Tresenje v višjih prestavah - AR 159, 2.0 JTDm

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
thunder1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Jun 25, 2018 8:20 pm

Zdravo
sem ponosen lastnik AR 159 letnik 2011 in sicer z motorjem 2.0 100kw. Zadnje čase se dogaja vsake toliko, da ko se žena pelje iz službe ji po nekaj KM na avtocesti začne avto tresti v višjih prestavah. Pravi, da ji ne trese volan ampak kot da bi motor cukal. Zanima me kaj bi lahko bilo? Ali je mogoče kaj z DPF filtrom? Čez čas se cukanje popolnoma preneha. Sam tega še nisem doživel, ker avto vozim samo občasno EGR ventil je blokiran, motor pa ima narejen remap, če ima to slučajno kaj veze.
Že vnaprej hvala za nasvete.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Po moje bi bilo najbolje, da se ti enkrat zapelješ in sam vidiš kako to "tresenje" izgleda. Iz tega opisa je težko karkoli reči. Glede na to, da se dogaja samo pri višjih hitrostih je lahko tudi samo kakšna guma za centrirat, kaj z polosovino....
159 2.0 jtdm
thunder1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Jun 25, 2018 8:20 pm

Mehanik mi je omenil da ima polosovina malo lufta. Čudno mi je samo to da trese samo na vsake par dni. Cukat začne po parih km voznje kn traja par minut potem pa popoloma preneha.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Ko se boš kakšno leto vozil naokoli s zluftanimi aksami, boš ugotovil več zanimivih faktorjev, ki vplivajo na to, kdaj in koliko bo treslo :mrgreen:
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
thunder1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Jun 25, 2018 8:20 pm

Kaj pa kaksna posledica regeneracije dpf-ja? Na kok km naj bi se normalno dpf pucal?
sejmon
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Če Maj 26, 2016 8:45 pm
Kraj: Pomurje

odvisno od vožnje......jaz mam 90% avtoceste in dela na ~500km regeneracijo...mogoče malo več.
Pri regeneraciji se vidi večja poraba ~2litra..naj spremlja porabo.
Odgovori
  • Informacija