Menjava žarnic v armaturi (števci + stikala) - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Rdeca je huda ! Posebej k se zvecervozis !!

Bi si pa dal stevcke bele barve oziroma zelo nezne modre, da bi pasala tudi z stevilkami na radiju (ki je kombinirano rdece-nezno moder).

A se je ze kdo kej ukvarjal s tem ?
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

bolje pustit originalle, splolh če vse dela tko kot treba, ker ko čim boš kej narazen dajal ne bo več tko k je blo, hitr kej odleti
Slika
Uporabniški avatar
zvau
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 158
Pridružen: Če Sep 14, 2006 8:56 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenj Gradec

Rdeča je res zakon. Je ne menjam za nobeno drugo.
elyo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 127
Pridružen: Po Feb 18, 2008 11:48 am

Bolje izpasti glup, nego iz aviona

Tu sem pa crkno od smeha!!!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
šnopskuhnja driver
seboss85
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 63
Pridružen: To Sep 23, 2008 12:04 pm

jes imam na 156 bele števce z modro osvetlitvijo.. pa bi ful rad imel oražno osvetlitev.. pa nikjer ne najdem takšnih števcev... oz najdem ampak samo od bencinca.. :| ima mogoče kdo kaj takega?
Uporabniški avatar
Kemo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: So Dec 16, 2006 6:39 pm
Vozilo: 156 SW GTA
Kraj: Ljubljana

Mislim, da je to senzor proti rosenju stekla. Senzor za dež je nameščen direktno na steklu.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-glede osvetlitve armaturke,moja ima enak problem,na dnevni svetlobi,pri prižganih lučeh,je osvetlitev instrumentov porazna #-o :evil:
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

To je pa zato, ker je osvetljitev mišljena tako, da se podnevi vozi brez luči.....nimajo povsod zakona, da morajo biti prižgane luči podnevi, oziroma takrat ko je bil narejen avtomobil ni bilo tako.....
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

No ce si lahko se jaz sposodim temo... danes mi je crknila lucka pri kazalcu za gorivo (3. dan lastnistva avta... heh... :? ). Prebral sem si ze vodice za razstavitev konzole, ne vem pa kaksne nadomestne zarnice rabim za to in predvsem kje se poceni dobijo. Kot sem videl Autocommerce odpade :D Se pa ponavadi nahajam na relaciji Ljubljana-Postojna :wink:
Hvala za nasvete

Aja.. gre pa za prvi model.. 2001 letnik
Uporabniški avatar
mkd156jtd
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Ne Feb 15, 2009 4:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana-skopje

da obmovim temo z enim vprasanjem.

Ta male zarnice za osvetlitev stikala pri klimi v AC stanejo 7e komad,danes sem sel iskat v par trgovinah i ih nikjer ne najdem,eni sploh ne vejo kaksni so,tako da PROSIM VAS da mi kdo pove ke da najdem take zarnice v LJ.ker nimam niti plasticne postavke noter moram kupit komplet celo zarnico.Vem da ih lahko kupim v AC samo so drage rabim cenejso varijanto.hvala

AR 156 2,4 jtd --2001.letnik
svet se vrti okoli AR
bmw325
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: So Avg 11, 2007 4:52 pm
Kraj: Kamnik

mkd156jtd napisal/-a:da obmovim temo z enim vprasanjem.

Ta male zarnice za osvetlitev stikala pri klimi v AC stanejo 7e komad,danes sem sel iskat v par trgovinah i ih nikjer ne najdem,eni sploh ne vejo kaksni so,tako da PROSIM VAS da mi kdo pove ke da najdem take zarnice v LJ.ker nimam niti plasticne postavke noter moram kupit komplet celo zarnico.Vem da ih lahko kupim v AC samo so drage rabim cenejso varijanto.hvala

AR 156 2,4 jtd --2001.letnik
Jaz sem jih dobil samo na AC, mislim da pride okrog 12 EUR ena...
burecio
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 132
Pridružen: Če Feb 15, 2007 11:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ormož+Maribor

KAj ve kdo, če je velik problem na tistih treh malih števčkih menjat žarnice. ZA gorivo je pocrkalo. Sej nima glih neke funkcije, sej je še compjuter, samo gredo zugleda da ne sveti nič.
Ni možno
Uporabniški avatar
mkd156jtd
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Ne Feb 15, 2009 4:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana-skopje

bmw325 napisal/-a:
mkd156jtd napisal/-a:da obmovim temo z enim vprasanjem.

Ta male zarnice za osvetlitev stikala pri klimi v AC stanejo 7e komad,danes sem sel iskat v par trgovinah i ih nikjer ne najdem,eni sploh ne vejo kaksni so,tako da PROSIM VAS da mi kdo pove ke da najdem take zarnice v LJ.ker nimam niti plasticne postavke noter moram kupit komplet celo zarnico.Vem da ih lahko kupim v AC samo so drage rabim cenejso varijanto.hvala

AR 156 2,4 jtd --2001.letnik
Jaz sem jih dobil samo na AC, mislim da pride okrog 12 EUR ena...
pri AC za mojo ar ena stane 7evro pase do 15evrov,sem mislo da najdem v lj poceni,ker za druge avte stanejo prblizno 1evro.samo ce ne najdem na koncu bom kupil pri AC
svet se vrti okoli AR
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 974
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

ma jaz ne vem kaj vi to kupujete za ene ALFA žarnice.....
Če me spomin ne vara so notri čisto obične 1.2W žarnice brez grla, ki so nato vstavljene v plastične nosilčke.

Se ne spomnim točno kako je narejeno, vendar sem pri svoji menjal vse žarnice z 2W (ker sem spreminjal barvo in 1.2 W ni bilo dovolj), ki jih je res težko dobiti, pa za celi komplež žernic nisem dal več kot 10€
Uporabniški avatar
mkd156jtd
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Ne Feb 15, 2009 4:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana-skopje

vem samo jaz notri nimam niti plasticne nastavke zato ne morem najti zarnice,ker prodajalci ne vejo katera pase,edino da vzamem celo skatlo in tam probavava katera gre notri z drugim nastavkom
svet se vrti okoli AR
Odgovori
  • Informacija