Težave z elektroniko - AR 147

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
&rej
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jul 27, 2009 9:38 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jest mam pa problem, ko se pri segreti mašini včasih prižge lučka za mašino. Prikaz temperature motorja pa začne nihati naključno med 55-90 stopinjami, tudi v eni sekundi. Gledal sem že konektor tipala ampak je bilo videti vse OK. Ima mogoče kdo kakšno idejo? :?:

Ko se motor shladi, napake ni več. Preveril sem tudi, da je na mestu laufal do 90 stopinj in se ventilator normalno vžge. Čudn čudn.
Uporabniški avatar
Unicorn
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 818
Pridružen: So Sep 11, 2004 1:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Glede na opis te verjetno res zajebava kaj v tej smeri, ampak "sem pogledal in je vse v redu" ni dovolj. Si izmeril da je vse ok? Pojdi na tester. Pooblaščeni serviser - drugače te zna popravilo stati krepko več od njihove diagnoze. Oni povedo kaj je narobe, povejo ceno popravila, potem pa je na tebi a zrihtaš to pri njih in imaš gerencijo na material in delo (ter točno veš komu se žalit ko kaj ni v redu), ali pa nabavljaš sam in montiraš v lastni režiji - posledično nimaš garancije na delo, z garancijo na material pa vsi vemo da je bolj pisano kot v realnem življenju.
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Po pravici povedano, garancija gor ali dol, dandanes je ze veliko "uradnih" serviserjev en drek vrednih. Kar se garancije tice pa itak samo nategujejo ces da je pa nekaj drugega krivo, samo oni ne, da ne govorim kolk so te testerji dragi - ponavadi 30 eur za priklop in 1 min diagnoze !? Kaj zgleda smo se vsi navadili da 20, 30 eur danes ni vec nobeden denar ?
Uporabniški avatar
Unicorn
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 818
Pridružen: So Sep 11, 2004 1:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Pa bom vseeno stopil v bran "testerja".

Zakaj?

Avto cuka in ne gre najbolje, pa v prostem teku ni "glih pravi".

Menjaš...
1. lambdo ker je najcenejša po možnosti vzrokov
recimo 60€

avto še vedno cuka

2. kolega od enga kolega ki ga pozna... pa moj prastric je bil še nekje vmes... je enkrat sčistil tisto reč a veš tam ko pride zrak, pa neka loputa je. Kupil je na bencinski čistilec vplinjačev, vzel narazen in sčistil - zdaj je ko novo...
Posledica je kakšna prestavljena loputa, totalno zapacan ali celo uničen motorček prostega teka...
je 400€ dovolj za popravilo kar si sam z*ebal? Dvomim.

3. Zagotovo je potem LMM kriv. Kje dobiti pravega? Tip s katerim pri malici skupaj pijeva kavo pravi da je vseeno, ker imajo Opli in Alfe itak enake mašine. Kupiš LMM, ki naj bi bil pravi za 80€. Avto še vedno zajebava, čeprav je prodajalec v tisti štacuni 300% prepričan da je to TO.

4. je katalizator zabit? Ker moj mehanik (fušar) pravi, da je enkrat menjal to pri enem avtu in je blo vse super potem. Pa full poceni mi ga zrihta in zmontira - smo pa ja domači... pa fusbal igramo skup in včasih gremo še na pivo. Kolega Janez pravi da tip full obvlada in itak je bolj poceni od pooblaščenca. Ok, 150€ z delom vred je pa res super cena.

5. a pa vem kdaj sem menjal nazadnje svečke... pa kabli so tut mogoče. Svečke so itak poceni. Kable pa dobim od Brata Mihove punce in ta pravi da so skoraj novi. V trgovini so 250€, pri pooblaščenemu OhOhO, ta mi jih pa da za pičlih 40€. Skoraj zastonj, pravzaprav.

6. na enem Angl. forumu je brat prebral da zamenjajo en majhen senzor in to je to. Sta pa dva, ampak sta itak tako poceni, da če sem dal toliko že v avto, bom pa še ta dva kupil. Senzor temp. zraka in hladilne tekočine = 40€

7. na forumu sem prebral da so Alfe zelo občutljive na stanje akumulatorja. Sam ga še nisem menjal, tako da bi lahko bilo tudi to. Saj - tako ali tako ga bom moral pred zimo menjat... 100€ ajd...

8. turbo pri dizlu
9. DPF ...
10. EGR...
11. injektorji...
...

Vidiš razliko med takšnim početjem in pooblaščenim servisom? Sem resda pretiraval, ampak veliko pa ne. Na pooblaščenem dobiš dražje dele tudi na test in jih lahko vrneš v roku kakega tedna če se stanje ne izboljša. Imaš vmes tudi bolj čudne izkušnje z njimi a v povprečju te način tester -> popravilo vseeno stane manj. Zdaj verjamem da v dotičnem primeru ne bo menjal pol motorja in garancija za določen del pri pooblaščencu ni nikoli težava. Težave nastanejo ko želi kupec malo prihranit in začne brez računa, pa kaj "kar tako"... komu se naj potem žali, ko gre kaj narobe?! Želiš "kar tako" in je narejeno - ampak brez računa, brez garancije. Uveljavljaj garancijo pri tipu ki čez dan nalaga police pri Merkurju, popoldne pa popravlja avte. Ti mu prineseš material, on zmontira brez pravega orodja. To se konča tako da itak tega vijaka ni potrebno dat noter ker je brez veze in bi se 2 uri j*bal da ga spravi not ker pač nima pravega ključa. Pravzaprav to niti ne drži neke pomembne zadeve gor.

