Žvižganje/ Kadi/ Mastna cev: Turbina ali...? - 2.4 JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

turbozob napisal/-a:Šraufi ki držijo kolektor? Kdaj pa je blo to menjano in kje? zarad garancije ...

Ja rado vtrga srauf.

Niko tudi meni so postavili diagnozo lopatic, pa sem sel po drugo mnenje, in so prec vedli kaj je narobe. Se pa to bolj pogosto pojavlja na 166 ki ima daljsi kolektor.

Zob menjano je bilo pri avtohisi Adria v Novem mestu, z racunom, tako da je zagotovo zabelezeno v njihovem registru.

LP M.
turbozob
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: To Okt 20, 2009 11:18 am
Kraj: Gorenjska

Je men se tut tko zdi, da je k turbina, čeprav zvok ni vedno prisoten, na cajte se pojavi i(kot sem opisal) da zacvili.Ne vem, to so zdj grde fore, podirat nekj pa gruntat kva je narobe ... bl ugibanje vse skp

Miholl a je to Alfa servis, če hočm reklamirat morm v NM? Zakaj je bilo to menjano, je isto tako cvililo? Kako naj se prepričam? Račun si mi priložil? 8)
turbozob
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: To Okt 20, 2009 11:18 am
Kraj: Gorenjska

Diagnoza postavljena ... Turbina bo šla v K... Jebeno!
Uporabniški avatar
spartan
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Če Jul 29, 2010 2:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

turbozob napisal/-a:Diagnoza postavljena ... Turbina bo šla v K... Jebeno!
Počasi počasi....mogoče pa le ni.

Meni se je tudi že zgodilo, da so mi na servisu postavili diagnozo za kakšno napako, pa so se ušteli. Najlažje je oceniti napako na avtu v smislu; to je in potem vse novo menjati.

Če bi šel po tej logiki ti priznam da bi moral že pol avta zamenjati in dati not nove dele. Seveda bi me stroški pojedli.

Če mene vprašaš, pa ne želim bit pameten, bi počakal še malo....napaka čez čas postane bolj izrazita. Imaš pa tudi dovolj časa da najdeš kakšno cenovno ugodno varianto. Osebno bi pa pridobil še drugo mnenje; če zdravniki niso nezmotljivi, potem še mehankarji niso :wink:
Uporabniški avatar
spartan
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Če Jul 29, 2010 2:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

Alfie18 napisal/-a:Približno koliko pa znaša čiščenje šob?
Za čiščenje ne vem. Drugač pa za 170-180€ dobiš vložek za injektor z montažo ter vsem ostalim čiščenjem vred. 260€ je obnovljen "austausch" injektor, 310€ je pa šoba "Alfa Ricambi Originali".

Če pa mene kdo vpraša; ja pa saj to je dizel. In dizel kadi. Kaj jaz naredim; grem na AC in ga skurim ven...pa je spet dober za nekaj cajta.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ma ja no, men so tut te teorije postavljali....

Dej ce mas cajt poklic v Adrijo Novo mesto, prasi kdaj dela Roman, povej da rabis diagnozo in se zapelji do njega...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Me res zanima kako so prišli do te diagnoze...
turbozob
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: To Okt 20, 2009 11:18 am
Kraj: Gorenjska

Jah tko po zvoku je reku mehanik da je to lahko samo turbina, pa se zvok prihaja iz tiste lokacije kokr je turbina.Ne vem kaj naj, kdo mi lahko to pregleda kaj piska.
Miholl nam su kr v NM zarad tega, a ta Roman bi to 100% vedu kva je narobe?
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

turbozob napisal/-a:Jah tko po zvoku je reku mehanik da je to lahko samo turbina, pa se zvok prihaja iz tiste lokacije kokr je turbina.Ne vem kaj naj, kdo mi lahko to pregleda kaj piska.
Miholl nam su kr v NM zarad tega, a ta Roman bi to 100% vedu kva je narobe?
Lej ista scena je bla pr men. Identicna...

Avto so 1 uro navijali na dvigalu in ugtavljali da je sla turbina,ker je zvok prihajal iz tistega konca. Diagnoza je bila da lopatice drgnejo po ohisju turbine - a avto je imel iste zmogljivosti kot pred piskanjem #-o

Ja nevem no, ce ti ni panike plunt jurja za turbinco, pol se ne rabis vozit v nm...pa tudi ce je slucajno turbina sla sem ko sem spraseval za novo, dobil tam najugodnejso ponudbo.

Pa se to, ce je napaka na dihtungi oz. ce je kak srauf sel na kolektorju, bi moral to brezplacno zamenjat ker je bilo v Adriji menjano in je to se mislim da v garanciji...

Ta okvara (torej odtrganje sraufov in posledicno piskanje) je zelo pogosta pri 2.4 mjetih (tako na 156,166 in 159)
turbozob
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: To Okt 20, 2009 11:18 am
Kraj: Gorenjska

Ok bom to dal pregledat Sušniku, če bodo teli šraufi itd. bom poklical v NM Adrijo in probal reklamirati. Računa nisem našel ...
A je do tega to zajeban pridt , da se pregledajo ti šraufi?
Miholl a je bla turbina kdaj menjana?
JoHnI-B
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 213
Pridružen: Po Feb 19, 2007 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

Ko je enkrat problem s turbino bo z obnovljeno tudi enkrat, raje se odločat za nakup nove, kot pa obnavljat- tu ni garancije !! Pri novi pa je !
Raje stisnit zobe in počit po žepki in kupit novo.
turbozob
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: To Okt 20, 2009 11:18 am
Kraj: Gorenjska

Oh, kva pa je na novi, samo ohišje, ležaji pa vse kar je not je potrošni material, vsi deli se zamenajo pa ma da laufa! Pa itak da maš garancijo na obnovljeno ...
Uporabniški avatar
spartan
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Če Jul 29, 2010 2:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

turbozob napisal/-a:Oh, kva pa je na novi, samo ohišje, ležaji pa vse kar je not je potrošni material, vsi deli se zamenajo pa ma da laufa! Pa itak da maš garancijo na obnovljeno ...
Kolk pa je nov turbolader, kolko pa obnovljen?
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

JoHnI-B napisal/-a:Ko je enkrat problem s turbino bo z obnovljeno tudi enkrat, raje se odločat za nakup nove, kot pa obnavljat- tu ni garancije !! Pri novi pa je !
Tudi pri obnovljeni je garancija, vsaj pri meni je eno leto
Slika
Uporabniški avatar
spartan
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Če Jul 29, 2010 2:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

Ni po novem dve leti? Al to velja samo za nove dele ki se vgradijo na pooblaščenem servisu (Alfa Ricambi Originali)?
Odgovori
  • Informacija