ohišje za zračni filter - kje vse ga najdem?

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

No, rad bi nabavil nekje rabljeno, dobro ohranjeno ohišje za zračni filter za mojo AR 156, 2.4JTD l. 2001. Ko sem dal alfo na redni servis je mehanikom namreč uspelo polomiti navoje, ki pokrov držijo gor...
Največji problem je, ker takih alf ni ravno na pretek, pojma pa nimam, če imajo vse 156ke enako tole ohišje ali ne.
Nekaj sem se trudil tudi gledat na EPER pa se jaz tam čisto nič ne znajdem :?
Ko sem klical na en oglas mi je rekel nekdo, da je za 145 enako ohišje, samo a je to res?

Za vse informacije bom zelo hvaležen :wink:
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

malček off:
To sploh ni tvoj problem. Kar so skuhal naj še pojedo, naj tile mehaniki rešijo kot vejo in znaja na svoje stroške, sej so oni zajebal.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

minimi napisal/-a:malček off:
To sploh ni tvoj problem. Kar so skuhal naj še pojedo, naj tile mehaniki rešijo kot vejo in znaja na svoje stroške, sej so oni zajebal.
To imaš sicer prav, samo na žalost ne morem dokazati tega - opazil sem komaj kak mesec po servisu, pa še to po naključju. Sem sicer 99%, da so bili oni, ker se je takoj po servisu vsake toliko ko sem zapeljal čez kako luknjo pojavilo eno plastično trkanje. Najverjetneje ravno pokrov, ki trka ob to posodo.
Tako da sicer ne morem dokazati 100%, ampak je bilo takih "sumljivih" reči dovolj, da sem sedaj menjal serviserja in se mi po pravici ne da ubadati več z njimi. Vsaj če dobim to stvar za neko normalno ceno. Če ne... :|
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Pa še to če kdo ve.. a EGR ventil (vsaj tista polovica ki ga kontrolira), je enak za 100 in za 103kW motor?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kje pa si servis delal? Da se jih bojo fantje izogibali ali pa vsaj bolj pozorno nadzirali po končanem delu.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Težko je iskat brez številke šasija, ampak kot kaže so bolj ali manj 2.4 JTD piskri enaki, uporabljajo se pa še v 2.0 JTS in 2.5 V6.
145/6 tukaj ni nič omenjena.

Tiste navoje popult, pa ušesa polomt pa ni noben problem, sploh če hočeš zbasat prevelik filter (za Bello sem dobil 1cm predolgega) v pisker in zapret.
Jaz sem še pred zategovanjem odnehal in šel kupit filter od drugega proizvajalca.

Na Belli imam tudi en vložek z navojem izpuljen, zatorej imam daljši šrauf in samovarovalno matico. Zgoraj pa imam pa na vseh večje podložke.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Binji napisal/-a:
minimi napisal/-a:malček off:
To sploh ni tvoj problem. Kar so skuhal naj še pojedo, naj tile mehaniki rešijo kot vejo in znaja na svoje stroške, sej so oni zajebal.
To imaš sicer prav, samo na žalost ne morem dokazati tega - opazil sem komaj kak mesec po servisu, pa še to po naključju. Sem sicer 99%, da so bili oni, ker se je takoj po servisu vsake toliko ko sem zapeljal čez kako luknjo pojavilo eno plastično trkanje. Najverjetneje ravno pokrov, ki trka ob to posodo.
Tako da sicer ne morem dokazati 100%, ampak je bilo takih "sumljivih" reči dovolj, da sem sedaj menjal serviserja in se mi po pravici ne da ubadati več z njimi. Vsaj če dobim to stvar za neko normalno ceno. Če ne... :|
Tole je nerodno, če je preteklo toliko časa. Bodi pa 100% da so ga oni poškodoval, zato ker tam ko je je nemogoče da bi ga ponesreči polomil, sam od sebe pa se tud ni. Veliko sreče pri iskanju nadomestnega.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

alfa_samec napisal/-a:Kje pa si servis delal? Da se jih bojo fantje izogibali ali pa vsaj bolj pozorno nadzirali po končanem delu.
Niti ni servis.. je en mehanik od tukaj. Pa delavnico ima menda v Vrhniki. Edino še nikoli je nisem videl.. vedno je drugje avto prevzel :wink: Naj bi bil kar maher za Alfe samo ne vem... :? Mene ni prepričal...

