Napaka/Error B100B in B101C

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
thunder1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Jun 25, 2018 8:20 pm

Na svoji 159-ki sem zamenjal sedeže in avto je začel javljat napako za airbag, Ko sem priklopil avto na tester je pokazalo napako B100B - drivers pretensioner in napako B101C - drivers seatbelt. Na računalniku ni izpisalo nobene napake za prenehanje delovanja airbaga, je pa prenehalo delovanje 'piskanje' če se ne privežeš. Sedeži so iz angleške alfe - če ima to kaj veze? Kako bi napako najlažje odpravil oz. ali je pomembna, se mi je potrebno sploh ozirat nanjo?
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

to je najvecji problem ker je iz angleske alfe in je kablaza napačna
thunder1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Po Jun 25, 2018 8:20 pm

OK to mi je nekako do sedaj jasno, rad pa bi poiskal rešitev. Kaj je najboljša varianta? da kabla v avtu zamenjam strani? Da sedež preoblečem? je že kdo preoblačil sedež? ali da ignoriram napako? vendar me moti lučka na armaturi za airbag. Ali res cel sistem tudi za airbag ne dela? da v primeru nesreče se ne sproži blazina? čeprav na testerju pokaže napako drugje?
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

celo instalcaijo in elektro motorje bi mogu menjat med levin in desnim sedezem . zato je najbols ce so zici angleski da niso elektricni. ker drugac je prevec dela. in ja ce je sam en airbag v napaki ti nedela noben v avtu.
moofdi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1629
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 2:53 pm
Vozilo: 155 3.0 V6 24V
Kraj: Radovljica

WiTBoY napisal/-a:celo instalcaijo in elektro motorje bi mogu menjat med levin in desnim sedezem . zato je najbols ce so zici angleski da niso elektricni. ker drugac je prevec dela. in ja ce je sam en airbag v napaki ti nedela noben v avtu.
Moja je 1 mesec nazaj bočno stresla 156ko, že od nakupa je gorela lucka za airbage, neki problemi s centralo.

Airbag v sedežu je normalno odprlo.
Če je ravno, ni zabavno.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Podobna izkušnja. Na 156 je gorela lučka za airbag, ob bočnem trku se je vklopila zavesa in bočni airbag v sedežu.
AnAlfaBet
Alfist
Alfist
Prispevkov: 343
Pridružen: Pe Apr 06, 2018 1:37 am
Kraj: Noumest

Sponko za pas zamenjaj iz starih zicev, enako tudi napenjalec.
Odgovori
  • Informacija