Sklopka + Dvomasni vztrajnik - 1.9 JTDm

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

damhel napisal/-a:jaz bom verjetno prou kmalu. Potresuje pri speljevanju in občasno ko ugsanem motor se potrese cel avto (1.9 JTD). Še sreča da mam trgovino in lahko prihranim marsikateri euro, čeprav je bilo namoji alfi že toliko stroškov da me drži da bi jo kar zažgal. Alfa prvič in zadnjič
tudi pri meni! :evil: Vsako leto za izredne servise cca 1000€...prehudo zame!!! :evil:
damhel
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: Če Feb 28, 2008 11:25 pm

vztrajnik je cca 400 eur, sklopka pa cca 230 od valeo. Ma ne me primit prav za besedo ker bimoral preverit v skladišče če drži cena
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

cena sklopke je 246€ (original)saj tako so meni rekli + delo in si na cca 400€, ker je sigurno še kaka malenkost

kje si dobil ceno vztrajnika?? ker jaz sem nekaj slišal podobno kot je rekel
El barto cca 800€ .....samo to je preveč zame :doubt:

Ali se da vztrajnik kaj popraviti?? meni namreč skače na ležaju in se ni sesul!??
damhel
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: Če Feb 28, 2008 11:25 pm

to je cena mojega dobavitelja. Ampak kot sem ti že rekel bi moral za sigurno preverit . Enkrat sem že preverjal zaradi moje alfe, ker čakam dan na dan da bo zaškripal vztrajnik in sem skoraj 100% da bo cena kar držala , ta za 400 eur. Plus minus kak eur gor ali dol.
damhel
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: Če Feb 28, 2008 11:25 pm

nekje na obali so eni ja ki obnavljajo vztrajnike, ampak ti ne znam rečt točno ne kdo ne kje. Slučajno sem jih trofnu na netu ko sem iskal nekaj drugega. Lahko se pa kaj pozanimam
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

kaj je to original? ali od kere firme?

kje se da to dobiti / kupiti in koliko se čaka?
avto imam namreč nevozen :evil:

naslednji teden (pon) pa grem na dolgo pot - nujno :doubt:
damhel
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: Če Feb 28, 2008 11:25 pm

pošlji mi podatke avta na ZS pa ti bom jutri kaj več znal povedat za koliko ti lahko zrihtam...šasijo, oznako motorja....sej, verjetno je kot moja (1.9 JTD 115 KM, letnik 2003), ampak vseeno raje preverim da ne pride do napačne dobave materiala
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

gricko & damhel-koliko kilometrov imajo vaše alfice,če ste sploh sigurni da veste :?:
-saj verjamem,da imata stroške,pa sta jezna,ampak VW TDI imajo tudi probleme z vstrajniki,ki odpovedujejo pri cca 150 000km (cca 800 evrov),pa tudi z zadnjo premo,potem turbo,menjalnik (sinhron),puše spredaj,to vse so že pri mojem službenem zamenjali :wink:
Uporabniški avatar
divja kripca
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 206
Pridružen: To Feb 13, 2007 8:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Če jakost vibracij narašča z vrtljaji, bi lahko sumil vztrajnik, drugače ne. Men se ne zdi logično.
Možen razlog okvare bi po opisu bile polomljene prečne vzmeti v lameli sklopk (namenjene požiranju sunkov navora), katere bi ti po moje lahko v Sinterju zrihtali. Potegni sklopko dol, pa boš videl...
Kako hudiča naj se navežem na avto, kjer vse deluje brezhibno tja v tri dni ?
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

meni nič ne trese!!
je pa res da težko speljem, sploh v klanec moram imeti kar 2000 obratov raje več , drugače hitro crkne

Jaz sem dal menjati sklopko, ker vem da je pri koncu,pa grem v kratkem na daljšo pot!

Ko je majster podru je opazil da ima vztrajnik na ležaju luft in mi povedal da se mi lahko med pretikanjem prestave vse skupaj sesuje.


@alfafil: ...ja sem jezen na alfo!!!
ko sem jo kupil sem se zavedal da bom imel stroške da jo zrihtam (kot pri vsakem rabljenem avtu) in sem takoj naredil servis, ki je bil cca 1000€ malo manj. Ravno z razlogom ,da zrihtam in imam pol mir...pa ga nimam!!
nato sem menjal stabilizator cca 170€
termostat 100€

sedaj sem imel namen sklopko cca 350€

in sedaj nepričakovano vztrajnik cca 600€!! (cene se gibljejo od 400 do 800€ odvisno kaj kupiš )

in to vse v dveh letih kar jo imam, pa nisem kupil najcenejše in zgonjene, ampak sem kar pregledal dosti avtov predno sem kupil!!
Pazim na avto in ga redno vzdržujem

PS: glede na to da imam 17" bodo v kratkem za menjati roke, in tudi diski niso več najnovejši!!
sedaj prištej še vse redne servise zraven izrednih in boš opazil da gre na ta avto res veliko denarja

:doubt: pa tega nisem pričakoval
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-saj ti verjamem,zato me zanima koliko imaš prevoženih po števcu :?:
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

po števcu 120kkm

Dejansko???? 120kkm, 220kkm, 320kkm??? :doubt:

no glede na ohranjenost in obrabo delov (ostalih) mi je mahanik rekel da ima verjetno dejanske oz največ kakih 40kkm več, torej da če je slučajno prevrten števec, to ni za 200kkm
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

tudi pri meni! Vsako leto za izredne servise cca 1000€...prehudo zame!!!
Če bi ti jaz pokazu račune iz prejšnjega leta, bi ti verjetno ratalo slabo. Pa še zmeri vztrajam na znamki. Preprosto ne najdem zamenjave za alfo, pa čeprav me spet čaka strošek v višini 1000eur. :?
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Gricko napisal/-a:po števcu 120kkm

Dejansko???? 120kkm, 220kkm, 320kkm??? :doubt:

no glede na ohranjenost in obrabo delov (ostalih) mi je mahanik rekel da ima verjetno dejanske oz največ kakih 40kkm več, torej da če je slučajno prevrten števec, to ni za 200kkm
-ne vem no,120 000 ni nekaj,res dvomom v poštenost prejšnjega lastnika,me zanima če me čaka enako pri moji,sem pa prvi lastnik in imam trenutno 90 000km bp :wink:
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

No sedaj sem se že malo pohladil :wink:
Po zaslugi @kemo-ta sem dobil " ugodno" (še vedno veliko €) vztrajnik, mehanik pa me tudi ni obral, tako da sem prišel čez z cca 750€ vsega skupaj.

No ko sem se vsedel v lepotičko in prižgal, je pa vse skupaj ......pozabljeno :mrgreen:

Sklopka ko putrček, vztrajnika se ne sliši nič, potegne ok, tako da sem :wink:

lp
Odgovori
  • Informacija