Poraba olja - AR 147, 1.6 TS 105 KM

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
amdbrutale
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: To Mar 06, 2007 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Pozdravljeni imam 2001 alfo 147 1.6 105hp z 100000km.

glavni servis je bil narejen pri 97000km jermena,olje.....

In po skoraj 4000km mi zasveti lučka za olje :oops:

Olje pa imam selenia gold, a je to normalno predvidevam da je šlo skor 1l olja v 4000km.
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Veliko je seveda odvisno od režima vožnje, bi pa vseeno rekel, da ni normalno. Kakšen je bil nivo olja ob menjavi?
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Enostavna zadeva - kontroliraj oje na vsak tank bencina in po potrebi dolij.
Če ga pa ne , pa posledice sam sebi pripiši. :wink:

Verjetno piše v navodilih in na samem pokrovčku za bencin (vsaj na moji).

Za tako porabo bi jaz rekel čisto nič ni narobe, razmišljat prični ko bo 1l na 1000 km.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Prijatelju je porabila 147 1.6 120PS v 13.000km 3l olja, je pa res da je avto z neznamimi kilometri, poleg tega jo vozi hitro na avtocesti. Poraba je še v predpisani toleranci, ampak se mi zdi da je vseeno malo preveč.

Poizkusi kako drugo olje, mogoče ji ta ne ustreza in v prihodnje redno kontroliraj nivo olja, saj ko lučka zasveti je že skoraj prepozno.

Lp
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Foggy napisal/-a:kontroliraj nivo olja, saj ko lučka zasveti je že skoraj prepozno.

Lp
Ko zasveti lučka JE ŽE prepozno! Pomeni, da je tlak olja padel pod minimalnega, ki še zagotavlja optimalno mazanje ležajev. Je pa razlika, če se ti je vžgala lučka pri minimalnih obratih ali pri tiščanju proti limitatorju. Vsekako dobro za motor ni.

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
Major9
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 794
Pridružen: To Jan 25, 2005 11:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domzale

Čemu potem je služi lučka???????
Ne razumem jaz teh stvari, pol je vseeno če je nebi blo, in isto za blokado motorju, v čemu je poanta, da nebi smel avta vrtet, na blokado?? Jaz mislim, da bi tako lučka kot , elektronska blokada, morali biti, pač zaščita, pred " ribatotom" in ne zgolj opozorilo: "zdele bo ribato"!! Ne razumem jaz tega!!
Drugace pa men 1.4TS in 1.6TS ne popije nič olja, oz tolk da ga na menjavo, ki se godi pri okoli 10 k km ni potrebno dolivati!!
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Major9 napisal/-a:Čemu potem je služi lučka???????
Ne razumem jaz teh stvari, pol je vseeno če je nebi blo, in isto za blokado motorju, v čemu je poanta, da nebi smel avta vrtet, na blokado?? Jaz mislim, da bi tako lučka kot , elektronska blokada, morali biti, pač zaščita, pred " ribatotom" in ne zgolj opozorilo: "zdele bo ribato"!! Ne razumem jaz tega!!
Drugace pa men 1.4TS in 1.6TS ne popije nič olja, oz tolk da ga na menjavo, ki se godi pri okoli 10 k km ni potrebno dolivati!!
Lučka, kot jo imamo mi je tam kot znak, za prenizek pritisk olja. Če gre pumpa od olja! Ni pa zato, da doliješ, šele ko ti lučka zasveti.
Seveda, če ti zasveti lučka in takoj stisneš sklopko ter avto ugasneš, se ne bo zgodilo veliko škode. Če pa to redno delaš, pa pričakuj, da se bo na kakih ležajih mogoče kaj poznalo.

Kar se pa limitatorja tiče, je pa tam zato, da nebi motorja priganjal v nevem kake obrate. Rdeče polje je pa navadno že prej. Še enkrat vas pozivam, da si preberite knjigo o uporabi avtomobila, kjer lepo piše, da je stiskanje v rdeče polje "dovoljeno" le za kratek čas, npr. pri prehitevanju, ne pa AC in cegu na gas!!

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Pritiskanje v blokado je ekstrem, kot tudi večkratno zaviranje iz 230-0 in za take ekstreme avti pač niso narejeni, vsaj serijski ne. Nobena stvar na tem svetu ne deluje dobro in dolgo na meji svojih zmogljivosti.