V parih letih ima tak lastnik z vseh vetrov skupaj prinesen avto, brez servisne zgodovine (ali sumljivo), nekaj računov ki niso za dele ki bi bli točno za ta tip avta, dele okol motorja fiksirane z nekimi vezicami iz Hoferja, pedalke iz Spara, z okvaro motorja. Kdo bo to kupil?
Nekdo ki rabi prevoz za malo keša. Kako bo vzdrževal? Dvomim da bo sploh kaj, ali pa da bo kaj drugače. Vržeš noter drugo mašino bri kakem Sujadu ki še sam ne ve kje je robo dobil in voziš. Ribne in avto je spet *urac. Po navadi je to Alfa ali "pač Italijan"...
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

tester zadnic ko sem bil ni bil 30 ampak 15 al 17 ce se ne motim...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ali pa si kupiš OBD kabel in alfadiag in testiraš svoj avto do onemoglosti... za 60€
S tem da live diagnostika med vožno pove precej več kot pa samo priklop in branje napake s testerja. Ker recimo veliko okvar je možnih, katere sploh ne bodo javile napake na testerju, če pa vidiš krivulje podatkov s senzorjev in približno veš kako motor deluje pa se da odkriti še tako skrite pičkarije...
Uporabniški avatar
Unicorn
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 818
Pridružen: So Sep 11, 2004 1:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Če, če, če :lol:

Saj ideja je zelo mamljiva, ampak povprečen voznik ve ravno tolko da zarad eksplozije gredo bati dol. Zanju rabiš pa benz in zrak - tu se pa vse konča.

To idejo sem mislil tudi sam uresničit, ampak trenutno nimam težav (knok-knok). So tudi na pooblaščencu mešetarli z vsem mogočim, nazadnje pa sem sam rešil težavo, ker je tester ni pokazal. V večini primerov pa jo... (bil je pa eden izmed kazalcev preko testerja) pri takih normalnih primerih - pa tudi serviserji (ta pravi) znajo takoj povedat kaj je, saj poznajo znamko do potankosti - in zadeva rešena.
DanijelSipek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 415
Pridružen: Po Apr 27, 2009 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trate

glede diagnostike, prejšni teden sem bil na pooblaščenem servisu v MB pri Petrovčiču - cena 25 EUR + ddv (za diagnostiko)????? Halo , kam smo pa prišli. Počasi bomo mogli že rezervacije plačat če boš hoto na servis prit.
Slika
anob
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: So Jun 25, 2022 9:35 pm

Pozdrav,
nekaj dni nazaj sem ugasnil avto in vidim, da prednje kratke luči še vedno gorijo, probam ročno izklopiti luči, nič.. No vglavnem luči nisem moral nikakor izklopiti, zato sem odklopil akumulator. Po nekaj dneh se je težava spet rešila sama od sebe. Po vsej verjetnosti se bo ponovilo, ampak zdaj sploh nevem, kje naj težavo iščem.
Se je komu zgodilo že kaj podobnega? Kaj bi lahko bila težava?



Edit: Premaknjeno v sorodno tematiko ...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Verjetno ti je kje voda prišla v body computer...
Ta se nahaja nekje pod armaturno ploščo za varovalkami... in je znan problem da ga lahko zalije voda.
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

To se je dogajalo moji prejšnji 147-ki. Težava je bila točno takšna, kot jo je opisal TribesMan. Na vrhu vetrobranskega stekla mi je voda tekla po A stebričku čez varovalke in BC...
Dokler nisem saniral zadeve, sem moral odklapljati akumulator, ko sem avto parkiral.
Težava je bila odpravljena, ko smo dali šipo ven, vse na novo zatesnili in zmontirali šipo nazaj. Pa menjat sem moral še vse kable okrog motorja :) ](*,)
anob
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: So Jun 25, 2022 9:35 pm

Hej druzba,
Danes ko sem ugasnil avto vidim, da je prizgana zadnja meglenka, prizgala se je sama od sebe, ni bila sploh vklopljena, izklopit pa tudi ni sla nikakor, sem moral odklopiti akumulator. Podobno tezavo sem ze enkrat imel s kratkimi lucmi, isti problem. Sumim, da je povezano nekaj s vodo, saj je v obeh primerih bil avto dlje casa na dezju. Kaj bi lahko bil povzrocitelj?



Edit: Združeno z identično tematiko ...
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Verjetno preguljen kabel na pregibu zadnjih vrat. Meni se na 156 tudi zgodi, da se pozimi kar sama meglenka prižge skupaj z lučmi.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

anob napisal/-a: Sr Jan 18, 2023 1:52 am Hej druzba,
Danes ko sem ugasnil avto vidim, da je prizgana zadnja meglenka, prizgala se je sama od sebe, ni bila sploh vklopljena, izklopit pa tudi ni sla nikakor, sem moral odklopiti akumulator. Podobno tezavo sem ze enkrat imel s kratkimi lucmi, isti problem. Sumim, da je povezano nekaj s vodo, saj je v obeh primerih bil avto dlje casa na dezju. Kaj bi lahko bil povzrocitelj?



Edit: Združeno z identično tematiko ...
ja pa saj si dobil odgovor (@ Inti) že pol leta nazaj.
Si kaj naredil glede tega??
Če nisi, ne vem kaj še sprašuješ

Če pa si preveril zamakanje in to ni krivo, potem pa ok in preveri, kar je @Binji rekel
Odgovori
  • Informacija