Zavorne/Stop luči - AR 156

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Omche
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Sep 06, 2009 11:20 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Imam tezavo na alfi in sicer stop luci ne delajo. Dela sredinska zadnje dve pa ne delajo. Probal sem žarnice in žarnice niso pregorele. Pogledal sem varovalke pa so vse ok. ideja?
Cuore sportivo
5in3
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 615
Pridružen: Pe Nov 16, 2007 9:30 am

mogoče se ti je kakšna žička precviknila tam, kjer je prehod med zadnjo havbo. Tam se rado kaj precvika. Na tvojem mestu, bi jst snel tisto gumo, ki je mislim, da na levi strani ko vrata zadaj odpreš in preveril, če so vsi kabli okej :wink:

Tak problem sem imel jst na svoji bivši 166-ki in pa še posledično, mi je šel računalnik za opravljanje z zunanjimi lučmi, 166-ka je imela zeleno škatlico(vel. za 2 cigaretni) pod volanom. Ne vem pa kako ima 156 to rešeno.

lp
sine
Omche
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Sep 06, 2009 11:20 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

ja vendar sneti tisto gumo je lazje reci kot narediti. Probal sem pa moral bi jo prerezat na pol in kasneje štukat. Kako si ti to odstranil?
Cuore sportivo
5in3
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 615
Pridružen: Pe Nov 16, 2007 9:30 am

na vsaki strani je zataknjena v pleh, na eni strani potegni ven pa bo. Pomagaj si z izvijačem(šraufciger po domače). mora it :)
Omche
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Sep 06, 2009 11:20 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

gre ampak ne morem pogledat celotne zice ker je guma. Gumo sem dal iz pleha ampak to je tudi vse.
Cuore sportivo
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Na 156-tki nimaš stop luči na prtljažnih vratih, tak da ni v tisti gumi problem.
Meni ni svetla desna stop luč, pa sem samo kabel iz leve stop luči potegnil preko in obstoječega za desno precviknil, ker je kot ti je omenil 5in3 meni zgleda crknil izhod za desno stop luč.
Najcenejaša varianta je, da iz sredinske luči potegneš na vsako luč posebaj kabel, obstoječe cvikneš in je to to. ker če jih neboš cviknil, bo ti na števcu svetla lučka kao da je žarnica zanič.


LP
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

MrPetek napisal/-a:Na 156-tki nimaš stop luči na prtljažnih vratih, tak da ni v tisti gumi problem.
Meni ni svetla desna stop luč, pa sem samo kabel iz leve stop luči potegnil preko in obstoječega za desno precviknil, ker je kot ti je omenil 5in3 meni zgleda crknil izhod za desno stop luč.
Najcenejaša varianta je, da iz sredinske luči potegneš na vsako luč posebaj kabel, obstoječe cvikneš in je to to. ker če jih neboš cviknil, bo ti na števcu svetla lučka kao da je žarnica zanič.


LP
=D> =D> =D>
vse pocvikat in samo poštukaš......ali "drži vodu dok majstori odu.". .....naslednji lastnik bo pa že pogruntal kaj je narobe! #-o

Pol se pa čudite, zakaj so rabljene Alfice na slabem glasu

Kaj je narobe sicer ne vem, ampak če ti dela ena zavorna luč...potem signal je....nekje imaš slab stik, ali pa je kdo pred tabo že "popravljal" na @MrPetekov način
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Glej, to je že blo tak nareto ko sem avto kupo. Brikano je blo iz leve stop luči na desno pa noben kabel cvikan in mi je vedno ko sem pritisnil na bremzo, svetla lučka da je žarnica zanič (svetle pa sta obe stop luči). S tem sem tudi šel na servis (uradni) pa se onemu sanjalo ni kaj je krivo, ga je priklaplal na računalnik, žarnice vun jemal svašta vglavnem, naredil pa ni nič, lučka še se je vedno takrat prižgala ko sem pritisnil bremzo. Zato sem potem jaz enkrat ko sem nekaj razdiral obloge vzadi videl to povezavo ki je bla preko in sem potem cviknil na desni luči signalno žico (po raznoraznih drugih variantah) in od takrat dela vredu. Rajši že tak naredim pa vsaj dela, pa zaradi tega ni bilo nič kaj preveč posegano po napeljavi, kot pa da še enkrat onemu butlu pelam, pa samo živce zgublam zraven njega.


