Čuden zvok: klenkanje/žvenketanje - 1.9 JTD(m)

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
black
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 878
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lož

Par dni nazaj sem opazil v prostem teku čuden zvok v stilu tk,tk,tk,tk,tk,tk,tk... nekje nad 4. cilindrom.Ampak ne nad odmično.Zdi se mi kakor da ta zvok prihaja iz injektorja.Je to možno?Ko dam malo gasa zvoka ni več,edino če ga preglasi zvok motorja.

Se komu samja kaj bi bilo?Oz. a je že imel kdo tak problem?

tnx :wink:
Slika Slika Freude Am Fahren
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

Men je delal tk tk tk tk..na levi strani tm k je un jermen (uglavnm moteč zvok ko hočeš poslušat mašino kako prede), in če sm za malenkost dodal gas, je tk tk tk izginu.

Šponer je bil zanič. Zamenjal sem šponer mikro jermena in stvar tk tk tk čudežno izgine :) 8)
black
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 878
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lož

Pri meni je zvok na desni strani.
Slika Slika Freude Am Fahren
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

odklop injektor pa bos vidu
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Alchi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 943
Pridružen: Pe Jul 13, 2007 12:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

mafko napisal/-a:Men je delal tk tk tk tk..na levi strani tm k je un jermen (uglavnm moteč zvok ko hočeš poslušat mašino kako prede), in če sm za malenkost dodal gas, je tk tk tk izginu.

Šponer je bil zanič. Zamenjal sem šponer mikro jermena in stvar tk tk tk čudežno izgine :) 8)
je že nekaj časa minilo pa vseeno....kje si zamenjal ta šponer mikro jermena? cena? meni tudi zjutraj ob hladnem motorju dela "tk,tk,tk,tk" kako minuto potem pa neha...sem slišal da gre ponavadi za ta poner mikro jermena, ker naj bi ga zdelali vremenski vplivi (dež, vlaga)...
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

Šponer (neoriginal) sem zamenjal v motomatu v Ivančni Gorici, mislim da je bla cena nekje okoli 40eur.
Uporabniški avatar
Alchi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 943
Pridružen: Pe Jul 13, 2007 12:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Danes sem med delovanjem motorja pritisnil z roko na vrteči se jermen in ropot je izginil, takoj ko sem popustil pa se je ropot vrnil....predvidevam, da bi bilo treba verjetno malce "našponati" kak napenjalec?! se to sploh da? rabim kako posebno orodje? najbolje, da to naredi mehanik...?
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

hm sponar se mi zdi da je tak, da sam spona jermen.sepravi je fiksno pritjen na blok motorja, sponar pa ima not feder, ki spona jermen

lahko da feder cvili, lahko pa da je lezaj noa kolescku zanic, in se slisi

menjaj komplet sponar, pa bo mir
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Alchi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 943
Pridružen: Pe Jul 13, 2007 12:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

mafko napisal/-a:Šponer (neoriginal) sem zamenjal v motomatu v Ivančni Gorici, mislim da je bla cena nekje okoli 40eur.

A majo tam delavnico in ti to tudi zamenjajo ali je tam kak mehanik, ki bi to zamenjal za normalen denar?
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

Imajo mehanicno delavnico, mislim pa da ti nebojo racunal velik (pomojem te bo VSE skupaj koštalo okoli 40eur), ker imajo za narest samo: dvig avta, desno kolo dol, uno plastiko stran dat pri desnem kolesu, jermen dol, udšraufat en šrauf na šponarju in vse nazaj v obratnem vrstnem redu in to je to.
Jaz imam z njimi same dobre izkušnje, in vedno če je treba res NUJno kaj postorit mi to vedno naredijo isti moment ( ali pač počakam da dokončajo avto ki je na dvigalu).
Uporabniški avatar
Alchi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 943
Pridružen: Pe Jul 13, 2007 12:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

mafko napisal/-a:Imajo mehanicno delavnico, mislim pa da ti nebojo racunal velik (pomojem te bo VSE skupaj koštalo okoli 40eur), ker imajo za narest samo: dvig avta, desno kolo dol, uno plastiko stran dat pri desnem kolesu, jermen dol, udšraufat en šrauf na šponarju in vse nazaj v obratnem vrstnem redu in to je to.
Jaz imam z njimi same dobre izkušnje, in vedno če je treba res NUJno kaj postorit mi to vedno naredijo isti moment ( ali pač počakam da dokončajo avto ki je na dvigalu).
o super, potem jih kar jutri pokličem in se najavim...pa da vidimo, če bo ropot zginil...
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

ockej =) samo če bi bil jaz na tvojem mestu, bi šel kar direkt tja in vprašal na licu mesta :) Kaj pa veš mogoče ti takoj poštimajo. :)

aja.. pa povej še ceno, ki ti jo bodo dal, me prav zanima če sm bil blizu :)
Uporabniški avatar
Alchi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 943
Pridružen: Pe Jul 13, 2007 12:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Evo, ropot sem poštimal pri enem drugem mehaniku, na koncu je šlo za zamenjavo samega mikro jermena...zanimivo, ne? uglavnem, stvar ne ropota več.... =D> =D>
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

hm, a si mel original mikrojermen notr?
Uporabniški avatar
Alchi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 943
Pridružen: Pe Jul 13, 2007 12:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Če je kaj za verjet Stepančiču, potem bi moral biti oriđiđi...glavno da zdej prede... =D>
Odgovori
  • Informacija