Vzmetenje od TI

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
gregork
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: Po Sep 29, 2008 2:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bohinj

Ali ima že kdo kakšno izkušnjo, da je dal na AR 156 sw 20V z 176 KM, vsmeti in amortizer od AR z TI opremo. Nameravam menjati saj ima avto že cez 200.000km pa bi dal take in ne original. So pa original za moj avto komplet 560€ od TI original pa 800€. Če kdo kaj ve glede višin in ali je to ok bi vas prosil za kakšen nasvet?
AR ruls
matgo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 147
Pridružen: To Apr 29, 2008 3:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska dežela

Jst sem imel original TI, pa sm pol menjal za Eibach. Kot najbrž že veš, TI so nižje od original cca.2.cm, izgled je men osebno bil zadost hud oz. pr tleh. Vožnja je bila pa zadovoljiva in ne pretrda. Na moji pa je zadnji levi amortizer spustil,zato sem pol menjal komplet vse vzmetenje. Sem imel pa kombinacijo TI z nivomatom, tko da pazi kaj kupuješ ker so še na pooblaščenem (VEIT domžale) čudn gledal, k sem jim razlagal kaj to nivomat je :) !!! Jst osebno nebi vzel z nivomatom,ker baje dost hitrejš crkuje.
Lp, matgo

http://www.forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=14244

Za vsazga drifterja nek robnik raste. Tist k ga še ni najdu ga pa še bo.
gregork
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: Po Sep 29, 2008 2:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bohinj

Ja mam kolega ki je na AVTO TRIGLAV v skladišču in mi bi on zrihtov zadevo. Nevem pa kaj je z tem nivomatom. A je to original al ni.
Saj paše pa vse tako kot je treba na podvozje?
AR ruls
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

A mas sw al limo :?: Ker mislim da so ga mele samo swjke...
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/ ... :1145.html
cena še vedno ugodna za cel komplet,
sej ne da bi delu reklamo, jaz sem po letu in pol več kot zadovoljen z lego, pa tudi obraba gum po robovih, kot so me nekateri ,,štrašili,, ni takšna. tudi ležeči policaji so še vsi živi.
zdj edino kar treba zatežit pri naročanju naj ti pošljejo za tvoj agregat varjanto za ,,V6,, da ne bo spredaj preveč ,,ozemljena,, 8)
Slika
matgo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 147
Pridružen: To Apr 29, 2008 3:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska dežela

gregork napisal/-a:Ja mam kolega ki je na AVTO TRIGLAV v skladišču in mi bi on zrihtov zadevo. Nevem pa kaj je z tem nivomatom. A je to original al ni.
Saj paše pa vse tako kot je treba na podvozje?
Na mojmu je blo original TI z nivomatom,lahko pa dobiš tud TI brez nivomata!!
Je blo že govora o tem, kako prepoznati amortizer z nivomatom in sicer po tem, da je širši (cca.61 mm premera)- original mislm da so cca.57 mm. Glede same montaže pa ti 100 % nebi mogel zagotovit,da je k "ata na mamo". Men so nekaj govoril,da naj bi bile na vrhu amortizerja gor neke cevke priključene (če pol zamenjaš na brez nivomata so potem le odklopljene in ni panike), pol k so mi jih dejansko zamenjal pa nism bil fizično prisoten oz. sm pol pozabu spraševat,kako je zgledal ta amortizer z nivomatom. Ko sm ga pa pogledal pol (predn sm ga pa vrgel stran), pa se mi je zdel čist normalen "širši" amortizer kot ostali,tko da ne vem če ima sploh kake priključke. Sej na Avtotriglavu pa bo ja vedel,ali je to kompatibilno s tvojim avtom al ne??!!! Drgač nej pa zaprejo tele pooblaščence in celo uvoznike,če res niso za nobeno rabo!!! :)
Lp, matgo

http://www.forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=14244

Za vsazga drifterja nek robnik raste. Tist k ga še ni najdu ga pa še bo.
matgo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 147
Pridružen: To Apr 29, 2008 3:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska dežela

Miholl napisal/-a:A mas sw al limo :?: Ker mislim da so ga mele samo swjke...
SW-jko ima!!
Lp, matgo

http://www.forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=14244

Za vsazga drifterja nek robnik raste. Tist k ga še ni najdu ga pa še bo.
matgo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 147
Pridružen: To Apr 29, 2008 3:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska dežela

