Kompresor klime 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
R
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Sep 21, 2006 4:16 am

Pri kontaktu oziroma zagonu motorja, ti utripa lučka od klime zato ker je pokvarjen ali iztaknjen senzor zunanje temperature. Na desnem vzvratnem ogledalu spodaj.
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

Zdravo, si sposojam temo

jaz pa imam sledeči problem
danes in včeraj isto .. zjutraj ko dam odrosevanje šip ker je avto cel poledenel mi ne zažene kompresorja klime, tudi ko dam na full auto vse lepo in prav samo kompresorja ne zažene .. včeraj mi ga je po 20 min vožnje danes pa tudi to ne ...

mi lahko kdo pojasni zakaj je tako?

gre se za AR 156 SW 1,9JTDm 16V l'05

P.S. zunanja temperatura je bila med 0°C in 2,5°C če mogoče to kaj vpliva?
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Kompresor klime se pri temperaturah pod 4C ne zažene zaradi zaščite sistema.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

A odlično pol sem skoraj dušo spustil od strahu
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

Ekola, alfica opozarja nase :D Pravzaprav malo čudna situacija glede na vse prebrane poste. Kakšen mesec nazaj je bila napolnjena klima. Na testu je delovala normalno. No potem je, ker niti ni bilo vročine, nisem uporabljal. Pa sem jo včeraj prižgal ter naletel na težave. Na stopnji 1 in 2 klima deluje normalno, hladi normalno, nič ne poka. Pri stopnji 3 občasno malo poka in avto izgublja moč. Pri stopnji 4 ali AUTO pa poka na 10 sekund. Zapoka kakšnih 5x, 6x, ob tem avto izgublja moč in se trese, vendar obrati ne padajo. Nato neha pokati, začne pokati pa ponovno po kakšnih 10 sekundah. Napolnjeno je blo s 650g.

Je lahko preveč plina v sistemu? Je rajši, dokler ne bom utegnil do klima servisa, ne uporabljam?

Alfa 156SW, letnik 2001, 2.0 motor.
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

ja meni se zdi kot normalno delovanje klime :) . "Pokne" ko se vklaplja in izklaplja kompresor. Moc pade ker se kompresor na svohnejsih motorjih kar pozna ko vzame par konj.
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

sofoiks napisal/-a:ja meni se zdi kot normalno delovanje klime :) . "Pokne" ko se vklaplja in izklaplja kompresor. Moc pade ker se kompresor na svohnejsih motorjih kar pozna ko vzame par konj.
Ne vem v kakšnem stanju imaš ti klimo, ampak pokanje ni normalno. Kompresor seveda od sebe daje zvok, ampak se ga ne sliši, ker ga že zvok motorja preglasi, da ne govorim o radiu, itd...

Par konj se seveda pozna, ampak tega se toliko ne občuti (razen pri prehitevanjih, vožnji v klanec, ipd)... Še zdaleč pa ni normalno tresenje.

Pelji na servis :?
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

"pokanje" sem dal v narekovaj ker to lahko vsak drugace definira. jaz bi rekel klikanje. In ko vgasnem klimo se mi kar pozna vlece velikoooo bolje. Pa verjetno stoji zunaj ko to vse poslusa ne v avtu
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

Tako je, zunaj se je slišalo pokanje. No danes sem preizkusil spet klimo, nalašč, in tokrat ni nič pokalo, hladilo ok, avto vlekel normalno. Ne vem, kaj naj si mislim... :?:
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

dancekbanancek napisal/-a:Tako je, zunaj se je slišalo pokanje. No danes sem preizkusil spet klimo, nalašč, in tokrat ni nič pokalo, hladilo ok, avto vlekel normalno. Ne vem, kaj naj si mislim... :?:
Pozabi in vozi dalje :-)(
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

Kaj drugega mi ne preostane :mrgreen:
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

haha danes se je pa meni pojavilo to tvoje pokanje :lol: to je delal ene 2-3km pol pa normalno. Zdaj glede na to da meni vse skupaj soovpada z prenehanjem delovanja "smer pihanja", ter katero temp nastavis je verjetno vse skupaj povezano. Kot si sam napisal je nadlezno to da tiste 2-3km avto ima moc pol jo zgubi in tako dalje :D. Tebi nastavistev temp pa smer pihanja dela normalno?
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

Ja to dela normalno. Danes smo na novo spet napolnili klimo. Pa je delalo normalno pri klimarju, nato pa spet po starem, čeprav manj pokanja. Smo pa jo napolnili tokrat le 500g, prej pa je bilo 650. Sicer zdaj spet dela ok, ampak se jutri spet vračam h klima mojstru. Začne pa tolči ko je motor segret do te mere, da se kmalu prižge ventilator za ohlajanje motorja, nato pa neha tudi pokati. Bomo videli, kaj jutri ugotovimo in javim.
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Da še tukaj vprašam. Meni spušča klima nekje (v enem tednu gre ves plin ven). Pozna kdo kakšnega mojstra ki bi v Mariboru z dušikom preveril kje spušča in to seveda tudi popravil?
Sicer klima ko je napolnjena deluje odlično. Pač potem par dni :doubt:

Nujno nujno ker bom umrl počasi :lol: :lol:
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

Tako, diagnoza je bila, da je fuč kompresor. Kompresor je pri klimarju "zaružil" in zasmrdelo je po sklopki kompresorja, vendar potem ni bilo več nobenih takšnih znakov plus tega, pa še hladi povsem normalno, ne poka več niti ne ropota kompresor. Ne vem kaj naj si mislim, ampak nebi rad kompresorja kupoval, potem pa se bo ugotovilo, da je narobe kaj drugega...

Bi kompresor moral, ko enkrat že solidno zaropota, tudi naprej ropotat ali kako je s tem?
Odgovori
  • Informacija