Varnostni pas + naklon sedeža

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
badboybk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Po Maj 19, 2008 9:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Postojna

Torej, sem novopečeni lastnik Alfe 156 SW l.2004 1,9 Jtd m-Jet.

Alfa je lepa 8)

Dve stvari sem opazil in me motita. In sicer:

- zadni "srednji" varnostni pas. Ta se ne da uporabljat, saj je napet in skoraj reže v usnjeni del sedeža. Nikakor ga ne morem potegnit ven. A mogoče delam kaj narobe?

- manjka mi "regulator" (kolešček) za uravnavanje naklona sedeža pri sopotniku. Mehanizem dela saj sem ga uspel naravnati s kleščami, manjka pa mi tisti kolešček za vrtet ob strani. Kje ga dobiti (za razumno ceno, nočem novega)?

No pa še ena stvar. Lučke pri klimi, v vrstnem redu od leve proti desni kaj točno pomenijo (dve na levi klimi spodaj, dve na desni klimi spodaj, + kaj pomeni gumb Mono)

Pa še slikca, barve je pa Azzurro Nuvola :mrgreen:

Slika
Toustek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 77
Pridružen: Če Jan 25, 2007 1:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje
Kontakt:

No tko je, sicer ti nemorem pomagat glede izgubljenega gubmbka za uravnavanje sedezev, lahko ti pa opisem namembnost gumbov.
gre tko, da od leve proti desni si sledijo: gumb za vse stiri zmigavce - vklop/izklop klime - mono (gumb za lastno nastavitev klime/nasprotje auto, sam ne uporabljam tega gumba tko da nisem cist ziher ce je to to) - program za odrosevanje vseh stekel - program za odrosevanje zadnjega stekla (na pritljaznih vratih) ... potlej pa so se: -, info, +, - za pomik navzgor po menuju in + za pomik navzdol po menuju. le tega pa prikazes z info v mirujocem stanju avta( ce si v gibanju se ne da, pravzaprav se da nastavit samo opozorilo na prekoracitev hitrosti)

drugace pa direktno na okroglih gumbkih okoli lcd-displajev so pa od leve proti desni: auto (ce pritisnes enkrat je pol-avtomatska klima) ce pritisnes dvakrat je avtomatska (takrat uporabi svoje nastavitve za najhitrejso ohladitev notranjosti) pri naslednjem gumbu uravnavas kam ti bo pihalo, ter tretji gumb za krozenje zraka le v kabini ali da ti jemlje zrak tudi iz zunanjosti...

vglavnem nekaj takega na hitro, ce sem pa kaj narobe povedal, naj me pa kdo hitro popravi:)
Always do your best, and let Fate do the rest!
Ne šparaj... Uživaj v življenju!
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Aha ti si jo šel v NM iskat. Čestitke za nakup, lepa barva :wink:
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Gumb mono spremeni dvopodročno klimo v enopodročno...
Uporabniški avatar
badboybk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Po Maj 19, 2008 9:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Postojna

Super hvala vsem za hitre odgovore.

Zdaj me samo še ta sredni pas muči, ker je nategnjen do amena, sklepam da se je v sedežu nekaj zataknilo. :doubt:
Uporabniški avatar
Alchi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 943
Pridružen: Pe Jul 13, 2007 12:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

kolešček sem pa jaz kupil v nm na cikavi na servisu avto adria. cca 7€...
Uporabniški avatar
badboybk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Po Maj 19, 2008 9:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Postojna

A mi lahko kdo svetuje glede srednjega zadnjega varnostnega pasa in kako ostro je zategnjen oz. ga ni moč uporabljati. Kako naj zadevo saniram? Evo slikce:

Slika

Slika

Slika
Zadnjič spremenil badboybk, dne To Jul 01, 2008 4:59 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Malo offtopic ampak zakaj hudiča ne delajo te slikice s predogledom? Prikaže jih, odpre pa isto velike, mamo pol dvojno delo da eno slikico nakažemo, če želimo da še drugi kaj vidijo :S
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

G0lden napisal/-a:Malo offtopic ampak zakaj hudiča ne delajo te slikice s predogledom? Prikaže jih, odpre pa isto velike, mamo pol dvojno delo da eno slikico nakažemo, če želimo da še drugi kaj vidijo :S
Objavi link oz. sliko v originalni velikosti in se bo sama avtomatsko pomanjšala in z klikom na njo potem prikazala v originalni velikosti.

Lp
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

aha.. so thats the way the cookie crumbles. ty
Uporabniški avatar
badboybk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Po Maj 19, 2008 9:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Postojna

Foggy napisal/-a:
G0lden napisal/-a:Malo offtopic ampak zakaj hudiča ne delajo te slikice s predogledom? Prikaže jih, odpre pa isto velike, mamo pol dvojno delo da eno slikico nakažemo, če želimo da še drugi kaj vidijo :S
Objavi link oz. sliko v originalni velikosti in se bo sama avtomatsko pomanjšala in z klikom na njo potem prikazala v originalni velikosti.

Lp
ok, sem popravil, hvala
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Bump po enem letu... :wink:
Zanima me namreč, kaj si (če si kaj) ugotovil glede varnostnega pasu zadaj. Sam sem namreč danes ugotovil, da imam enak problem (sicer na l.2001 Alfi 156)...
Uporabniški avatar
badboybk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Po Maj 19, 2008 9:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Postojna

Pas se je zataknil znotraj v sedežu v mehanizmu. Potrebno je odpret sedež od zadaj in zadevo popravit ali pa odšraufat spodaj glavni vijak, ki drži pas. Pa si pač brez srednjega pasa.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

badboybk napisal/-a:Pas se je zataknil znotraj v sedežu v mehanizmu. Potrebno je odpret sedež od zadaj in zadevo popravit ali pa odšraufat spodaj glavni vijak, ki drži pas. Pa si pač brez srednjega pasa.
Aha hvala. Morm poštimat enkrat, ko bom mel zadosti časa za vse tiste plastične zatiče zadaj... :wink:
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Srednji pas itak ne boš nikol potreboval,ker ne boš vozil 3 ljudi zadaj,zato ker ne boš hotel da ti nekdo z nogo taca po tistem srednjem dvignjenem delu :wink: .
Tako da ga mirne volje odšravfaš stran in problem maš v trenutku rešen :doubt:

Aja fensi alfa =D>
Odgovori
  • Informacija