TPMS: Senzor tlaka / pritiska v gumah - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Ko sem svojo Alfico dal tribesirat, sva ugotovila, da je napaka v senzorju za pritisk v gumah. Na zacetku sem mislil, da je napaka v zimskih platiscih, ampak to ni bilo to, saj mi se napaka na bordu pojavlja tudi pri letnih platiscih.

Ugotovljeno je, da je napaka spredaj levo. Mogoce kdo ve, kje se ta senzor da nabaviti oziroma se ga da mogoce kako popraviti? Najbrz ne. ?
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

A nimajo tega senzorja ventilčki notr? Bi moral imet vsak vulkanizer :wink:
Slika
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Mogoce sem se narobe izrazil oziroma sem se. Ni problem v senzorju na platiscih, temvec v anteni, ki signal najbrz sprejema. Vec ve TribesMan povedat mogoce, saj je tudi on napako zaznal.
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Ima mogoce kdo idejo, kje to zadevo lahko nabavim? Ali se moram odpraviti v Alfa servis in tam to vprasati?
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Eno leto nazaj, ne morem verjeti, da je toliko casa minilo in da sem dejansko zdrzal s to napako, sem napisal v temi alu platisca tole:

Danes se mi je med voznjo prizgala opozorilna lucka, da senzorji za merjenje tlaka niso na voljo. Vem, da sem imel letos januarja, ko sem vzel avtomobil tezavo, da je vcasih kazalo, da leva guma ni ok, ceprav je bila, sedaj pa ocitno ne delajo vsi senzorji?

Alu sem dal obnoviti, videl sem, da so idioti farbali cez...sicer je vulkanizer testiral senzorje in je bilo vse ok, ampak ocitno le ni ok...

Kaj mi preostane? Nakup senzorjev? To bi bil najbrz drag podvig. Sedaj se sprasujem ali se to sploh splaca, vendar celo zimo poslusat in gledat klicaj pa tudi ne mislim.


Tega nisem nikoli uspel popraviti. Bil sem tudi pri TribesManu in on je uspel napake pobrisati, a le te se se ponovno po 20km voznje pojavile.

Nevezano na platisca (zimska ali letna, original ali neoriginal) napaka je se zmeraj tu. Senzorji na vseh 8 platisc je vulkanizer preveril in vsi delujejo - prikaz na vulkanizerjivei napravi je ok.

Rad bi to koncno ze popravil, mi prov poslabsa dan, ko slisim ta pisk zjutraj, ko grem v sluzbo, pa konstantno utripanje klicaja je tudi motoce. Dejte prosim kaksen nasvet, kaj naj se pogledam.
Hvala.



Edit: Premaknjeno v identično temo, ki si jo sam odprl pol leta nazaj ....
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Aha se mi je zdelo, da sem temo odprl ze enkrat, ampak nisem bil cisto preprican. Sorry.

No upam, da bo sedaj nam uspelo resiti problem.
Uporabniški avatar
AR Junior
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Jan 01, 2010 9:26 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
Kraj: Ljubljana

Qassam napisal/-a: Sr Mar 15, 2023 10:07 pmAli ima kdo izkušnje s senzorji za pritisk gum?


Edit: Vprašanje, pa tudi kasnejši odgovori, je bilo kot del pogovora iz druge tematike premaknjeno v primerno ...




Pri senzorjih za pritisk gum imaš dve možnosti.

1.Zunanji: namontiraš jih kot pokrovček ventilčka. So malo večji od klasičnih pokrovčkov vendar so zelo praktični pri montaži in ob morebitni zamenjavi baterij

Slika

2. Notranji: montira se jih v gumo in ne vplivajo na estetiko gume. Je pa zato montaža in menjava baterij bolj komplicirana

Slika

Pri obeh variantah dobiš zraven še nek modul, ki ga priključiš na USB vhod od radia. Radio pa ima ponavadi že prednaloženo aplikacijo za prikaz temperature in tlaka v vseh 4 gumah. Lahko pa si preko Android trgovine naložiš kako drugo.

Jaz sem se odločil za prvo varianto. Do sedaj nisem imel nobenih problemov. Po dveh letih bom moral zamenjati baterije. Sem preverjal tudi točnost izmerjenega tlaka in se ujema z dejanskim(merjeno z merilci na bencinskih servisih).
ALFA ena in edina!!!!
Uporabniški avatar
Qassam
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 41
Pridružen: Pe Feb 10, 2023 8:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm

Bi mi druga bolj ustrezala.

Ker so sedaj gor alu rdeči pokrovčki ventilčkov na temnih 19" ProDrive feltnah.
Zgleda diskretno seksi.

Pa še gume bo potrebno menjati za letne.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Qassam napisal/-a: Če Mar 16, 2023 8:09 pm Bi mi druga bolj ustrezala.
Tudi bolj varna je. Senzorje na pokrovčkih ti lahko ukradejo, notranjih pač ne :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Qassam
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 41
Pridružen: Pe Feb 10, 2023 8:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm

Tudi bolj varna je. Senzorje na pokrovčkih ti lahko ukradejo, notranjih pač ne :wink:
Jp.
Se mi je to zgodilo, ko je bil prejšnji avto par dni na parkirišču.
Izginili so alu pokrovčki in brisalci. ](*,)
Uporabniški avatar
Qassam
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 41
Pridružen: Pe Feb 10, 2023 8:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm

...evo, tole sem naročil:
Slika
Odgovori
  • Informacija