Turbo pritisk skače - AR 159, 1.9 JTDm 16V

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
sasospike33
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Jun 03, 2018 7:28 pm
Vozilo: AR 159 1.9 jtdm 150km

Danes sem bil na testni vožnji z alfo 159 1.9jtd 150KM. In sem opazil da ko pritisnem pk gasu se števec za pritisk zraka v turbini dvigne do konca nato la pade za 0.3 bara nato pa spet gor na 1.6 in nazaj.. je to normalno? Ali je to ene vrste blokada?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Slaba regulacija tlaka turbine...
Verjetno je vakumski regulator potreben "osvežitve"...
sasospike33
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Jun 03, 2018 7:28 pm
Vozilo: AR 159 1.9 jtdm 150km

Mislite da me to naj nebi oviralo pri nakupu? Saj nima avto nobenih drugih tezav.. ker kolega ima isto 159 in mu ne skace nic.. to pomeni da ima regulator vendo zaprt?
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Če dobiš za dober denar, nebi smel biti problem.
Vendar pa ni nobenega zagotovila da boš poceni in hitro odpravil napako.

Lahko se zatikajo lopatice turbine. Lahko je preluknjan meh turbine, zapacan regulator vakuma turbine, kakšna napaka na ecu-ju oz. napeljavi, slaba vakum pumpa etc.
Lahko je tudi več okvar hkrati, lahko je pa samo napokana vakum cevka za 2€. Koliko te bo stalo, boš zvedel samo ko boš vse zrihtal, na pamet govoriti je nesmiselno. Zbij ceno za nekih 100€ in še vedno igraš loterijo, samo ne boš tako hudo prikrajšan. Rabljeni avti so vedno ? kaj dobiš. Ali dober avto ali pa legokocke.
Preveri podvozje in vse kolesne ležaje, zračnost v volanu itd. in naredi kar tehničnega preden kupiš.

Turbo tlak pa pretestiraj na ac pod konstantnimi obrati v 4 in 5, kako hitro se dvigne in če ga drži, potem pa tudi pri speljevanju in menjavanju brzin vse do 5.

Načeloma, če ti pade za tako malo tudi nebi smelo biti karkoli narobe če ne zrihtaš. Spihaj in namaži tiste ročke lopatic okoli turbine in to je skoraj to. Poglej kje je kakšna cevka pregrižena in vozi.
sasospike33
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Jun 03, 2018 7:28 pm
Vozilo: AR 159 1.9 jtdm 150km

Super.. hvala za odgovor
sasospike33
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Jun 03, 2018 7:28 pm
Vozilo: AR 159 1.9 jtdm 150km

Tako sedaj sem avto nabavil in sem bil na srvisu pri karerem smo ugotovili da je dpf zamasen .. nato smo ga odstranili in scipirali ter delno isklopili egr.. vakumske cevke so se menjale ter menjal sem tudi senzor pritiska v sesalnem kolektorju... pritisk se vedno malo zaskace in ne gre do 1.6 bara .. in zdi se mi da se vedno nima vse moci... ko pa sem v 4 ali visji prestavi pa en cas drzi 1.5bara nato pa pade na 1.2. Kaj se naj pogledam? Bilo je govora na forumi o neki "loputici na turbini". Lp.
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Verjetno egr vsaj malo pušča.
Intercooler pri teh avtih ni narjen za non-stop tiščanje, je premajhen. Moraš spremljati intake temperaturo da vidiš zakaj ecu spusti tlak. Sploh sedaj v tej vročini performans izjemno pade.

Sicer če ni nekih errorjev, samo vozi in se ne ubadaj s tem preveč. Lahko je tudi intercooler zapacan z oljem ali svinjarijo, interno in eksterno ali pa celo pušča.

Filter za zrak je nov predvidevam ?
darren
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Po Mar 07, 2016 7:14 pm

Mene pa glede tlaka turbine zanima sledeče:

Ali je normalno, da tlak ob polnem plinu potisne do max, torej 1,6Bar in tam tudi ostane dokler ne spustim plina
Imam v spominu, da sem pri ostalih 159 opazil, ko daš gas gre skoraj do vrha ca. 1,5bar, potem pa med pospeševanjem nekoliko upade, ob konstantni hitrosti pade skoraj na 0 oz. pod polovico.
Pri meni pa sploh ne pada če ne popustim plina

Je to normalno? kako se obnaša turbo '' po pravilih'' sem hotel najti kakšen posnetek na yt, pa ni nič pametnega.
Stibla
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 95
Pridružen: Sr Jan 04, 2017 11:47 pm

Je čipan?
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Če gre igla do 1.6 bara je to že bilo nekaj šlatano po ecu.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Pri meni gre do konca, torej 1.6 bara pa ni čipiran, niti ni nikoli bil. Govorim za 2.0 jtdm, 125kw
159 2.0 jtdm
Matej46
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 111
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 3:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Srednje Bitnje

A si pomislu na sobe za vbrizg goriva ? Ponavadi je ko tili stevci divjajo dostikrat kaj drugega, a se ti kdaj prizge lucka za gorivo?
Odgovori
  • Informacija