Ohišje ključa: menjava - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
amir90
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Okt 04, 2017 5:44 pm

Pozdravljeni

Med sprehodom mi je ključ padel iz žepa in ob padcu na tla je pocilo ohišje (sivo ne črno) torej pocilo je ohišje sive barve na katerem je pritrjen mali ključ. Problem je sledeč, ne dobim nadomestnega ohišja nikjer razen na pooblaščenem servisu. Ali je kdo že imel podoben primer in kako ga je rešil?
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

https://www.amravtooprema.si/avtomobils ... ka_avta=12" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Ta link ti ne bo veliko pomagal. Za 159 je je.a s ključi ker ni neke alternative originalu. Zgornji del, ki mu ti praviš sivi (vresnici je kromirana plastika) bi lahko nabavil na kakšnem avto odpadu ker ne vsebuje nobene elektronike. Ključek se menja. Ne razumem pa točno kaj ti je počilo, a tam ko je odprtina za obesiti ključ?
159 2.0 jtdm
amir90
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Okt 04, 2017 5:44 pm

Pocilo je na pokromani plastiki kjer je gumbek za ločiti daljinc in kromirano plastiko. Sedaj sivi del ne drži nic z crnim delom (daljicom)
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Ja, nekaj podobnega se je zgodilo meni, sicer se še drži skupaj... So pa ti ključi pri 159 eno navadno sr..., boljše, da so naredili normalen ključ kot je na 156. Bog ne daj, da ga izgubiš ali se pokvari.... Se pa dobi na ebyu to, kar ti iščeš, sicer je celo prazno ohišje, če imaš 30€ viška:

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... l&_sacat=0" onclick="window.open(this.href);return false;
159 2.0 jtdm
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Ta plastika je potrošna roba, ne sekiraj se preveč zanjo.

Na ebayu stakni "original" blank ključ z ohišjem.

Tvojega boš razdrl in premenjal.
1kom ključ
1kom čip za immobilizer (kot mala črna tableta - ne jo vlečt ven s kleščami ker jo boš poškodoval in avto ne bo vžgal)
1kom daljinski odklep (velik pcb z elektroniko)
Zraven še zamenjaj baterijo.

Če nisi totalno neroden je to delo za 15 min max
amir90
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Okt 04, 2017 5:44 pm

Ok narocil, placa,l dobil 2 kljuca. Zdej crni del (silikonski ) sem brez tezav razstavil, zamenjal, sestavil ampak nikjer ne najdem navodil kako razdreti zelezni kljuc iz plasticnega ohisja. Na angleškem forumu sem prebral da se zelezni kljuc potegne z klescami ven, pac da se uporabi sila. Se res tako zamenja ali je še kakšen nacin?
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Izbiješ štift če ga ima ali pa daš dve polovici ključa narazen če je bil sestavljen. Drugih možnosti razen sile pač ni. Lahko pa se zapelješ mimo ključavničarja da pove.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Pri meni je en čisto majhen "imbus" vijak ob strani, ki ga drži not (predvidevam, nisem ga še razdiral).
159 2.0 jtdm
amir90
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Okt 04, 2017 5:44 pm

Problem rešen. Kot so opisali na angleškem forumu sem železni ključ stisnil v primež in med plastiko in kljucem dal raven izvijač in kar s precej sile ločil ključ od ohišja. Potem samo železni ključ poteptal v novo ohišje da se je zaskočil nazaj in to je bilo to. Spet imam uporabne ključe.
bicikl
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Sep 17, 2018 7:17 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDM
Kraj: Ptuj

Pozdrav, imam estetsko težavo s ključem od moje mašine. Prejšnji lastnik je vozilo sicer izredno dobro očuval, kar pa ne velja tudi za oba ključa, saj je zraven tudi nosil ostale ključe na obročku, ki pa je odluščil kromiran del s plastike.
Ali morda ve kdo za rešitev?
Če je že avto lep pa naj bo še ključ :D



Edit: Premaknjeno v že obstoječo temo ...
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Greš na ebay in nabaviš dve novi ohišji ?
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
kuvach
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: So Avg 11, 2012 11:17 am

https://www.ebay.com/itm/Remote-Car-Key ... SwUVBbq0dT" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija