Sklopka + Dvomasni vztrajnik - 1.9 JTDm

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
serpenx
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 164
Pridružen: To Apr 29, 2008 10:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: PO/LJ

[quote="Gricko"]Danes dal avto na servis zaradi slabe sklopke, malo prej pa sem dobil klic, da imam dvomasni vztrajnik fuč!! :evil: :evil:

meni se je dons čist isto zgodil :wink:
ker je bil avto že razšraufan sm reku nej še to zamenjano, čene bi mogu dat še 1x 200€ za delo :|
Uporabniški avatar
serpenx
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 164
Pridružen: To Apr 29, 2008 10:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: PO/LJ

[quote="Gricko"]Danes dal avto na servis zaradi slabe sklopke, malo prej pa sem dobil klic, da imam dvomasni vztrajnik fuč!! :evil: :evil:

meni se je dons čist isto zgodil :wink:
ker je bil avto že razšraufan sm reku nej še to zamenjano, čene bi mogu dat še 1x 200€ za delo :|
je pa vztrajnik 620€ se mi zdi...sm bil tko šokeran da nism čist dobr slišou :)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Vztrajnik nov je res 620€, ampak ti priporočam da ti zamenjajo z tovarniško obnovljenim vztrajnikom, ki stane 400€.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

kakor sem imel jaz informacije....
-original nov je 800€
-original nov obnovljen ( se pravi nov, ampak ti prineseš starega njim) 600€
-Valeo če dobiš še malo popusta cca 400€ (brez popusta cca 500€)

PS: na originalnem vztrajniku piše " VALEO" :wink:
lp
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

Mah evo od dans sem tudi jaz najbrž v klubu vztrajnikov... čakam na diagnostiko..:doubt:

Avto je danes dobil ob spelavanju nek čuden zvok (nekaj v stilu če daš prst ob ventilator, in se ti začne tist zvok..trrrrrrr), potem sklopka je padla v dno, tako da sem jo lahko pritisnil recimo samo 2cm. Po parih sekundah se je sicer vrnila nazaj. Uglavnm kr neki. :twisted: :evil: :doubt: Tako da sem ga samo še odpeljal na servis. Naj omenim besedo: kr neki... če jo slučajno še nisem. #-o #-o #-o



Skratka cena.... je pa taka da -> #-o #-o (boli glava). Poročam, kaj bo ko dobim klic z več informacijami. :doubt:
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Saj JTDji nimajo dvomasnega vztrajnika? Ga majo sam M-JETi. Or am I wrong?

LP
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Creed napisal/-a:Saj JTDji nimajo dvomasnega vztrajnika? Ga majo sam M-JETi. Or am I wrong?

LP
Ga imajo kar oboji.... :roll:

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Creed napisal/-a:Saj JTDji nimajo dvomasnega vztrajnika? Ga majo sam M-JETi. Or am I wrong?

LP
eeeee .....you are wrong
ga imajo in je doka drag....iz lastnih iskušenj

:doubt:
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

Sklopka crknjot :twisted: ampak po eni strani...sreča v nesreči (če se lahko sploh izrazim tko :oops: ) Imel sem jo namen menjat, samo nisem vedel kdaj :) No pa mi je alfa sama našla termin :roll:

:mrgreen: 1. Sem že malo bolj hepy, ker sem mislim da bom moral za vztrajnik + sklopko plačat.

:mrgreen: 2. Dobil sem nadomestni avto ford focus ta nov (asistenca comfort):) :D Lepa tale igračka, samo da ima "moj" zatemnjene šipe wruum wruuum 8) :lol:
Uporabniški avatar
dnovak24
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 3:15 pm

kakšni so znaki, ko ti čisto odpove sklopka, kot je tebi? Koliko bo znašalo popravilo?
Slika
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

tako na hitro preko telefona je cena 470 evrov, končno ceno povem jutri.

Začetni simptom pri meni so bli taki:
- včasih je kar brez razloga sklopka rata trda
- potem se mi je 2x zgodilo da je pri polnem pospeševanju sklopka zadrsela (gas gre v prazno...oz obratomer se kar hitro zavrti 8) kot da bi imel 500hp, seveda avto ne gre nikamor) in potem sem moral lepo počasi dodajati gas da sem prišel do željene hitrosti, no potem mi tega ni več delala
- (no tukaj sem že ugotovil da nekaj ni vredu z sklopko in da bo enrkat potrebna menjava, samo nisem vedel kdaj), no drugače potem poleg tega nisem imel težav pri prestavljanju oz speljevanju cca 1 leto razen občasne različne trdota sklopke..? .... dokler, se ni začelo:

3 dni (v petek) pred crknjot sklopke, so bili simptomi taki:
- sklopka je občasno kratkotrajno dobila neke čudne tresljaje, ki jih pač začutiš z nogo, oz to sem začutil takrat ko sem že zamenjal predstavo, in ko spuščaš sklopko
- sklopka se včasih ni vrnila nazaj v prvotni položaj
- (klical na servis kaj bi to bilo in peljal tudi pokazat... in so rekli da je eden od cilindrov sklopke ali pa kar oba in da bo potrebna menjava, drugače pa da sklopka odvaja pravilno..)
- v soboto in nedeljo začuda nisem imel nobenih izpadov sklopke, oz da bi karkoli čutil

Dan ko je odpovedala mi je delala tako...:
- stisneš sklopko daš v prvo in avto je cuknil, kot da bi na hitro spustil sklopko
- potem je dobila nek čuden zvok: ko sem stisnil sklopko je dobila zvok, ki bi ga jaz najlažje opredelil kot mešanico med (če v ventilator potisneš nek predmet glih toliko da se dotika tistga propelerja in nardi trrrrrrrrrrrrrrrrr) in še nekaj takego kot da bi nekje zrak spuščalo. Pač to se je dogajalo če si samo pritisnil sklopko pa spustil, al pa ob spelavanju. P.s. tega zvoka nisem slišal (nevem zakaj), ampak sem ugotovil na prehodu pred semaforjem, ko se je nek pešec obrnil in čudno pogledal avto. Takoj sem vedel da nekaj ne štima.
- (no potem sem pelal avto na avtocomerce da mi povejo kaj je to, ker sem bil ravno v bežigradu. En gospod, ki je pač tam notri za uno mizo, prišel pogledat in takoj rekel da je vztrajnik in da je cena za popravilo od 800-1200eur #-o ).
- potem je šlo samo še navzdol...
- sklopka se ni vračala
- potem je ostalo samo še cca 2-3 cm "pritiska" sklopke za menjat prestave.
- težko speljevanje
- če si hotel malo v rikverc je cel avto nekako čudno vibriral
- zasmrdel je (nevem točno po čemu,.. ampak neki groznga :)
- no hvala bogu potem sem prišel do servisa.. kjer sem alfo pustil, in zdaj me jutri čaka na prevzem :)

p.s. Ob takih primerih pokličte ASISTENCO (če jo imate) oz kakršnih koli drugih problemih. Sej zato jo imate!! No jaz se tega nisem spomnil, in sem avto matral do servisa. Pozabil sem da mi pripada še nadomestno vozilo. NO potem sem se spomnil :D In poklical asistenco. Kjer so mi na dom pripeljali nadomestno vozilo :) me happy :) me like novi ford focus, edin odzadi mi je grd :D

Uf sem se razpisal :) SOrry :D :mrgreen:
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

Alfa je doma :) Moram se še navadt na novo sklopko ker je čist drugačn filing :)
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Meni so menjali sklopko cca 20 000km nazaj pri Kavsku (oziroma obnovili?). Ze nekaj casa opazam, da pedal za sklopko nekoliko trese, ce ga malo pritisnes, pri speljevanju je nekoc v prvi pri okol 1500 obratih tresel avto, potem je skoraj nehal, vceraj oa je spet zacel tresti (samo v prvi pri okol 1500) obcutek pa je tak, kot da bi prehitro speljal, pa bi se gume vrtele v prazno (ko malo zakolpje pa trese). Obcasno se mi pedal od sklopke ne dvigne zaden centimeter (to je mogoce samo kej na pedalu ?), tako da je pedal nekoliko nizje -> ga lahko z nogo dvignem, potem stoji kot more.

Ali so slabo porihtali sklopko ali je lahko dvomasni vstrajnik !? Na zgleda bom spet super vnovcil regres, ce ga bom sploh dobil :S
Uporabniški avatar
Kemo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: So Dec 16, 2006 6:39 pm
Vozilo: 156 SW GTA
Kraj: Ljubljana

Sektor 13 napisal/-a:Na zgleda bom spet super vnovcil regres, ce ga bom sploh dobil :S
Mah kje je že regres. Mi že božičnico čakamo.. :mrgreen:
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

Sektor13 .... koliko si pa dal za menjavo sklopke?
Odgovori
  • Informacija