Vibracije - AR 156, 1.9 JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
spartan
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Če Jul 29, 2010 2:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

Pozdravljeni. Sem nov na forumu in upam na pomoč.

Imam vprašanje; na moji AR 156 1.9 jtd 105 KS, l. 99' se mi pojavljajo vibracije; in sicer pod štangasom (volan občutno trese) in med vožnjo. Avto gre na "grobo". Z zavorami nimam težav.

Tovrstne vibracije se mi do sedaj niso pojavljale.

Do zdaj smo eliminirali:
- nosilce motorja (prečekirano 2x)
- gume in platišča
- jermenica
- sklopka
- dize
- kompresija.

Servis pravi da je najverjetneje vztrajnik. Ampak v zadnjih dveh dnevih se tresenje umirja :-k Mnenja..za ideje se priporočam.
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Če bi bil vztrajnik bi ti tresel samo med mirovanjem,ker ko štartaš se vztrajnik zategne in potem za tresenje ne mora biti več vzrok vztrajnik.Preglej še polosovine,ki imajo obrabljene takšne simptome :wink:
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
spartan
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Če Jul 29, 2010 2:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

svabo napisal/-a:Če bi bil vztrajnik bi ti tresel samo med mirovanjem,ker ko štartaš se vztrajnik zategne in potem za tresenje ne mora biti več vzrok vztrajnik.Preglej še polosovine,ki imajo obrabljene takšne simptome :wink:
Thx Švabo :)

Pred enimi 45.000 km sem menjal sklopko in so serviserji rekli da je vztrajnik OK. Pred 5.000 sem menjal še cilinder sklopke. Stila vožnje pa tudi nisem menjal.

Bom preveril še za polosovine...
Uporabniški avatar
spartan
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Če Jul 29, 2010 2:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

Polosovine OK

Tresenje ni ponehalo, zato smo zaradi moje trme preverili še enkrat nosilce (že tretjič). Nosilec pri getribih je bil že slab (malo napokan). Po menjavi avto med vožnjo ne trese več (!), se je pa nekaj drugega pojavilo.

Ko dam v prvo in speljem se pojavijo nenormalne vibracije, potem pa se vse skupaj umiri. Sklopko sem menjal pred 45k km. Kaj bi to bilo; potisna plošča :-k
Uporabniški avatar
spartan
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Če Jul 29, 2010 2:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

Ima kdo kakšne informacije za ugodno nabavo celotnega sklopa (sklopka + vztrajnik)? Zadeva je fuč in potrebna menjave.

Za odgovore se vnaprej zahvaljujem.
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Maš svojo temo za sklopoko in vztrajnik tam boš našel informacije :wink:
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
spartan
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Če Jul 29, 2010 2:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

Danes bolj za šalo kot zares resetiram ECU (našel špas na enem UK forumu). Rezultati;

- med vožnjo so se vibracije povsem odstranile
- motor ima (za občutek) boljši navor in s tem pospeške
- mirnejši prosti tek motorja

Pod štangasom so se mi vibracije zmanjšale po subjektivni oceni za polovico. Ker seveda kaj takšnega od včeraj-na-danes ni mogoče, pričenjam malo dvomit če je res vztrajnik kriv za vibracije pod štangasom. Bom nosilce motorja preveril še 1x za vsak slučaj, tokrat jih bomo vzeli ven in podprli mašin "frey od nosilcev" s hidravliko - da se vidi kaj je res na tem :-k

Sicer ne vem, če je že kdo pisal o resetiranju ECU-ja na 156-ki 1.9 jtd na tem forumu, ampak lahko dam zadevo gor če koga zanima (in če bodo moderatorji dovolili!). Na UK forumu je pa bilo tako; eni so hvalili ker je bilo vse OK, eni pa ne.
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Sem že videl na tem forumu par dni nazaj ta postopek za resetiranje ECUja, ampak spet ne najdem teme (očitno imam težave danes #-o ).

No jaz bi tudi to probal, pa me je strah, ker je alfa čipirana in da ne bi več škode naredil kot koristi. Je kdo probal na čipirani?
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

spartan napisal/-a:
Sicer ne vem, če je že kdo pisal o resetiranju ECU-ja na 156-ki 1.9 jtd na tem forumu, ampak lahko dam zadevo gor če koga zanima (in če bodo moderatorji dovolili!). Na UK forumu je pa bilo tako; eni so hvalili ker je bilo vse OK, eni pa ne.
brez problema lahko objaviš, zakaj pa ne.....
dzuko napisal/-a:Sem že videl na tem forumu par dni nazaj ta postopek za resetiranje ECUja, ampak spet ne najdem teme (očitno imam težave danes #-o ).

No jaz bi tudi to probal, pa me je strah, ker je alfa čipirana in da ne bi več škode naredil kot koristi. Je kdo probal na čipirani?
To je to: viewtopic.php?t=21843&highlight=reset
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Pa so se ti tele vibracije pojavljale tudi po zimi ali samo zdaj? Ker meni je cel avto tresel ko sem klimo prizgal danes pogledam kaj trese za vraga in je ena veternica pocena :roll: tako da ze iscem drugo lahko bi veternico razneslo pol bi pa lahko imel strosek cevi turbota mogoce havba... mocna zadeva ko jo razcefra pri tej hitrosti
Uporabniški avatar
spartan
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Če Jul 29, 2010 2:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

sofoiks napisal/-a:Pa so se ti tele vibracije pojavljale tudi po zimi ali samo zdaj? Ker meni je cel avto tresel ko sem klimo prizgal danes pogledam kaj trese za vraga in je ena veternica pocena :roll: tako da ze iscem drugo lahko bi veternico razneslo pol bi pa lahko imel strosek cevi turbota mogoce havba... mocna zadeva ko jo razcefra pri tej hitrosti
Vibracije so se mi pričele pojavljati nedavno. Prej vse laufalo b.p. Drugače motor ne kaže znakov da bi bilo kaj narobe (med vožnjo se vibracije povsem umirijo).

Hmm...kako misliš "vetrnico"?
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

jutri bom svojega zamenjal pa bom poslikal
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Slika

Slika
evo zato je meni v avtu bobnelo k hudic :)
Uporabniški avatar
spartan
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Če Jul 29, 2010 2:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

sofoiks napisal/-a:Pa so se ti tele vibracije pojavljale tudi po zimi ali samo zdaj? Ker meni je cel avto tresel ko sem klimo prizgal danes pogledam kaj trese za vraga in je ena veternica pocena :roll: tako da ze iscem drugo lahko bi veternico razneslo pol bi pa lahko imel strosek cevi turbota mogoce havba... mocna zadeva ko jo razcefra pri tej hitrosti
Ko klimo prižgem ni razlike oz. ni večjih vibracij, celo nasprotno. Avto se za malenkost bolj umiri :-k
Uporabniški avatar
spartan
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 629
Pridružen: Če Jul 29, 2010 2:41 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica

Da malo osvežim temo; vibracije pod prostim tekom in ob speljevanju so še prisotne, med vožnjo ne.

Bolj se čutijo zjutraj in zvečer (ko je avto ohlajen) in pojenjujejo sorazmerno z ogrevanjem avtomobila. Se pravi; bolj ogret avto - manj vibracij, manj ogret avto - več vibracij.

Še en simptom; sklopka mi je pričela (prvič pred ca. 200 km) ob prestavljanju "hitro grabiti", v bistvu se čuti "sunek" ko ponovno prime.

Kakšna ideja?
Odgovori
  • Informacija