vrednost moje alfe 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
mzorko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 41
Pridružen: Če Sep 04, 2008 3:38 pm

razmišljam o menjavi alfe 156 z GTjem
ker imajo GTjke še kar veliko ceno me zanima kolko je po vašem vredna takšna 156ka da vidim če so moje želje uresničljive :)

alfa 156 1.8 letnik 99
185000 prevoženih
generalna narjena pred 10000km
spuščena -45mm
popolnoma obnovljene 17ke rial z 215 45 goodyer eagle f1 (2 sezone vožene)
roke spredaj in zadaj menjane pred kratkim
diski obnovljeni-postruženi
izpuh- lonec,lambda sonda,nastavek
temnjena stekla
pragovi,zadnji spoiler
volan oblečen v pravo usnje pri tapetniku
radio pioneer, digital designs ozvočenje (sub-DD 1012, amp-DD C2a)
športni filter s kromirano cevjo
vse vpisano v homologacijki kartonček
redni servisi na 10-15000km



vse je bilo narejeno v zadnjih dveh letah odkar sem lastnik. prej je bil avto v družinski lasti. ker me je vseskupaj stalo preko 2500€ mi je brezveze avto prodati za podoben denar. tako da...vaša ocena glede cene je dobrodošla :)

Slika
Slikatu še ni spuščena
Slika
Slika
Zadnjič spremenil mzorko, dne To Mar 02, 2010 1:19 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ce bos hotel prodat je vse kar je vec kot 1800 eur utopija...
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Cene so se 156kam v zadnjih dveh letih kar pošteno znižale, kar je sicer logično, star, dokaj velik avtomobil z kar nekaj konjaže. Realno gledano boš mogče dobil dobra dva tisočaka, kaj več je pa skoraj misija nemogoče. Letnik in kilometrina naredita svoje......dodatna oprema ni vredna praktično ničesar, je samo bonus, da lahko avtomobil lažje prodaš, če je seveda bodočemu kupcu všeč.
mzorko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 41
Pridružen: Če Sep 04, 2008 3:38 pm

:) za 1800 ga jes po delih prodam pa bi velik več dobu!

ka to res nima več nobene vrednost... ker mi je pa mal bedno primerjat tole alfo ki je rihtana pa tut zgleda cuker preka ostalim alfim, ki se prodajajo na avtonetu.. ..če se tistmu sploh lahk reče ALFA
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Avto je star 11 let in ima 200 jurjev za sabo. To je vse kar bo kupca zanimalo. Ostali cungalunga dodatki bodo kvecjemu samo zozali krog kupcev
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Miholl napisal/-a:Avto je star 11 let in ima 200 jurjev za sabo. To je vse kar bo kupca zanimalo. Ostali cungalunga dodatki bodo kvecjemu samo zozali krog kupcev
Točno tako. Zadnje luči so homologirane? Ker s tem tudi novi lastnik ne more narediti homologacije....
Slika
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Realna cena med 1500 in 1800€. Razni dodatki ala zajčja mreža, barvani napisi na gumah in podobno samo nižajo ceno, ker vsak misli, da je avto mel kak vaški mulček.
Slika
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Kupiš avto,vlagaš vanj denar in čas in ti je super,ko pa treba prodat pa ne pomeni nobenemu nič,jah tko je,tud sam sm mel podobno izkušnjo.
kot pravijo če boš dobil 1800 si lahko vesel,vprašanje je še koliko časa jo boš prodajal :wink:
V vsakem primeru veliko sreče :doubt:
"I cant" is not an option !
housexy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Jan 24, 2010 11:31 pm
Kraj: ljubljana

najprej ti želim veliko sreče v prodaji...drugače pa vse kar si vložil(roke,servisi,generalna,gume...)je le to da je vozilo tehnično brezhibno.to pa danes zahteva že vsak kupec.to kar pa opreme je pa le tako kot so ti napisali plus pri lažji prodaji.lahko narediš avijon iz avta pa ne bo vredno za nikogar nič...sicer pa tako kot je realna resnica....vsak avto ima svojega kupca le najdt ga maoraš...oz.on tebe.drugač je pa lepa,le napis na gumah pokvari vse,to blo še za časa jugotov in podobnega vau... dans pa mislim da je že malo mimo.
r0k
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Sr Feb 24, 2010 12:36 pm

Nekaj truda pa je v njej. odkrito povedano, najhitreje jo prodaš če jo daš staro za novo ali staro. Kot so ti že povedali ima kilometre, in leta. Tudi moja je isti letnik, pa se drži skupaj bolj kot katerikoli nemec. Trenutno menjam termostat, avto ni strošek ker mi služi, pa še nor sem nanjo.
Moj nasvet : obdrži jo, ali pa kot sem rekel, jo daj v račun.
An Alfa Romeo is like a woman, that like's it rough from time to time...
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Eh, spet standard, kot vedno! Kako se oceni vrednost rabljene Alfe?
Odpreš avtonet, pogledaš katera je najcenejša in dobiš "realno" vrednost??
To sploh ni pomembno, da najcenejše podrtije nihče v živo ni videl, ker je itak po slikah 3x3 cm kar lepo ohranjena videti, v resnici je pa mogoče uporabna samo še za dele...

Dejstvo je, kar je izkusil že marsikdo izmed nas: izogni se najcenejše alfe, ker je v končni fazi zelo redko, da poceni nakup ni tudi najdražji. Servisi vemo koliko stanejo za 156 in če ceni rabljene prišteješ še velik servis, menjavo rok, kakšen variator..itd si presegel vrednost avta za 100%.

Torej; daj neko realno ceno kot se ti zdi vredna in če je res avto 100% brezhiben in poštiman, ni hudič, da ne bosta z novim lastnikom prišla skupaj pri ceni. Se pa strinjam, da razne "olepšave" ala mrežice in barvanje gum, zbijajo ceno in odvračajo kupce.
Slika
mzorko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 41
Pridružen: Če Sep 04, 2008 3:38 pm

moreš vedit da na avtu ni nobenega kiča... vse kar je je original razen tisti napisi mogoče res ven butajo
ampak vrjemte de v živo prov hudo zgledajo... ni neka yugo varjanta. v živo ji res da neko športnost.

je pa hecn da ima primerjljivo ceno neka navadna alfa...brez vsakega praga in z radkapim. pa od nekoga ki jo je pogledal enkrat na leto ko je imela tehničnega, pa jo opral spomladi in enkrat takrat ko je šel na morje.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Avto ima neoriginalne lite feltne, neoriginalen srček,neoriginal temne šajbe, pobarvane letvice na odbijaču,spuščen je preveč, neoriginalen izpuh,temnjene zadnje luči... a morm nadaljevat?

Avto je kičast...
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Hja, jaz sem bil na podobnem pred kratkim.... ane Foggy? :mrgreen:

Avto je vreden toliko, kot si za njega sposoben dobit. Jaz sem začel z nekoliko večjo ceno in jo nato počasi spuščal, odvisno od tega, koliko zanimanja je bilo.
Razni dodatki ponavadi res ne dvignejo cene avtomobila, ga pa načeloma lažje prodaš, če je seveda urejen z okusom in posledično zato pritegne večje število potencialnih kupcev.

Kakorkoli že, veliko sreče pri prodaji!

LP
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Jah avto ni original in to je vse kar bo normalnega kupca zanimalo, verjemi.

Pa cev za filter je butasto speljana nad izpuhom #-o
Odgovori
  • Informacija