Variator faze - AR 147 / 156, TS

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Nazadnje ko sem ga menjal je bil 37k + delo seveda.. Sej ti ga ni treba takoj zamenjat ce samo narahlo zabrenci ob vzigu. Razen ce si perfekcionist kot jaz in hoces da avto dela 100% :) Ce dizl preseze par sekund...pol bo pa ze pocas cas za menjavo.

LP
dsuc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Jan 24, 2008 3:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

zanima me kje bi lahko dobil šifro variatorja faze za alfo 147 2001 letnik ker mi na herkules lahko pogledajo za variator le če jim povem šifro. l.p.
Alfa 147ŠiŠmiŠ
Ig0r
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: To Jul 13, 2010 5:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Pozdravljeni, a kdo ve, ali je v mariboru kak servis za alfe, kjer bi menjali variator faze, lambda sondo (in baje se zobati jermen treba) za manj kot 500 (vključno z deli)
oziroma, kje bi se lahko deli nabavli in kdo bi lahko to kvalitetno zamenjal.
pri petrovcicu sem vprasal, me pa zanima, ce kdo pozna se kak drug servis

hvala.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

si preveril cene lambde, variatorja, garniture zobatega jermena(sepravi vodna pumpa, zobati jermen, sponar, rolca?)

garnitura je verjetno okol 150€, variator verjetno okoli 100€, lambda verjetno cez 100€

potem pa se pristej delo, in vidis koliko te pride vse skupaj, ampak mislim da pod 500 ne bo slo, razen pri kaksnem popoldancu
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

Zanima me naslednja zadeva in sicer, na avtu se mi slisi variator od kar sem ga kupil, prebrel sem da to ni nekaj hudega ampak zame je moteče. Sedaj me zanima kako se temu reče pravilno ter kolikšen je strošek menjave?

Čez zimo imam namen narediti veliki servis, čeprav ima avto prevoženih 203.000km servis pa se je naredil na 160.000km. Zanima me ali je najbolje menjati ob enem še variator, ker je pomojem kar dosti dela?
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

tocno tako, ob glavnem servisu ga zamenjaj, pa umes se da se nepovratni ventil, da olje ne iztece
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

sam pol je treba še glavo dol snet, in tesnilo glave menjat...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Nov variator pri nas stane okoli 250€ + delo, preko ebaya ga dobiš iz Anglije pol ceneje.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Čez mejo v italiji pri autosprintu (klubski partner) sem ga 4 leta nazaj za 1.6 TS dobil za okoli 130€. Ne spomnim se točne cifre, ker je bil v kompletu za velik servis ampak mislim, da je bilo tam okrog nekje, je pa res da cene od tedna do tedna pri njemu zelo skačejo :lol:
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

alfa_samec napisal/-a:Nov variator pri nas stane okoli 250€ + delo, preko ebaya ga dobiš iz Anglije pol ceneje.
To sem gledal ja, ampak je kar komplikacije ter čakanja preden naredis use potrebno za uporabo.
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

kosir1234 napisal/-a:sam pol je treba še glavo dol snet, in tesnilo glave menjat...
Tudi to je u planu menjanje tesnil, drugače pa je samo tesnilo glave cca 70e.
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

Crazy Alfista napisal/-a:tocno tako, ob glavnem servisu ga zamenjaj, pa umes se da se nepovratni ventil, da olje ne iztece
Aja to enako pri 1.8ts motorjih? Oz ce je fuč variator je tudi tale ventil?
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

isto je, nepovratnega ventila pa ni original na glavi motorja, ker je en šalabajzer od italjasnkega inžinirja mislil, da je dobro če variator na suho zalavfa pri užigu
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

kosir1234 napisal/-a:isto je, nepovratnega ventila pa ni original na glavi motorja, ker je en šalabajzer od italjasnkega inžinirja mislil, da je dobro če variator na suho zalavfa pri užigu
Aha saj zato ker se mi je zdel da ga ni. Kolikšna je potem cena ventila ter je potrebno kaj predelovati da ga namontiraš. Kam se ubisvu namontira ter to naredijo na sevisu an ?
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

martinjansek napisal/-a:
alfa_samec napisal/-a:Nov variator pri nas stane okoli 250€ + delo, preko ebaya ga dobiš iz Anglije pol ceneje.
To sem gledal ja, ampak je kar komplikacije ter čakanja preden naredis use potrebno za uporabo.
Jaz sem do zdaj vsako stvar iz Anglije dobil po pošti prej in ceneje kot karkoli iz Slovenije, pa tudi če je bilo samo 20 km stran.
Odgovori
  • Informacija