Predelava Twin Spark na plin / LPG

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

skoda lover: podpis pod tole. Vsi ali kujejo v zvezde ali pa totalno kurcajo, verjetno pa noben od njih ni niti probal vozit avto s plinom. Ena zelo pomembna stvar: s plinom lahko zmanjsas porabo na V6, da je sprejemljiva, ce delas veliko kilometrov. nikakor pa ne smes zanemariti precej visokih ostalih stroskov vzdrzevanja takega avta. Ze zavarovanje stane tolko ko ena zjebana 156, pa ni lih edini vecji letni strosek. Pa ne jamram, ampak samo povem, da ne bo kdo mislil, da kupis in vozis poceni...
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

skoda lover, sploh nisem opazil da pišeš v tej temi, moj post je letel na treentara. Sem pa zdaj prebral še tvoj dolgi post in ne vem s čim bi moj prejšnji post letel nate? Pisal sme čisto splošno zakaj se ljudje odločajo za plin. So pa info ki si jih spisal vsekakor zanimive, sam sem mislil, da so te predelave bolj sigurne, a očitno kot vsepovsod se najdejo tudi večji problemi.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

da se še sam malo vtaknem v temo in podam svoje mnenje. sam delam nekje do 15k km letno in sem tudi imel željo po šestaku in seveda sem ga kupil. da bi vgrajeval plin mi ne pride na misel, ker če bi delal dosti več kilometrov bi verjetno kupil dizla oz. nekaj kar malo kuri in je na splošno cenejše za vzdrževanje. če bi pa tudi zaslužil dosti €, bi ravno tako kupil tak avto oz. še močnejši ne glede na prevoženih kilometrov letno in bi me nebi brigalo a kuri 8l ali pa 14l, ob tem pa tudi koliko stane vzdrževanje takega avta. vse pa je odvisno od tega kakšen avto si lahko privoščiš glede svojega dohodka.

lp
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

to bi se tezko strinjal s tabo. Ko das 400-500eur+ mesecno za bencin, zacnes kaj hitro razmisljati o plinu, ce te seveda dizel ne mika oziroma imas alternativo. Pa ne da ne bi mel 400eur+ mesecno za avto (poleg vseh ostalih stroskov z avtom seveda), ampak je enostavno neumno, ce lahko z modifikacijo strosek zmanjsas za cca 40%.
Kot alternativa sestaku pri vecji kilometrini pa se ne strinjam, da bi bil dizel. Ditzel je kvecjemu racionalna izbira. Da vidimo racunico, ce bos delal 40 ali 50 kkm in vozil sestaka. Ce je/bo pa placa taka, da ti mesecno 200-250 eur prihranka nic ne pomeni, pa itak ne bos vozil 10 let stare alfe :)
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

ja no, ker sam trenutno še ne gledam toliko na same stroške in porabo... in mi šestak pač predstavlja užitek v vožnji, kljub večjim stroškom itd. če pa bi hotel imeti avto za prevoz od točke A do B in bi gledal na čim večji prihranek, za avto nebi izbral alfe. to bi bil verjetno avto z 1.0 motorjem in porabo 5l, pa da ima namesto jermenov ketno, pa čim manjše gume itd. se pravi avto samo za vozit in nič drugega. če pa sem že kupil tak avto, sem ga pa samo zaradi užitka v vožnji in sem se že pred nakupom sprijaznil s samimi stroški. da bi pa hotel na takem avtu šparat na vsak način pa ne gre, ker te kasneje še bolj udari po žepu.
pač nimam nič proti plinu ali komurkoli, kot sam pa ne delam veliko kilometrov letno in me poraba dejansko ne zanima. ko bo pa to prišlo na vrsto bo pa tudi en šparovček namesto šestaka. dejansko tudi ko greš kupit tak avto nimaš kaj spraševati o porabi, saj ti je že iz prve jasno da ne bo majhna.
glede plače ko mi 200€ prihranka ne bo pomenilo nič oz. če se to kdaj slučajno zgodi, se pa čisto strinjam s tabo in ne bom kupoval starega avta :)

lp
a33
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: Če Jul 07, 2005 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

eni maste res smolo no...berem opise - skupen imenovalec je pa plineks ponavadi.

Meni zadeva dela super - ni od plineksa jasno - problemov verjeli al ne nobenih - niti enga! in mam zadevo že dobro leto noter, že amortizirano seveda.
mam sodoben sistem srednje cenovni razred - MPI sistem, moč enaka oz mal bolj lepo vleče spodaj oz na sredini vrtljajev. poraba je mal večja bla sam se znižuje in je zdaj tam tam.

tko da zlo zadovoljen. motor pa je 1,6 t spark 16v.
Zadnjič spremenil a33, dne Če Jun 17, 2010 9:18 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Veni
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: To Avg 14, 2007 8:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

No, še moja izkušnja z LPG. Imam v svoji 156 V6 tudi avtoplin istega proizvajalca kot "pero666". Moram reči, da zaenkrat BP. Poraba nekje od dobrih 10l naprej. Do sedaj sem natankal največ dobrih 61l - BS Lukovica (max. kapaciteta rezervarja 63l oz. 65l, sem že pozabil).
Vmes mi je samo enkrat nehalo kazati količino LPG-ja v rezervarju, poklical na servis, se dogovoril za datum, dobil nadomestno vozilo in so mi rešili.
V glavnem sem zadovoljen.
Pa še kot zanimivost. Če sem tankal na Istrabenzu v Celju sem naredil občutno manj kilometrov, kot pa s Petrolovim LPG, kjer pa se včasih tudi pozna, da imajo kdaj pa kdaj manj kvaliteten LPG.
kolektor
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr Jun 16, 2010 9:28 pm

Prebiram forum in mi je smešno. :lol:
Očitno pišete tukaj o problemih z avtoplinom taki uporabniki, ki imate mogoče probleme dejansko na samem avtu, kar pa se 100% prenese tudi na delovanje pri plinu.

