Povečan dim iz izpuha - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Energy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 218
Pridružen: Po Okt 18, 2010 11:22 am

meni 2.4 200KM pije 9 litrov - povprečno mestne ter relacijske vožnje... :)

drugače pa ima 2.4 že original izpuhe v piko :) tak da meni je smešno ko gre nekdo dodatno dajat dva gor na 1.9, pol se pa nazadnje samo iz enega kadi... :):):)

po regeneraciji pa imam črno siv izpuh pa tudi sem že saje našel na odbijaču ko sem ga žgal na polno po AC... :)
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

jaz sem imel dva in iz obeh se je kadilo :wink:
Uroš
Uporabniški avatar
medhotman
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Jan 19, 2011 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: CE
Kontakt:

Ja tisto je res malo smešno da sta 2 izpuha kadi se pa iz enega :D jaz bi dal gor na 1.9 sam bi dal naredit hlače da bi se iz obeh kadilo :D sam nevem a more bit to potem dodatno homolugirano ?

Lp
rogirogec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Sr Mar 23, 2011 6:48 pm

alex146 napisal/-a:
gecco napisal/-a:7,9L sem imel porabo ko sem skoraj cel tank spraznil na AC s tempomatom na 130kmh.
pri meni podobno (7,8/100) pri zadnjič narejenih 1.200 km večinoma na AC (pa nekaj mesta in relacije), tempomat pa velik del poti na cca 150 kmh

Siceršnja poraba v 'mojem' ciklu (vključujoč 2x dnevno 5 km mestne vožnje) je cca 8,5/100 (pa ne šparam glih :wink: )

Alfa je sicer čipana in v računalniku onemogočeno delovaje EGRja.
če bi se potrudil in "šparal" potem bi uspel brez problema s porabo prdit na 6,6l ali celo manj. pa kljub temu da je 4x4. vendar potem hitrost na AC ne sme presegati 110km/h, seveda z vključenim tempomatom, in 60km/h z uporabo tempomata v primestno - mestni relaciji v peti prestavi, kjer poraba pade na 3,5-4,9l. takšna hitrost omogoča vožnjo skozi omejitve (policisti ne ustavljajo zardi toleranc) in tudi vsi ki pospešujejo pred teboj, kasneje zavirajo. dejstvo je da se na materialu "špara" takrat, ko ne trpi, takrat se podaljšuje tudi življesnka doba samega materiala. s tem pa so tudi stroški manjši.

poraba je samo stvar tehnike vožnje. dva ista voznika pri istem načinu vožnje ne bosta imela iste porabe. pomemben je tudi način pospeševanja, in način pretikanja (optimalni obrati in najvišji navor pri menjavi v višjo prestavo). seveda vse ob oceni poti, ki jo je potrebno opraviti in prometa na njej.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

rogirogec napisal/-a:
alex146 napisal/-a:
gecco napisal/-a:7,9L sem imel porabo ko sem skoraj cel tank spraznil na AC s tempomatom na 130kmh.
pri meni podobno (7,8/100) pri zadnjič narejenih 1.200 km večinoma na AC (pa nekaj mesta in relacije), tempomat pa velik del poti na cca 150 kmh

Siceršnja poraba v 'mojem' ciklu (vključujoč 2x dnevno 5 km mestne vožnje) je cca 8,5/100 (pa ne šparam glih :wink: )

Alfa je sicer čipana in v računalniku onemogočeno delovaje EGRja.
če bi se potrudil in "šparal"

šparanje sucks :wink:
rogirogec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Sr Mar 23, 2011 6:48 pm

alex146 napisal/-a:
rogirogec napisal/-a:
alex146 napisal/-a: pri meni podobno (7,8/100) pri zadnjič narejenih 1.200 km večinoma na AC (pa nekaj mesta in relacije), tempomat pa velik del poti na cca 150 kmh

Siceršnja poraba v 'mojem' ciklu (vključujoč 2x dnevno 5 km mestne vožnje) je cca 8,5/100 (pa ne šparam glih :wink: )

Alfa je sicer čipana in v računalniku onemogočeno delovaje EGRja.
če bi se potrudil in "šparal"

šparanje sucks :wink:
haha, hja ko te pa "nešparnje" po tošlu čofne pol pa v jok in na drevo.
8)

sicer pa sem opisal mojo porabo in način vožnje - pamet v roke pa je problem rešen.
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

ne plezam po drevesih :wink: sploh pa mojima Alfama odpustim tudi kaj hujšega kot žejo :D
sasospike33
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Jun 03, 2018 7:28 pm
Vozilo: AR 159 1.9 jtdm 150km

Lep pozdrav... zanima me kaj je tezava da avto kadi. Imam ar159 1.9 150km in ko sem ga kupil je ze kadil.. sedaj pa smo odstranili dpf in ga scipirali na 185km in se je zadeva se poslabsala. So mogoce krivi injektorji?
RED_line
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Če Mar 18, 2010 11:18 am

vakum leak, torej kakšna cevkica ti nekje nagaja. če pa sumiš na injektorje jim dej malo antigrippanteja 25.
sasospike33
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne Jun 03, 2018 7:28 pm
Vozilo: AR 159 1.9 jtdm 150km

Vakumske cevke so bile menjane ... bom pa poskusil Antigrippante. Ce pa se imate kake ideje pa ste dobrodosli. Lp.
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Avto ki ti kadi greš čipat in se kadi še bolj ...



Edit: dve enaki temi združeni v eno ...
Odgovori
  • Informacija