Problem z diski AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
thunder1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Jun 25, 2018 8:20 pm

Sem lastnik AR159 2.0 in imam naslednji problem. Ko sem kupil avto je volan rahlo tresel ob bremzanju. Bivši lastnik me je opozoril, da so diski na koncu in bo potrebna zamenjava- meni se je razlaga zdela v tistem trenutku logična. Ko se je približeval servisni interval je bilo tresenje vse hujše. Na prvem servisnem intervalu sem kupil vse 4 nove brembo diske in bremo ploščice. Kmalu se je spet pojavilo tresenje. Serviser je nato odgovoril da so diski zviti in da jih bo dal postružit. Tudi po struženju se je tresenje še hitreje pojavilo. Nato mi je serviser rekel da so to res brembo zavore ampak zgleda neke cenene delane na kitajskem in naj kupim nove ATE sprednje diske. Ko sem zamenjal spet sprednje diske in ploščice - sedaj ATE sem imel približno 10000-15000km mir sedaj pa se tresenje ponovno pojavlja. Zanima me ali je imel kdo podobne izkušnje in kaj bi bilo lahko narobe. Avto vozi večino žena v službo in nazaj, zato je nemogoče da bi jih pregrela :roll: :roll:
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Ate je super drugace, diski lahko tresejo zaradi neenakomernega nanosa materiala iz ploscic (pad transfer) vcasih je lahko tudi prenezno bremzanje problem. Treba bo kolesa dol pa pomerit z urico koliko disk plese, potem pa se diske dol pa pesta pomerit (sem ze videl pesto zvito za 0,3 mm)
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
thunder1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Jun 25, 2018 8:20 pm

Ja ampak zakaj potem nekaj časa ne trese ko se diske zamenja?
Odgovori
  • Informacija