Zavorni diski in ploščice - AR 159, 2.2 JTS

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Drej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: To Jan 20, 2009 10:58 pm

hvala za informacije.

vzel sem ferodo v gmt. Je original in ceneje kot lucas trv ali bosch.

ce bodo kaki problemi, se oglasim.
lp
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

Pozdravljeni!

Zanima me mnenje o tem kompletu...montiralo se bo na 159SW 2.4 JTDm (210KM) z 330mm diski...
http://www.ebay.de/itm/original-TEXTAR- ... 6021wt_907

Ali je znamka Textar OK in ali je cena sprejemljiva?
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Textar ma na nekaterih BMWjih prvovgradnjo
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Zdravo, da ne odpiram nove teme me nekaj zanima. Čez teden imam vozilo v garaži (z temp 8-10°c). In vsak petek ko se odpravim na pot težko speljem svoje vozilo in ko ga speljem glasno popoka in je občutek kot bi nekaj lomilo, da se vozilo premakne. Potem pa vse popolnoma normalno, edino malo se zavore sliši, ko se zavira prvi km potem je tudi to ok. Skratka ne vem kaj bi lahko bilo, sem pa probaval z zategnjeno ročno zavoro ali brez in je isto. Imam pa zadnje disk ploščice že za zamenjati počasi (so še prva vgradnja, ima vozilo trenutno okoli 69kkm)... Prosim pomoč. To opažam, da se mi dogaja zadnji mesec.

Vozilo je 159 SW 1.9JTDm 16V, 2008. Hvala.


Lp, Žiga
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

Mislim da se to dogaja pri več Alfah 159. Vsaj meni se tudi. Pri meni se to zgodi samo kadar je malo večji minus zunaj, saj avta nimam v garaži. Ploščice se primejo diska, zakaj je temu točno tako pa bi tudi jaz rad vedel.

Zgleda da ploščica ne odstopi dosti stran od diska in se tako čez noč prilepi na disk. Mogoče je kriv material ploščice?!??
Zadnjič se mi je to zgodilo malo bolj kot ponavadi, tako da sem moral kar konkretno speljat da se je odlepilo. Skrajno sitno v vsakem primeru.
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Jaz imam če cel mesec to zoprnost, da je treba kar konkretno speljati... Poči pa tudi, kot bi za sabo pustil podvozje. No odgovor sem že dobil (upam, da je res to to), skratka zaradi večje vlage, vode in soli se hitro zarusta disk ploščica ob disk, po koncu zime bo baje mir. Hudičevo zoprno, ampak dobro dokler se s temu česa ne uničuje bo za prežveči. Če kdo ve bolj precizen odgovor (da sem se zmotil oz. moj serviser) naj prosim javi.
oaza
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: So Avg 11, 2012 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: murska sobota

tudi sam imam isti problem, pa me je serviser pomiril z isto razlago...
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

to ma hill holder? kaj pa če zapeljše v garažo in se ustaviš brez zavor pa pustiš čez noč?
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Ja ima hillholder.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

THOR napisal/-a:Ja ima hillholder.
Bi znal bit to vzrok? Ali je samo material tak in tako je? Je kakšna rešitev iz tega pokanja? Hvala.
Uporabniški avatar
UKi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: To Sep 13, 2011 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Hillholder se aktivira samo, kadar je naklon dovolj velik, pa še to samo za nekaj sekund.

Moja se tudi oglaša in razlog je točno ta, kot si ga sam navedel:
ziga_ napisal/-a:Jaz imam če cel mesec to zoprnost, da je treba kar konkretno speljati... Poči pa tudi, kot bi za sabo pustil podvozje. No odgovor sem že dobil (upam, da je res to to), skratka zaradi večje vlage, vode in soli se hitro zarusta disk ploščica ob disk, po koncu zime bo baje mir. Hudičevo zoprno, ampak dobro dokler se s temu česa ne uničuje bo za prežveči. Če kdo ve bolj precizen odgovor (da sem se zmotil oz. moj serviser) naj prosim javi.
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Aha vredu... Potem se dejansko ne da narediti nič razen se sprijazniti kakor je. :|
Uporabniški avatar
UKi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: To Sep 13, 2011 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Alfa... :D

Pri meni manj poči, če naprej zapeljem čisto malo naprej, pa šele potem nazaj, iz garaže.
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Pa če parkiraš vzvratno, da potem ne rineš rikverc iz garaže? Možno je da bi tudi hillholder imel kaj pri tem. Ponavadi se zalimajo ploščice če je avto moker (po pranju recimo) in ko je okolica -x°C. Lahko pa tudi tako kot pravite, da se kar tako prilimajo.
Odgovori
  • Informacija