Vročina v kabini

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
tismi
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: To Jul 01, 2008 7:17 pm

Eno vprašanje, zakaj mi vroče piha v kabino karkoli nastavim? :)

Danes med eno in drugo vožnjo opazim, da je nekam vroče v avtu. Ok, mogoče se je segrel, čeprav sonca ravno ni bilo močnega, ampak vseeno nastavim ventilacijo na 1. Temperaturo na čisto mrzlo, vame butne vroč zrak. Ha? Nastavim na dejansko vroče, še vedno isto. Prižgem klimo, isto vročina?

Kaj bi lahko bilo, da mogoče lahko sam še danes pogledam? Drugače pa jutri zjutraj takoj na servis, nočem se skuhat :). Aja, motor normalno na 90stopinj, antifriz dolit.

156, l99, ročna klima.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Pri meni je šel motorček za odpirat/zapirat loputo, ki regulira razmerje vročega/mrzlega zraka
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Enak problem smo imeli na naši 147 z ročno klimo.
Več si lahko prebereš v tej temi:
viewtopic.php?t=9900&start=15

Očitno pa ta pojav ni tako redek:
http://www.bba-reman.com/catalogue/Deta ... oduct=1431
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
bogibogo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: Pe Mar 26, 2004 9:41 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Bom kar tu nadaljeval.
Problem enak, ne dela gretje v 147. Poizkusil z dvema enakima regulacijama z drugih alf, pa ni razlike. Kje najti ta motorček in kako ga preverit ali dela?

Če je kje kak junak iz MB in pripravljen preizkusit moj mudul v svoji 147, naj me prosim pokliče na 041 751 795 (ročna regulacija klime, alfa 147 letnik 05, mislim da letnik ni tako pomemben)

Hvala Bogdan
Odgovori
  • Informacija