Čuden zvok v prostem teku - 1.9 JTDm 16V

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

DanijelSipek napisal/-a:JAz sem menjal mikro jermen komplet z šponarji in je nehalo. Zgleda da ima kak šponar luft.
+1 cena za TS je bla okol 100€ za jermen in vse rolce in šponerje (z delom vred). Pri meni še ni bilo kakšnega močnega ropotanja, je pa cvilio občasno, zato sem preventivno menjal.
DanijelSipek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 415
Pridružen: Po Apr 27, 2009 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trate

JC29 napisal/-a:
DanijelSipek napisal/-a:JAz sem menjal mikro jermen komplet z šponarji in je nehalo. Zgleda da ima kak šponar luft.
+1 cena za TS je bla okol 100€ za jermen in vse rolce in šponerje (z delom vred). Pri meni še ni bilo kakšnega močnega ropotanja, je pa cvilio občasno, zato sem preventivno menjal.
Jaz sem mel iste simptome, zdaj pa mi ropota - očitno bo treba še jermenico menjat - al pa da mi je mehanik zajebo. :?:

Kje dobit poceni jermenico??
Slika
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Jaz sem jo nabavil v Gorici (Italija) za okoli 70€ (Sprint Auto). Sam kot kaze, je ena od rolc fuč, ker jermenica je kot nova.

LP
DanijelSipek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 415
Pridružen: Po Apr 27, 2009 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trate

Saj če umaneš PVC kolotek, pa plastično oblogo pri sprednji desni koli, pa ko pogledaš v mašino vidiš tak sam jermenico, al se motim?
Če je, je to edino kaj ni blo mejnano pred cca. 3-4meseci, ko mi je dol vrglo mikro jermen.
Glede menjave - a je zajebano, če sam menjaš?
Slika
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ja pogledas direktno v jermenico. Pa se eno plasticno rolco se vidi, ce pogledas malo pod kotom. Jaz sem mislil da bom zamenjal sam, pa so neki cudni vijaki (podobni torx), ki pa jih nimam.

Lp
DanijelSipek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 415
Pridružen: Po Apr 27, 2009 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trate

Creed napisal/-a: Jaz sem mislil da bom zamenjal sam, pa so neki cudni vijaki (podobni torx), ki pa jih nimam.

Lp
Točno tak - torxi so. tak velikih pa nimam.
Slika
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Meni ni noben torx pasal na te vijake :? Pa tudi malo prostora je, ker je treba prej jermen dol vzet.

LP
Uporabniški avatar
ramo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: Sr Maj 04, 2005 3:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

To je RIBE šrauf. Ne ga uničit s torx nastavkom...
DukeML
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Feb 25, 2010 12:00 pm

Ni mi jasn, zdej mi pa že 2 tedna nč ne ropota. Upam da bo tako tudi ostalo :).
Uporabniški avatar
badboybk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Po Maj 19, 2008 9:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Postojna

Bom kar to temo uporabil da vprašam.

Alfa 156 jtd 1.9 2004 SW 142k km mi je začela spuščat čuden zvok. In sicer ko spustim gas ali v prostem teku med vožnjo, mi enakomerno tolče nekaj v motorju ali gumah spredaj. Če grem hitreje tolče hitreje, ko upočasnjujem pa bolj počasi (tok,tok,tok....)

Lani je bila na servisu pri zegi, zdaj bi pa počasi spet morala iti, saj je že 1 leto, je pa samo 12k km naredila v tem letu.

Kaka ideja za kaj točno gre, koliko $ bo potrebnih? Ali se lahko vozim z njo ali raje ne? Naj peljem k Zegi ali kar v najbližji AMZS da pogledajo?
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Polosovina oz. koncnik polosovine. Obnovljena v IT 135€ z DDVjm. 99,9%!

LP
Uporabniški avatar
badboybk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Po Maj 19, 2008 9:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Postojna

To ropotanje je čisto potihem, ne kot ropota enim, kateri so objavili video. v bistvu moram radio ugasnit da slišim. še vedno pa je moteče oz. nekaj mora bit narobe.

a se z avtom lahko vozim? al mora takoj na servis?

ČE gre k Zegi, tam tudi dajo obnovit ali le novo nabavijo? ker 300$ je mal huda, sploh če treba obe menjat
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Sepravi ti vedno ropota med voznjo ali samo kadar spustis gas? Kaj pa v leru? Kako je v ovinkih? Ropota bolj, manj ali enako?

Zdaj ce so polosovine fuč (verjetno je samo ena...bi moral imeti res smolo da bi sle obe falit), se naceloma lahko vozis se en cas, dokler ne bo odlomilo koncnika. Pol bos ostal na cesti brez pogona. Avto ne bo sel ne naprej niti nazaj. Jaz sem naredil se skoraj 5000km preden sem menjal koncnik (verjetno si videl moj filmcek, kjer je res konkretno lomilo). Ce se ti je ravnokar pojavilo ropotanje bi reku da se lahko se en cas vozis, sam raje pa pojdi cim prej na servis pa naj pogledajo...da ne bodo kaku hodi stroski ...lahko pa sploh niso polosovine :roll:

LP
Uporabniški avatar
badboybk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Po Maj 19, 2008 9:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Postojna

ropota mi med vožnjo, vendar samo če gas spustim....testiral sem ko je bil volan naravnost pa tudi pri rahlem ovinku desno....ostalo pa mi ni še ratalo, ker raje ne vozim oz. nisem imel prilike...

ropot je pa nežen, pri pospeševanju ga ni...na mestu tudi ne
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Ma jaz se vedno mislim da ti bo sla polosovina. Pri meni se je isto pojavlalo. Sam da se je pol ropot pojavljal vedno bolj pogosto in na kocncu sploh ni bilo vec vazno ali sem drzal gas ali ne....je pokalo kadar sem drzal gas (sepravi ko so bile obremenjene polosovine) in ko sem spustil gas in je avto zaviral z motorjem (sepravi so bile spet obremenjene polosovine sam tokrat ko so zavirale avto)

LP
Odgovori
  • Informacija