Zavorni diski in ploščice - AR 159, 2.2 JTS

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Drej napisal/-a: btw , tudi jaz imam prvič alfo :D in še vedno sanjam...

lp

My thoughts, exactly :D :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
q4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 8:53 am

Vidim da je tema že podrobno razdelana. Zanima me, če ima kdo izkušnjo z EBC red stuff ploščicami na originalnih diskih na 2,4 159.

Nenadoma je nastopil čas menjave in originalne ploščice so po mojem mnenju malo premalo za to vozilo oziroma način vožnje. Na prejšnjem vozilu sem imel taroxe in ferodo racing ampak diskov nikakor ne bi rad menjal po nepotrebnem, niti ni to avto za tako kombinacijo.

Kakšna izkušnja ali komentar? Cena je podobna (EBC RS/original na pooblaščencu).
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Če ti ni težko še nekaj doplačati vzami raje Ferodo DS Performance (če se dobijo za 159-ko 2.4), ker za razliko od RedStuffa že hladne zelo dobro lovijo, ko se pa ogrejejo pa so špica. RedStuff pa baje rabi malce več predgretja (nimam pa izkušenj z njimi), tako da to govorim zgolj iz prebranega na forumu.

Imaš še Ferodo DS2500 ki pa so mogoče že predivje za navadne diske (čeprav jih Alan uporablja na svojem GTV-ju in navadnih diskih), so pa ploščice še bolj športne kot DS Perdormance, in (kot pravi Alan) tudi ne rabijo predgretja, da lovijo zelo dobro, ko se pa ogrejejo so pa pravtako vrhunske.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
q4
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 8:53 am

lizard napisal/-a:Če ti ni težko še nekaj doplačati vzami raje Ferodo DS Performance (če se dobijo za 159-ko 2.4), ker za razliko od RedStuffa že hladne zelo dobro lovijo, ko se pa ogrejejo pa so špica. RedStuff pa baje rabi malce več predgretja (nimam pa izkušenj z njimi), tako da to govorim zgolj iz prebranega na forumu.
Super, hvala za info. Bom preveril za DS perf če jih imajo slučajno kje na zalogi. Iz tujine žal ne morem naročat ker že drgnem na kovino ;(
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Zaloga bo težka, zastopstvo imajo sicer GMT, IK Sport, Motomat.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Redstuff so baje izboljšali in ne rabi več predgretja. BAJE.
Slika
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Upam, da mi avtor teme ne bo zameril, če izkoristim njegovo temo za vprašanje.
Sicer sem iskal po forumu, vendar nisem našel temo o spreju za barvanje zavornih čeljusti. Lansko leto sem jih prebarval s srebrno, ker nisem želel prekriti napisa alfa romeo. Zdaj pa bi jih prebarval na rdečo in vem, da je nekdo prilepil še celo sliko nekega dobrega rdečega spreja. Žal pa se bom moral posloviti od tako lepega napisa na čeljustih.
Ali mogoče kdo ve, kako se reče temu spreju oz. kje ga lahko dobim? Zaradi barve se mi gre, ker je bila res lepa.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Evo ti - viewtopic.php?t=5433&highlight=barvanje ... %E8eljusti


Pa tudi napis se da zrihtat. Meni je človek ki jih je pobarval (se s tem tudi ukvarja), nalepil gor napis Brembo (kot je bilo v orignalu), tako da se da narediti tudi nalepka Alfa Romeo. Sem zavore tudi parkrat pecej segrel pa je nalepka ostala nepoškodovana.


Niko še nekaj bi te vprašal - vidim da imaš v opisu avta napisano dimenzijo 225/40/18, a to imaš na 159-ki? Namreč na na ta avto sodijo precej večje 235/45-R18, ker med tema dvema je kar 5%-na razlika.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

lizard napisal/-a:Niko še nekaj bi te vprašal - vidim da imaš v opisu avta napisano dimenzijo 225/40/18, a to imaš na 159-ki? Namreč na na ta avto sodijo precej večje 235/45-R18, ker med tema dvema je kar 5%-na razlika.
Ja, prav si uganil. Te gume so bile namreč že na platiščih, spomladi pa bom kupil nove, vendar dimenzije 225/45-R18. Se je poznalo na števcu, je več kazalo. 225 pa zaradi tega, ker bi mi 235 gume še bolj peskale avto ob bokih.

Za nalepke pa bom poskusil kontaktirati uporabnika ..., upam, da še jih dela. Hvala Lizard
Uporabniški avatar
Drej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: To Jan 20, 2009 10:58 pm

nujno potrebujem nasvet.

prebral sem, da obstajajo zavorne ploščice, ki ne "mažejo" platišč. katere so to in ali so primerne za na originalne diske pri 159 2,4?

svetujete kupiti originalne ploščice ali kake boljše? ima kdo izkušnje z bosch zavornimi ploščicami? te imajo pri anetu na zalogi....

hvala,
lp
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

Drej napisal/-a:nujno potrebujem nasvet.

prebral sem, da obstajajo zavorne ploščice, ki ne "mažejo" platišč. katere so to in ali so primerne za na originalne diske pri 159 2,4?

svetujete kupiti originalne ploščice ali kake boljše? ima kdo izkušnje z bosch zavornimi ploščicami? te imajo pri anetu na zalogi....

hvala,
lp
Hočeš reči, da si slišal reklamo na radiu za AC, da imajo zdaj ATE zavorne ploščice, ki ne cvilijo in ne umažejo platišč?

Ker jaz sem jo, če je pa res bo pa kdo drug povedal...
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

ATE Ceramic za Alfe še niso na voljo.

Drugače pa naj bi vse te carbon/ceramic variante ploščic manj svinjale platišča.
Uporabniški avatar
Drej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: To Jan 20, 2009 10:58 pm

ali pozna kdo zavorne ploščice "yellowstuff in redstuff"? je kakšna prednost vgradnje takih ploščic?

Največ prodajajo TRV / Lucas in Bosch. TRV naj bi bile mehkejše kot Bosch. ima kdo kake iskušnje?

-- axi:
škoda da ni na voljo ATE ploščic... ali lahko prilepiš kak link do specifikacij?
Ali to pomeni, bolj je pločica trda - manj svinja?

lp
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

O EBC ploščicah (greenstuff, redstuff) imaš na forumu toliko napisanega da teče čez ;).
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

ATE Ceramic
http://www.ate.de/generator/www/com/en/ ... ds_en.html

Na enem linku nekje je pisalo, da so "v pripravi" za AR 147, 156 in GT. Dobiti se jih pa zaenkrat ne da in na Autocommerce tudi niso imeli informacije, kdaj jih bo mogoče dobiti.
Odgovori
  • Informacija