JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
tine
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: To Dec 29, 2009 7:14 pm

Danes prvič berem Alfin forum in odkril sem da avti se zelo kvarijo. KAR ME JE ZELO ZAČUDILO,ker od leta 2004 vozim 147jtd in nisem imel niti enega problema. Seveda razen osnovno vzdrževanje in leva prednja roka. Avto ima sedaj 100000km in moj največji strošek je bil VELIK SERVIS.

LP TINE
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

jtdji se zelo malo kvarijo :D
tine
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: To Dec 29, 2009 7:14 pm

jaz pravim tudi tako,če primerjam s maminim marcedesom a clase , ki je nonstop na popravilih. :)
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Podoben vtis dobiš na praktično vsakem tematskem forumu.

Nekdo, ki vsak dan vozi Alfo v službo in nazaj se ne bo šel prijaviti na Alfa forum in pisati "Alfa dela odlično". Od tistih ki imajo težave pa zelo velik del najde ta forum in se prijavi, ter seveda vpraša za nasvet. Sploh je to pogosto pri ljubiteljih znamke, ker jih pač vsaka mala nadležna napakica moti.
Uporabniški avatar
scorpionx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Pe Sep 21, 2007 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: obala

tine napisal/-a:Danes prvič berem Alfin forum in odkril sem da avti se zelo kvarijo. KAR ME JE ZELO ZAČUDILO,ker od leta 2004 vozim 147jtd in nisem imel niti enega problema. Seveda razen osnovno vzdrževanje in leva prednja roka. Avto ima sedaj 100000km in moj največji strošek je bil VELIK SERVIS.

LP TINE
#-o

Sej ni tako težko razumet, da se na forumu več piše o težavah kot o tem kako vsedela v redu. Sicer pa, čudno da si se prijavil na forum, če vse dela brez problema :lol:
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Vsak forum je zato, da če česa ne veš oz. ne razumeš, da vprašaš. Dobre lastnosti se ponavadi pišejo pod galerijo, kjer predstaviš svoj avto :wink:

Drugače pa je s temi avti loterija, nikoli ne veš kakšen je bil prešnji lastnik do avta, zato pa se ponavadi pojavljajo težave.


LP
mentol
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 91
Pridružen: Ne Jan 25, 2009 10:25 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: novo mesto

jaz pa mislim, da na temu forumu je itak 90% napak in popravil raznih lučk, škripanja, itd.nekih velikih problemov pa tudi ni.se pa kvarijo vsi avti.poznam veliko ljudi ki vozijo "nemške" znamke pa so več na servisu kot pa na cesti.sami motorji od alfe tudi niso tako slabi, je pa veliko stvari z elektriko povezanih (razni senzorji).jaz imam tudi jtd pa v 100000 km z motorjem ni bilo problema.razen senzorji, ki pa so skoraj vsi nemškega porekla.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

To vsi govorijo. "Nimam nobenih problemov, RAZEN...." KAr je malo :lol:

LP
Treentar
Alfist
Alfist
Prispevkov: 319
Pridružen: So Mar 07, 2009 2:15 pm

Kitajskokorejski kontejnerski bosch-ev ipd. ceneni elektronski šrot naj zmečejo ven iz avtov da se bo folk brez problemov vozil namesto da proizvajalčeve servise financira!
mentol
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 91
Pridružen: Ne Jan 25, 2009 10:25 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: novo mesto

pri teh novejših avtih večinoma crkuje elektronka, ki pa je v vseh znamkah.dela pa jo itak eden proizvajalec, vgrajuje se pa v vse avte.tako da, alfa tudi ni tako pokvarljiv avto.vzdrževat moraš pa vse.
Chuck
Alfist
Alfist
Prispevkov: 331
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 1:22 pm
Vozilo: 2002 Alfa Romeo 1.9JTD
Kraj: Sevnica-Krško

Ne bi bilo slabo če bi bila bolj kvalitetna elektronika, ampak v tem primeru računajte na znaten poskok cene avtomobila in servisa.
Treentar
Alfist
Alfist
Prispevkov: 319
Pridružen: So Mar 07, 2009 2:15 pm

A torej za 30.000 nevrekof (a la AR159) kupci že iz kakega tovarniškega prospekta izvejo, da bodo kupili kišto polno slabo delujočega elektronskega šrota, ki ima v glavnem funkcijo, da jim bo še dolga leta vlekel mastne denarce iz žepa??? Nisem opazil.

Morda v istem prospektu piše tudi, da pa bi za recimo sto jurjev bilo morebiti nekoliko manj okvar???

Definicija pranja možgano pa je: ________________ (vstavi sam) :evil:
alfistek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 60
Pridružen: So Dec 20, 2008 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Ja na nekaj pa pozabljate da problemov ni dokler ni km ko pa pridete do 120 130000 km se pa začne p....ja
blagor nam alfistom
Odgovori
  • Informacija