Gregson007 napisal/-a:http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/ ... :1145.html
cena še vedno ugodna za cel komplet,
sej ne da bi delu reklamo, jaz sem po letu in pol več kot zadovoljen z lego, pa tudi obraba gum po robovih, kot so me nekateri ,,štrašili,, ni takšna. tudi ležeči policaji so še vsi živi.
zdj edino kar treba zatežit pri naročanju naj ti pošljejo za tvoj agregat varjanto za ,,V6,, da ne bo spredaj preveč ,,ozemljena,, 8)

Se strinjam,dober paket za trenutno dobro ceno!! Tud sam nimam problemov z obrabo gum!!
Lp, matgo

http://www.forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=14244

Za vsazga drifterja nek robnik raste. Tist k ga še ni najdu ga pa še bo.
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Gregson007 napisal/-a:http://shop.alfisti.net/Tuning-Styling/ ... :1145.html
cena še vedno ugodna za cel komplet,
sej ne da bi delu reklamo, jaz sem po letu in pol več kot zadovoljen z lego, pa tudi obraba gum po robovih, kot so me nekateri ,,štrašili,, ni takšna. tudi ležeči policaji so še vsi živi.
zdj edino kar treba zatežit pri naročanju naj ti pošljejo za tvoj agregat varjanto za ,,V6,, da ne bo spredaj preveč ,,ozemljena,, 8)

gregson bi ti mene pelu enkrat en điro sam da js vidm razliko k maš tut amortizerje druge?
gregork
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 596
Pridružen: Po Sep 29, 2008 2:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bohinj

Ma jaz bi dal gor od TI zato da nebi delov a-testa, k je avto že tko mal bol hude verzije in naj bi bilo to original.
gregson a misliš da bo avto preveč počepnu glede na težo. Je pa za 10kg lažji od GT, kar je razvidno iz prometne.
AR ruls
JoHnI-B
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 213
Pridružen: Po Feb 19, 2007 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

matgo napisal/-a:Jst sem imel original TI, pa sm pol menjal za Eibach. Kot najbrž že veš, TI so nižje od original cca.2.cm, izgled je men osebno bil zadost hud oz. pr tleh. Vožnja je bila pa zadovoljiva in ne pretrda. Na moji pa je zadnji levi amortizer spustil,zato sem pol menjal komplet vse vzmetenje. Sem imel pa kombinacijo TI z nivomatom, tko da pazi kaj kupuješ ker so še na pooblaščenem (VEIT domžale) čudn gledal, k sem jim razlagal kaj to nivomat je :) !!! Jst osebno nebi vzel z nivomatom,ker baje dost hitrejš crkuje.
Isto pri meni oba zadnja nivomata sta spustila, eden 400 #-o
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

@kovač: drug let na Fešto :lol:
@gregorK: zato pa pravim, da treba si izborit komplet za V6 verzijo da ne bo sp. u tla čepela
Slika
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Gregson007 napisal/-a:@kovač: drug let na Fešto :lol:
@gregorK: zato pa pravim, da treba si izborit komplet za V6 verzijo da ne bo sp. u tla čepela
hehe nene do tkt bi mogl bit ze na moji kej tazga hehe, mi je blo letos kr tko usec kukr je blo hehe sam prepozn se je zacel, mislm da se bi tut ozi strinju hehe
blazo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: To Avg 26, 2008 10:16 am

Mene zanima, če je kdo menjal nivomat z navadnimi amortizerji
(recimo monroe reflexi) in navadnimi vzmetmi.
Ali paše, ne paše, kakorkoli? V eni temi sem zasledil, da ni pasalo, oz. so bile batnice predolge??
Zanima me tudi koliko bo potem avto zadaj višji, ker naj bi bilo original podvozje cca 2cm nižje, pa se mal se je posedlo vrjetn :) Spredaj naj bi ostal original.

Da ne bom kupil napačne amortizerje/vzmeti.
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

blazo če boš kaj ugotovil mi prosim sporoči, imam namreč enak problem...spustili so nivomat amortizerji.Sem klical na amortizer.si in se jih baje sploh ne da obnoviti...
Odgovori
  • Informacija