Jekleni zvok ob zavijanju z volanom

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

V soboto sem na moji Alfi slisi res neprijeten zvok za usesa, ko zavijam z volanom. In sicer slisi se na levi strani. Da desni se nisem nic opazil.

Vse izgleda vredu, ampak zal se nisem imel moznosti avtomobil dvigniti. Diski, ploscice, lezaji so novi na obeh straneh, tako da to ne bi smel biti problem.

Vec v videu.
https://streamable.com/ozk9b" onclick="window.open(this.href);return false;

Moram to cimprej resit, saj nimam vec obcutka varnosti, ko se vozim.
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Ležaj amortizerja
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Se mi je zdelo. Mah ne cudi me, koliko je cesta unicena tle kjer zivim.

Najbr bo potrebno oba menjati? Koliko casa se lahko tako vozim, ter koliko je "draga" ta zadeva?
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Ja.
Ne se preveč vozit, ker ti zaradi ležaja sedaj špona feder, zrihtaj da ti ne bo počil. Za naravnost je ok, pri zavijanju pa sam veš kako je. Ne bo za dolgo.
30-40€/kom. Lahko menjaš vsako stran posebej, čeprav drug ni dosti boljši.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

kaksen lezaj amortizerja? Amortizer se ne vrti pri double wishbone vpetju ampak samo pri mcphersnu. Skripa kugla na spodnji ali zgornji roki ker je notri prisla voda in je zarjavela (mel tocno tak primer)
ce lufta se ni se da naspricati notri mast pa je nekaj casa mir ce se ni prevec pozrlo kugle. Drugace pac menjava roke.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

@Alan
Kaksno mast moram kupiti? Pomoje ni pozrlo krogle, saj je en dan prej bilo vse normalno oziroma ni bilo prej nobenih simptomov, ki bi se stopnjevali do te mere kakor je v videu.

Ali lahko to sam naredim? Dvignem avtomobil in poskusim ali naj se rajsi odpeljem k mehaniku?

P.S kompliciram samo zato, ker tle kjer zivim je ura 100€, drugih prijateljev, ki bi bili mehaniki pa nimam. In se mi res ne daje 100taka samo da mi recimo to nasprica notri.
Esko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: So Jan 07, 2012 5:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Meni so to naredili z gostejšim oljem in injekcijo (z iglo), olje vbrizgajo v gumo okoli kugle.

Našel sem en primer na YT, možakar sicer dela na Mercedesu pa vendarle, upam da pomaga.. :)




Edit: Urejena YT pot do videa ....
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

katerokoli mast v sprayu bos dobli pa da ima zraven slamco. Pa pac mimo gume notri spricas oz. naredis z iglo luknjo v gumico in porines slamco pa gas (bos vidu kako bo rjavo ven teklo)
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Hvala za odgovore, bom ocitno moral sam zadevo resiti. Namrec vceraj se zapeljem do ÖAMTC-ja in spet klasicno nabijanje, kako je taksnem zvok tezava pri Alfah. Mu pravim, model poglej to kar sem ti rekel in pust Alfe na miru, ker nimas pojma o Alfah.

No na koncu mi je bluzil, ko sem mu pokazal ta video, ces, ce naredi luknjo bo slo v manseto...in da bo sla volanska v maloro...sem rekel sput auto, pa da grem skenslat to pogodbo z ÖAMTC.

p**** nemorem verjet, da skoz na neke idiote naletim.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

To, da greš na servis, da ti nabrizgajo olje v kuglo skozi gumico je neumnost. Komot narediš to sam doma. Noben resen servis ti tega ne bo naredil, ker se tako ne rešuje tega in najbrž ti je jasno, da je to začasna rešitev... Po moje ti je šla zgornja roka, kar je itak znana in pogosta težava. Če res nimaš dveh levih rok se lahko menjave lotiš sam, je za kakšno urico dela.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
b_bay
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Ne Jan 15, 2017 2:12 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

Ves kako je. ÖAMTC naj bi bil resen servis, pa niso pogruntali kje lezi problem. Torej to pomeni,da moram kar na blef kupovati roke. Lahko je zgornja, lahko je spodnja...ampak ne to mehaniki niso bili sposobni ugotoviti.
Toliko o resnosti...
Esko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: So Jan 07, 2012 5:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Jaz sem na svoji ugotovil kaj škriplje tako da sem šel na AvtoKrka (izvajajo tehnične preglede) ter jih zaprosil če lahko uporabim kanal za par minut. Povabil prijatelja zraven in mu naročil naj ujčka avto, jaz sem pa spodaj šprical puše s silikonskim sprejem dokler ni nehalo škripat :)

Tudi meni so trdili da škripljejo zgornje roke, vendar je zvok očitno prihajal od drugod (na mojem avtu, puša na spodnji roki), tako da sem se sam lotil raziskovanja in zamenjal avtomehanika v procesu..
vivora
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 03, 2011 10:46 am

Kot je Alan napisal škriplje kugla na spodnji roki. Sem imel isti problem. Dvignil avto, odstranil kolo, pri tistem okroglem rinku na gumici kugle z majhnim izvijačem malenkost odstranil gumico in rink in nažgal vazelina not z injekcijo, ki sem jo kupil v lekarni za par centov.
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

V teh pušah je mast, ne olje.
To da rineš mast notri je začasna rešitev, pa tudi ponavljati moraš vse čez čas, saj ti čez tisto luknjo uhaja ven, ko obračaš.

Ležaj/kugla je znucana in zrustana, to rabiš zamenjat, ni druge.
vivora
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 223
Pridružen: Po Jan 03, 2011 10:46 am

Jaz nisem naredil nobene luknje, kjer bi lahko uhajala mast, ampak sem nažgal mast pri kovinsem rinku- obročku, ki drži gumico. Po dveh letih še vedno brez skripanja in luftov.



Edit: Izbrisan zgornji citat ....
Odgovori
  • Informacija