Uhajanje/puščanje vode/hladilne tekočine - AR 147/156/GT

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
peterles
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: To Maj 24, 2005 8:28 pm

Po menjavi variatorja na AR 147 1,6TS (bila sneta glava, ker smo vgradili protipovratni ventil) opažam, da se niža nivo hladilne tekočine v ekspanzijski posodi; po prevoženih cca. 2.000 km se je nivo znižal za cca. 1 cm (od oznake max. do min.). Avto deluje normalno, belo kadi samo dokler je hladen, olje je čisto, tudi v ekspanzijski posodi ni sledov emulzije ali olja. Kaj takšnega prej nisem opazil (prevozil sem okoli 10.000km), gladina hladilne tekočine pa je bila vseskozi okoli oznake min. Kakšna ideja kaj bi to lahko bilo in kje iskati?
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Verjetno ni bil dobro odzračen. Dolij antifirz, kolikor ga manjka in vozi dalje.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

po menjavi hladilne tekocine skoraj vedno pade nivo hladilne tekocine.. kot je napisal alfaspider. dotoci vsake toliko in ko zrak izgine iz sistema je pol to to.. nekaj ga tudi gre v hlape med segrevanjem.

oftopic: zanima me kaksen ventil ste to vgradili, kje si ga kupil kaksne je velikosti in cena. Bral sem da se to vgrajuje zaradi daljse zivljenske dobe variatorja ker olje ne stece nazaj in ob zagona avta variator nedela na suho. predvsem me zanima velikost ter kam je bil montiran.

LP
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

ze ene parkrat sem opazil da mi zmankuje hladilne tekočine. vceraj ko sem snel odbijac ker sem menjal luč sem opazil da je mokro tam kjer spodaj pride cev v hladilnik. preden zacnem menjati eno stvar za drugo ali bi pomagalo: http://www.mimovrste.com/artikel/342007" onclick="window.open(this.href);return false; ... stop-250ml .
ali je to "bullshit :D " ?
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

hm eni pravjo da pol ti zamasi se pecko za gorevanje notranjosti, ali pa vsaj zmanjsa pretok vode skozi

ti pusca na cevi ali na kilerju?
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

to pa ne vem ce cist tocno. nisem se meu cas zapeljat k dediju k ma kanal v garazi da mal bols vidm. ampak bllo je mokro po cevi :)
alfistek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Dec 20, 2008 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

ne zlivaj tega nikamor jaz sem imel podoben problem pa sem moral zamenjat kiler -je pač plastika- sem dal nekaj čez 300€ pa je mir.
blagor nam alfistom
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

sej poleg tega da moram enkrat na mesec dolit hladilno tekocino ni druzga problema(nic se ne pregreva, kaplja pa res po kaplicah
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Obstajajo dobra tesnila, ki so v zrnih, ki se ob višji temp. stopijo in zapolnijo reže, so pa popolnoma razgradljiva. Dobiš v sammingu, je pa neko angleško ime, mala črna flaškica, dva deci al nekej takega. Po pričevanjih mehanikov pa večina teh zadev naredi več škode kot koristi, zapaca sistem itd., moraš pazit kaj vzameš.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

Slika
Slika

sedaj ko je gor zascita se vidi kje kaplja.
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Konstantno mi pada nivo hladilne tekočine in sicer povprečno kakšen deci na 1000 km.

Na servisu se je vse pogledalo in okoli hladilnika nič ne pušča, prav tako ni nič pošpricano okoli vodne pumpe (če prav razumem mehanika, bi se tam spodaj pod jermeni videlo, če mi pušča) in je diagnoza, da očitno mi prihaja voda v motor. Zaenkrat naj počakam, ampak vem, da prej kot slej bom moral to popraviti.

Težav pri delovanju ne opazim, me pa zanima kaj to pomeni. Predvidevam, da je treba glavo dol vzet ipd, ampak kaj se tukaj sploh popravlja oziroma kakšni stroški so s tem povezani?
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ja glavo dol, jermena stran, vse kar se drzi glave gre stran, kolektorji, itd


najbolje bi bilo da bi anredil pri glavnem servisu bo najceneje

potem se zamenja tesnila, par semeringov,..

lahko je tudi glava porozna ali pocena, potem pa je tukaj strosek lahko zelo velik

daj preglej, ce je v ekspanzijski kaj olja ?
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

kaj pa pri pecki znotraj kabine?
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

če ti prihaja voda v motor, pomeni da ti je šlo tesnilo na glavi motorja. če se ti to res dogaja, bi ti avto včasih pocukal, iz avspuha bi se belo kadilo in pa na pokrovčku od olja bi imel belo smetano. na te stvari postani pozoren.
da pa ti je šlo tesnilo je pa možno če ti je avto zakuhal.
odprava same napake pa vključuje menjavo tesnila glave in pa brušenje same glave, za kar tudi ni mali strošek.
kot pa je alfista napisal pa dobiš tudi komplete tesnila za celo glavo in če že imaš razdrto zamenjaš še teflone in glavni servis če ni bil ravnokar narejen.

lp
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Hvala za odgovore.

Avto mi ni zakuhal, delovanje je popolno, malo pokadi črno če ga zahodim in to je to. Nič ne trese, nič ne kadi, pospeševanje je super, imam samo malo težavo, ker mi prva stopnja ventilatorja ne dela, ampak to seveda ne sme imeti veze s hladilno tekočino, razen da prej pride do vklopa druge stopnje ventilatorja (se morda motim?).

Redni servis je bil delan v petek in na pokrovčku za olje ni bilo nič bele smetane, sem 99%, bom pa jutri ko bo svetlo spet pogledal. Če mi bo kaj sumljivo naredim slikico pa pokažem. V ekspanzijski pa tudi nisem nič opazil, 99%, bom pa tudi to jutri pogledal. Olje bi verjetno priplavalo na vrh in bi se videlo tako kot pač olje zgleda v vodi ne?

Velik servis sem mislil narediti čez 12k km in če se do takrat stanje ne bo poslabšalo, potem bom takrat se res zmenil s serviserjem, da mi odpre motor in pogleda.

Avto ima 282k km, kar ni zanemarljivo, ampak če pogledaš pod pokrov motorja ni opaziti, da bi bilo karkoli narobe. Tudi mehanik mi je rekel, da če pogleda mojo alfo, imajo vse ostale po 400k km (kar verjetno ni daleč od resnice :roll: ).

@alfista: Kje bi se to videlo pri pečki znotraj kabine? Ne vem kje pogledati. A tukaj bi tudi lahko puščalo ali kako, ker znotraj avta mi ni noben nič gledal?
Odgovori
  • Informacija