A je tak problem vsake toliko pogledati šipko za olje...predvidevam da ni.

Lp
amdbrutale
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: To Mar 06, 2007 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Vozim počasi oziroma normalno, ker za mal bolj tišanje imam motor in se mi zdi brez veze tišat ker avto vsaj tale ne gre nikamor oziroma bi avto moral imet vsaj 300hp.


Lučka je samo zasvetila na hitro v ostrem ovinku, ko sem potegnil šibko ven je bila šibka globoko pod minimumom men ni blo nič jasno saj normalno na ravnem ni lučka svetla.


Dotočil sem skoraj 1.5l olja da je prišlo do max, ni mi jasno od kje bi zginlo tok olja.

Sm mel prej 15let starga fiata pri 200000km pa ni šlo tok olja k kle.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Mogoče pa so ga napačno dolili pri servisu in ga je bilo že od takrat premalo.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Poglej če je čep dobto privit pa če je mehanik sploh nalil dovolj olja. Imam isti motor kot ti pa ga spije minimalno pa jo kar prtisnem, oziramo je moja vožnja zelo dinamična. tako da mi ni jasno kam je šlo olje. Če gre toliko olja skozi motor mora zadaj kadit ko fabrški kamin, čene je pa napaka nekje drugje.
L.P.
Dräger
amdbrutale
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: To Mar 06, 2007 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Bom sedaj spremljal ko vem da je na ole fulu, motor ne kadi pa tud poraba mi je zadnje cajte kar poskočila za kakšen liter gor.

:?
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

amdbrutale napisal/-a:Vozim počasi oziroma normalno, ker za mal bolj tišanje imam motor in se mi zdi brez veze tišat ker avto vsaj tale ne gre nikamor oziroma bi avto moral imet vsaj 300hp.


Lučka je samo zasvetila na hitro v ostrem ovinku, ko sem potegnil šibko ven je bila šibka globoko pod minimumom men ni blo nič jasno saj normalno na ravnem ni lučka svetla.


Dotočil sem skoraj 1.5l olja da je prišlo do max, ni mi jasno od kje bi zginlo tok olja.

Sm mel prej 15let starga fiata pri 200000km pa ni šlo tok olja k kle.
zarad podobnih razlogov je velik M3 motorjev zaribal, ker v ovink se je olje nekak na eno stran prelil in je za nekaj trenutko mašina brez olja laufala in je biu ribato. Vsak teden al pa 14 dni čekirat olje in si rešu problem.
Omero
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 171
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 4:53 pm

amdbrutale napisal/-a:Vozim počasi oziroma normalno, ker za mal bolj tišanje imam motor in se mi zdi brez veze tišat ker avto vsaj tale ne gre nikamor oziroma bi avto moral imet vsaj 300hp.


Lučka je samo zasvetila na hitro v ostrem ovinku, ko sem potegnil šibko ven je bila šibka globoko pod minimumom men ni blo nič jasno saj normalno na ravnem ni lučka svetla.


Dotočil sem skoraj 1.5l olja da je prišlo do max, ni mi jasno od kje bi zginlo tok olja.

Sm mel prej 15let starga fiata pri 200000km pa ni šlo tok olja k kle.
Enaki avto, do pikice isti problem, isto prevoženih km! Na 3.000 km 1l olja ali še več, pa me je prodajalec klical, ko je avto peljal na menjavo olja na 10.000 km, nalili so Selenia 20k, preveril sem šipko olje je bilo res zamenjano, priložene kartice za menjavo olja za celi 2 leti nazaj.
Lučka se prižgala za sekundo v ovinku na vhrib, takoj mimogrede zapeljal do mehanika, preverila nivo olja in je bilo čisto na minimumu. Mehanik rekel, da ne more verjet, da bi mogla bit dimna zavesa zadaj. Dolil olje do maximuma, danes po 2000 km je že na polovički šipke. #-o Teče nikamor spodaj, vozim dinamično, modrega dima ni, tester mašine pravi OK, tankam 100 okt benz, povrp. poraba 8,7 , veliko vozim po mestu. #-o
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-ali nimajo vse 147 prikaz nivoja olja na zaslonu :?:
-malo preveč je to,saj niso TDI,tam mi lučka zasveti vsakih 5000km,potem dolijem pol litre,in zaradi tega ni problema,avti brez težav delajo čez 300 000km :wink:
Odgovori
  • Informacija