El Barto: če ti pošljem številko šasije lahko pogledaš? :mrgreen:
Oz. če prav razumem moram iskati točno 2.4JTD ali pa 2.0JTS ali 2.5, kar pomeni, da pridejo v poštev tudi FL modeli (jaz imam stari model)? 1.9JTD pa že ni več ok?
Ali naj kar probam poštimat tudi jaz s kakimi daljšimi šraufi? Samo si ne predstavljam zaenkrat čist kako bi to zgledalo :mrgreen:
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Ja s številko šaasije lažje določiš kaj rabiš, čeprav se večkrat tudi zgodi, da še vseeno dobiš par različnih stvari za en avto ...
ePer je kazal, da je za vse starejše in FL modele enak (2.4JTD, 2.5V6, 2.0JTS).
Kar se tiče drugačnih šraufov je pa odvisno kako je stvar polomljena. Če lahko kaj stisneš bo OK, čene bo pa treba zamenjat pisker.

PS
Će imaš ePer, potem si lahko sam pogledaš tako, da izbereš model (156), ter spodaj klikneš na Browse by vehicle data, vpišeš št. šasije, poiščeš in greš naprej na Fuel end exhaust systems podrubrika Air cleaner and ducts.
Potem pogledaš katera številka označuje pisker, klikneš na temnejši Prod. code (verjetno boš imel dve temnejše), da se ti odpre okno s ceno (če je nima, klikneš na drugo).
Ko imaš to klikneš na search (koda prej izbranega izdelka se ti sama prepiše v iskanje) in pogledaš na katere modele je del vezan.

Upam, da nisem preveč zakompliciral. :oops:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Marsikaj se da popraviti.
Z bratom sva takole odlomila eno uho z matico (je zarustalo in jo je potegnilo ven iz ohišja skupaj z delom ušesa).
Če bi imel vse sestavne dele se da z dobrim lepilom vse urediti. Celo tako, da se niti ne vidi. Še prej pa je potrebno vijak in matico očistiti in namazati, sicer ob naslednji menjavi filtra sledi isti postopek.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

ElBarto sem poiskal (z malo sreče celo prav :D ) in dobim 2 opciji:
(ALFAROMEO) - T8 156 TD.ID. (1997-2002)
(ALFAROMEO) - X1 156 M.Y.2002 BZ/DS (2001-2005)

Obstaja kaka legenda za to? :)
Piki
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: Pe Dec 01, 2006 7:59 pm
Vozilo: AR 156 SW 2.4 JTD 10V
Kraj: Ljubljana

Binji napisal/-a:ElBarto sem poiskal (z malo sreče celo prav :D ) in dobim 2 opciji:
(ALFAROMEO) - T8 156 TD.ID. (1997-2002)
(ALFAROMEO) - X1 156 M.Y.2002 BZ/DS (2001-2005)

Obstaja kaka legenda za to? :)
Na začetku vpiši številko šasije.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Ja potem pa pritisneš na + pred modelom in deli, dokler ne prideš do zadnje tabele, kjer so v zadnjem spolpcu oznake M.. in če se nanjo zapelješ, se odpre oblaček, v katerem piše kateri motorji so to.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Ok super :) Zdaj pa samo še toliko da si potrdim.. potem moram iskat 156 teh motorjev, ker je pač omenjena 156 v teh dveh alinejah? Ali je važno samo, da je prav motor?
Predvidevam sicer, da je pravilna 1. varjanta, ampak samo toliko da sem 100% :wink:
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Ja, vsi omenjeni naj bi imeli enake piskre.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Odgovori
  • Informacija