LP
Treentar
Alfist
Alfist
Prispevkov: 319
Pridružen: So Mar 07, 2009 2:15 pm

MrPetek napisal/-a:Glej, to je že blo tak nareto ko sem avto kupo. Brikano je blo iz leve stop luči na desno pa noben kabel cvikan in mi je vedno ko sem pritisnil na bremzo, svetla lučka da je žarnica zanič (svetle pa sta obe stop luči). S tem sem tudi šel na servis (uradni) pa se onemu sanjalo ni kaj je krivo, ga je priklaplal na računalnik, žarnice vun jemal svašta vglavnem, naredil pa ni nič, lučka še se je vedno takrat prižgala ko sem pritisnil bremzo. Zato sem potem jaz enkrat ko sem nekaj razdiral obloge vzadi videl to povezavo ki je bla preko in sem potem cviknil na desni luči signalno žico (po raznoraznih drugih variantah) in od takrat dela vredu. Rajši že tak naredim pa vsaj dela, pa zaradi tega ni bilo nič kaj preveč posegano po napeljavi, kot pa da še enkrat onemu butlu pelam, pa samo živce zgublam zraven njega.


LP
To majstore! Kaj je blo, je blo! Reši stvar da je funkcionalna (samo tak, da ne bi alfi inštalacije skurlo po možnosti) pa vozi dalje.
S tem da ne zagovarjam šalabajzarskih rešitev, ampak, kar lahko človek sam solidno naredi, naj naredi.

Kak komu paše, fantje, ne zdaj drame iz tega delat.
PS.:Rajši pa vidim da je vse original, kot neoriginal!
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Če nebi vedel kaj delam, nebi na blef cvikal.


LP
Treentar
Alfist
Alfist
Prispevkov: 319
Pridružen: So Mar 07, 2009 2:15 pm

MrPetek napisal/-a:Če nebi vedel kaj delam, nebi na blef cvikal.


LP
Tak ko sma rekla!
silver156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Apr 12, 2009 5:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: spodnja Štajerska

Pojavil se mi je problem, da nekaj časa ne delata obe stop luči v prtljažnih vratih, potem pa se včasih stanje normalizira. Danes mi nekaj časa ni delala celo ena od lučk nad tablico, zdaj pa spet sveti. Torej je problem v celem zadnjem delu avta. Rešitve?
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Stop luči- stikalo pod predalom bremze
Tablica luči- Slab stik na žarnici ( malo popucat pa bo )

Edit: Za štop lampe bo res nekji precvikan kabel ( ali slaba masa na lučeh )

LP Josephe
silver156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Apr 12, 2009 5:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: spodnja Štajerska

Stikalo je verjetno kr vredi ja, če srednja luč dela. Če bi bil kabel precvikan, potem ne bi včasih vredi svetile. Kako se pa izboljša maso?
BL156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Ne Nov 08, 2020 5:16 pm

Pozdrav vsem,
Ok imam podobn ali isti problem ne..zadnje zavorne luči ne delajo na AR 156 SW..žarnice in varovalka so ok preveril ker meglenke delajo, prižge se tretja zavorna se pravi stikalo nad pedalom je ok..zdj me pa zanima zadnja možnost je še ta kontrolni rele ki se nahaja nevem kje ali v notranjem sovoznikovem predalu ali na požarni steni pod haubo?
Prosim za pomoč in nasvet kako menjat če je to to namreč prenehale so delat hkrati... .
Prižiga se kontrolna lučka za žarnco ob zaviranju drugače je ugasnjena.. .

Hvala
Lp
Odgovori
  • Informacija