Osebno imam poleg JTDjke tudi pol leta starega Tuarega predelanega pri podjetju, ki ga nekdo prej imenuje skupni imenovalec za težave, a jaz nimam o njih ne duha ne sluha. Še več, predelavo so mi priporočili prijatelji, ki imajo tud plin in smo vsi zadovoljni. Ob tankanju plina se pogovarjam z drugimi uporabniki, ki imajo predelane avte in je načeloma mnenje med nami, ki uporabljamo plin nasplošno pozitivno! Jaz ne opazim razlike v vožnji, pozna se le na ceni. Je pa res, da je v Italiji plin cenejši kot pri nas, bencin pa dražji (slaba politika Petrola)
Vem, da če si z nečem zadovoljen, načeloma o tem ne prebiraš, če te to extra ne zanima, zato so tukaj deljena mnenja takih s težavami. :(
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Ja jaz bom zdej zaradi prižiganja lučke preventivno menjal lambda sondo! Čeprav sem 100% da je dobra, ker če bi bila slaba avto nikakor nebi deloval normalno in bi cukal, slabo šel... Ampak nočem, da bi nedelovanje enega sistema vplivalo na drugega. Moraš pa vedeti, da so različni motorji različno občutljivi na predelave. Nekateri so popolnma neobčutljivi, drugi pa tako zelo občutljivi, da dobiš v kompletu za predelavo tudi emulator, ki se ga priklopi na računalnik in ta periodično briše napako! :doubt:

Tko da jaz kaj drugega kot to, da mi avto sicer dela samo rečem, da so tukaj pri plineksu šlampasti težko. In to je to. Puščanje antifriza iz cevi kamor so pozabili nataknit objemko prav ni problem od prej ampak njihova kozlarija!

To da pa mape ne znajo naštelat tko kot je treba pa po moje tudi. Ker dejstvo je da 166 3.0 v italiji težko najdeš tako, ki ni na plin :) pa ne verjamem da se vsem prižiga lučka 1 x na teden ali 2 tedna.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

preden menjas lambdo: pelji na tester, tam seveda kjer znajo pogledat... Lahko se tocno vidi, ce lambda deluje ali ne. Aja, pa priporoca se baje original in samo original lambda...
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Jaz sem zadovoljen in nimam plineks.
Vedno bodo vneti zagovorniki in nasprotniki.
Razlike so povsod (Avtotriglav / Zega) in kaj ne bi bile tudi na tem področju in če je pač kriva nestrokovna vgradnja pač še ne pomeni, da je plin kot tak za v smeti.

Dodal bi le še, ker mi je praktično ob poti v službo vedno tankam na Verovškovi in moram reči, da praktično vedno naredim enako št km na rezervoar ... torej kakovost plina ne varira ... cca 370km z 45-50 litri. Sami si izračunajte, računalnik ima pa povprečje rahlo čez 12 l/100km
Tisto kar resni proizvajalci reklamirajo tudi dejansko drži:
- poraba se poviša za DO 10%
- pri normalni vožnji ni opaznih razlik v moči se pozna pa ko ga pritisneš in hočeš max performance (to je pa precej redko) pri hitrostih nad 170km/h. Do tja praktično ni opaznih razlik.
- Če ste kdaj sami menjali olje v motorju prej in po plinskem sistemu boste vedeli, da BISTVENO manj svinjarije v olju pomeni tudi bistveno manj svinjarije v motorju.
- Moj zadnji test izpušnih plinov na 7 let starem thesisu, ki ima trenutno 95000km je bil celo tako dober, da celo na tehničnem niso verjeli. Izpušni sistem vključno z katalizatorjem je pa še prvi.
- itd
- Jaz sem se pač zavestno odločil za V6, ker imam na tem področju že kar zgodovino in praktično druge opcije pri meni NI. Ker pač delam letno 15 do 30kkm (zadnja sezona zaradi spremenjenih potovalnih razmer) in ker sem že v štartu mislil avto imeti precej časa je bil plin pač edina dodatna opcija.
Dizel mi ne diši in najbrž ga ne bom imel nikoli, zatorej je matematika naredila svoje.
MowzancR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne Jul 11, 2010 10:50 pm

Mogoče bo komu pomagalo.. Spisek vseh slovenskih in hrvaških plinskih črpalk. Se najde še kje drugje, samo jaz nisem hotel za vsako na najdi.si zemljevid ali pa google maps preverjat, kje dejansko je črpalka. In ker nihče drug ni hotel označiti vseh črpalk na zemljevidu, sem jih jaz :oops:
Plinske črpalke
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

MowzancR napisal/-a:Mogoče bo komu pomagalo.. Spisek vseh slovenskih in hrvaških plinskih črpalk. Se najde še kje drugje, samo jaz nisem hotel za vsako na najdi.si zemljevid ali pa google maps preverjat, kje dejansko je črpalka. In ker nihče drug ni hotel označiti vseh črpalk na zemljevidu, sem jih jaz :oops:
Plinske črpalke
A je kaj več kot tukaj?
http://www.poiplaza.com/
MowzancR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne Jul 11, 2010 10:50 pm

Alfa sport napisal/-a: A je kaj več kot tukaj?
http://www.poiplaza.com/
Jup, na tej strani jih je samo 34. Na moji pa jih je trenutno 49.
Xul
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Sr Sep 16, 2009 5:50 pm

zdravo,
da ne odpiram nove teme bom tukaj vprašal, kdo ve kje kako se dobi/naredi predelava na etanol?
Odgovori
  • Informacija