Čuden zvok: klenkanje/žvenketanje - 1.9 JTD(m)

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

brixo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 30
Pridružen: Po Jul 12, 2010 12:25 pm

folc napisal/-a:to imaš v mislih tisti zvok ko dodaš mal gasa .. in je slišati ko da bi neka ketna nekje drgnila ?
Ja točno to!

Za vztrajnik sem tud že sam pomislu ampak glede na to,da je ta zvok na avtu prisoten ze cca 4 leta, vmes je avto bil tud "cipan" , vztrajnik se vedno uredu opravlja svojo funkcijo...

Na oljno pumpo iskreno niti pomislil nisem, da lahko pusca tak zvok?? :doubt:

LP
dom
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 598
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 8:58 am

Mogoče kak nosilec motorja.
Alfa Romeo - making drivers into mechanics since 1910
davidof
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 19
Pridružen: To Dec 04, 2012 2:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Da obudim temo - je že kdo ugotovil vzrok takšnega žvenketa? Pojavlja se tudi na moji ljubici že kar lep čas. Vem pa, da nisem osamljen primer, ker sem slišal isto žvenketanje tudi na večih GT-jkah.

Napaka alf je ta, da se moram za vsako ozret in ji prisluhnit :D

Lep dan še naprej!
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

davidof napisal/-a:Napaka alf je ta, da se moram za vsako ozret in ji prisluhnit :D
...in pa pozdravit Alfista, pa če je za akcijo povprašat, če ma kake lučke po armaturki, pa kak gre in če je zadovoljn :lol:
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Verjetno auspuh tam k je tista harmonika za blazenje vibracij da malo podrgne
davidof
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 19
Pridružen: To Dec 04, 2012 2:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

sofoiks, bom preveril ko se privozim do mehanika ;) Verjetno res ima vezo z vibracijami, ker se zvok pojavlja le ob določenih obremenitvah motorja.
Ko izvem kaj je, dopolnim temo.

Drugače pa sem svoji že omenil, da bi se morali alfisti med sabo pozdravljat, tako kot motoristi pa mi je rekla, da sem preveč obseden. S kom že? :mrgreen:
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

davidof napisal/-a:... pa mi je rekla, da sem preveč obseden. S kom že? :mrgreen:
Ah daj, pretirava :D
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
NejcKo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Sr Jun 13, 2012 3:42 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 2.4 jtd 20v
Kraj: Depala vas

Pred dvemi dnevi se mi je pojavil čuden zvok v mašini. Nekako tekole:
http://www.youtube.com/watch?v=tMEuJKf8" onclick="window.open(this.href);return false; ... e=youtu.be

Preveril sem tudi, če alternator fila, in fila samo 13.45V #-o, kar je premalo. Tako da je vzrok verjetno v alternatorju? Kaj pa bi lahko povzročalo tak zvok?

Hvala za pomoč v naprej.
PAJCI1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Po Sep 19, 2011 10:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

Men je isto delalo pa je bil španer. Pa klima kompresor še je lahko.
Uporabniški avatar
shark13
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: To Jun 04, 2013 6:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: trbovlje

pomojem je jermenica altenatorja
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Kar je povezano z jermenicami, ima bolj kovinski zvok. Kot da bi s kladivom po železu tolkeu.
Imeu sem do sedaj probleme z usemi jermenicami in sklopko alternatorja, pa nobena ni spuščala takega zvoka, kakor pri tebi
NejcKo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Sr Jun 13, 2012 3:42 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 2.4 jtd 20v
Kraj: Depala vas

mora biti nekaj okoli alternatorja, ker če pošpricam z wd ali pa z mastjo, škripanje poneha, vendar pa se vrne naslednji dan, ko se mast posuši?
Uporabniški avatar
shark13
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: To Jun 04, 2013 6:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: trbovlje

90% je jermenica
poglej je malo odblize
ce je jermenica v okvari bos na njej videl opilke
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Skratka. Pred ene 2-3 tedni se je začel pojavljat nek odvečen zvok. Klk klk recimo. Na mestu ne, med vožnjo pa. Od zadnjega servisa je spila tudi recimo 2dcl olja po prevoženih 11k km. Prejšnji 3 servisi nikoli čisto nič.

Razstavil sem komplet vse okoli turbine, turbina ni videt nič pretirano od olja, da bi bila kaj poškodovana tudi ne, lufta v aksialni smeri nima nič, gor-dol pa se komaj kaj občuti. Vrti se tudi normalno, lahkotno. Da bi kaj glodala po ohišju prav tako ni videt. Ma pa drugače vrjetno kr med ene 350-400k km avto za sabo. Mogoče celo več. Od 260k km več ne šteje ECU..

Vleče pa drugače vse normalno, nič ni za opazit kakih čudnih stvari razn tega zvoka skrivnostnega, neznanega ](*,) :evil: Pa zadn čas mal težje vžiga. Prej ko si obrno ključ je tekoj vžgala, zdej pa malo težje vžge. Sam to bi reko da je povezano z napako P0380-se pravi kakšna grelna svečka al pa rele grelnih svečk. Čeprav odkar sem jo pobrisal se več ni nazaj prikazala zaenkrat, kljub slabšemu vžiganju. EGR napaka je, ker je blindiran čisto z debelo ploščico že takoj po nakupu.

Slika

Cev je bla malenkost počena pri objemki, zato mastna turbina.
Slika

Vso olje oz kar precejšnja količina olja prihaja iz cevi odduška, ki pride iz pokrova motorja.
Slika

Turbina
Slika

Zdej edino če je šel menjalnik "po gobe", ker je očitno po malem puščal, kar je potrdilo tudi olje po njem, ko sem vzel dol zaščito motorja spodaj. Ne vem kak dolgo, ampak v menjalniku je blo ko sem vn spustil 1.3l olja od 2l olja koliko ga mora biti.
Slika

Tudi na čepu je bilo kar nekaj opilkov.
Slika

Menja se pa vse normalno, nič da bi škrtalo, se grdo menjalno ali kaj podobnega. Mesto puščanja mi je pa uganka. Nekje nad izhodom leve polosi. Ampak ne direkto pri levi polosi.
Slika


Skratka če ma kdo kak nasvet..Cev turbine zgornja je nova, spodnja preverjena in nikjer nič počena niti nič. Turbina se mi zdi sicer mal glasna, da ko pustim gas, se precej sliši fiu. Med pospeševanjem pa recimo kod da bi nekje pihalo mimo. Ampak po podatkih posnetih med vožnjo razvija 2400mbar.

Nimam več res idej kaj še preverit. Nebi pa glih šel na neko daljšo pot ta vikend (teranje z drugimi Alfisti do Rijeke na srečanje), da potem kje ostanem #-o
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Jaz sem imel klik, kilk pri pospeševanju zaradi polosi.
To kar imaš opilkov v menjalniku ni nič posebnega.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Odgovori
  • Informacija