Kontrolna lučka za akumulator in cvileč zvok

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
chrush
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Po Jun 01, 2009 11:38 am
Vozilo: Alfa Romeo 159, Alfa Romeo Stelvio
Kontakt:

Pozdravljeni. Peljel sem normalno z avtom naprej, potem pa sem moral obrniti in pri obračanju mi je avto crknil, ker sem dal premalo gasa. Ko sem ga vžgal, sem ugotovil, da je nehal delati servo in da se je prižgala kontrolna lučka za akumulator. Potem sem avto parkiral za dve uri in ko sem se vrnil, servo še kar ni delal, napake pa ni javljalo nobene. Pojavil se je cvileč zvok. Ko sem izklopil klimo, je servo spet začel delati. Potem sem se nekaj km peljal in se mi je zazdelo, da je nekaj počilo. Ko sem pogledal pod pokrov motorja, je bilo tako, kot da bi "špricnilo" olje. Preveril sem tako servo kot motorno olje, pa nikjer nič ne manjka. Je pa olje črne barve. Na plastičnem dnu pod motorjem je ležala kot neka guma, zdi se mi, da je ležaj mikrojermena. Ali se komu sanja, kaj lahko pričakujem. Ker sem na dopustu, bom poizkusil z avtoasistenco, ampak ne vem, kaj lahko pričakujem glede €€€. Gre za AR159 110kW
Uporabniški avatar
Miico
Alfist
Alfist
Prispevkov: 270
Pridružen: Če Dec 15, 2011 10:28 pm
Vozilo: 159 2.4 JTDm SW 154kW TI
Kraj: Laško

Si pregledal microjermen, jermenico in vse tam ?
Nekaj je tam...mogoče imaš hidravličen natezovalec microjermena in je spustil, posledično je odletela rolca, špricnilo olje in ker jermen ni bil napet tudi ostale stvari niso delovale...altenator, servo, klima...
No turbo, no fun !
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Jermenica je razpadla. Ni druge kot do prvega mehanika in akcija. Razen če imaš prtlažnik poln orodja :D
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
chrush
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Po Jun 01, 2009 11:38 am
Vozilo: Alfa Romeo 159, Alfa Romeo Stelvio
Kontakt:

Hvala vsem za odgovore. Res je bila jermenica. Alfa je spet v pogonu. Sicer pa je to prva okvara odkar jo imam in sem z njo naredil slabih 200K km.
Odgovori
  • Informacija