support...ma kdo kako idejo, kak se tam uspešno registrirat oz. potrdit račun?
Jaz sem naredil račun v 2014 in kolikor se spomnem, so kar hitro aktivirali račun. Sem pa gledal zdaj, če imam kje opcijo, da te povabim, pa nisem nič našel. Lahko jim probam še jaz zasebca poslat in povprašat. Daj mi magar na ZS napiši kako uporabniško ime si dal oz. mail.
J1897 napisal/-a: E. spet malo off - tistih 10 mm nižje pri Breri S se verjetno v živo niti ne pozna (ali pač :-k )
Estetsko veliko bolje zgleda. Enostavno je previsoka Brera. Pri meni je tudi v planu kak "Bilštajn" komplet z Eibach prokitom, sam ni denarja za vse :D Pa tud nagiba se kot ladja Brera.
Odgovori
  • Informacija