Opilki v ohišju oljnega filtra

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
janezzs
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Ne Mar 25, 2018 7:44 pm

lep pozdrav ob menjavi filtra sem opazil opilke in delčke valjčnega ležaja. valjček je dolg 10mm in premera 2mm se komu sanja od kje je prišel in kaj zdaj nardit?
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Menjaj oljno pumpo in vozi dalje. Sesul se ti je ležaj v pumpi, končni. Če bi pobralo karkoli prej bi ti pumpa ribnila.
Ne se pa s tem vozit, bo treba kar avtovleko ali pa če te kolega zategne. Imaš srečo da ni potegnilo naprej v mašino. Lahko pa da tudi je.
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: So Jun 19, 2010 2:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Take okrogle pine imajo tudi vzvodi ventilov in sicer tisti obroček, ki stika z odmično je uležajen na tak način. Ob lomu vzvoda se ti pini in drobci vzvoda razsujejo po glavi in odtečejo po odtočnih oljnih kanalih naprej. Ne bi vedel, samo pri moji 100k nazaj, ko se je utrgal zobati sem to pobiral ven z magnetom in na koncu s štetjem iglic preverjal, če je vse zunaj. Je pa res, da od 16 tih sta bila samo dva vzvoda tako poškodovana da so iglice padle narazen, ostali so bili le zlomljeni.
Si sposodim sliko in upam, da ne bodo jezni:
Slika

Je pa vprašanje, kako bi potem taka iglica iz karterja sploh šla skozi oljno pumpo brez spuščanja zvoka.. :-k
Odgovori
  • Informacija