Sneg in vaš avto

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Sektor 13
Alfist
Alfist
Prispevkov: 369
Pridružen: Po Mar 03, 2008 7:03 pm
Član Alfa Kluba: 0

Hmm Sneg sem pretezno samo odmetaval iz dvorisca, ker je moja lubica pri mehankarju :cry: . Drgac gre pa super u sneg sam zgleda je cedalje tezje priti do njega :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Dejch napisal/-a:Malce neumestna, toda zanima me, če display kaže temp. pod 1°C?
Kaj rečeš...? :roll:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Dejch napisal/-a:Malce neumestna, toda zanima me, če display kaže temp. pod 1°C?
kaže, kaže....samo sem tudi sam ugotovil, da tja do 1°C kaže kar ok, pod to mejo pa "gre zelo nerad"....in pri - začne lagati tja do 2C..... se pravi če je zunaj -3 C meni kaže cca -1,5 do -2 C.....pri nižjih temp pa sigurno laže za 2° C.....
Piki
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: Pe Dec 01, 2006 7:59 pm
Vozilo: AR 156 SW 2.4 JTD 10V
Kraj: Ljubljana

Gricko napisal/-a:
Dejch napisal/-a:Malce neumestna, toda zanima me, če display kaže temp. pod 1°C?
kaže, kaže....samo sem tudi sam ugotovil, da tja do 1°C kaže kar ok, pod to mejo pa "gre zelo nerad"....in pri - začne lagati tja do 2C..... se pravi če je zunaj -3 C meni kaže cca -1,5 do -2 C.....pri nižjih temp pa sigurno laže za 2° C.....
Večna tema... Sam imam novo desno ogledalo, pa se obnaša podobno kot prej, kot si napisal. Očitno gre za tak tip "mediteranskega" senzorja". :lol:
jaka_speed
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 16, 2010 9:46 pm

Že poleti sem bral razne teste za zimske gume in so gume Nokian povsod dobile vrhunsko oceno za sneg,poleg tega niso med najdražjimi.Namontiral sem jih že oktobra in že po suhem je bila vožnja super tako,da sem komaj čakal sneg,da vidim kako se obnesejo.In res..
brez zaleta v strm klanec v poln sneg čisto brez problema.Avto gre kot tank.Potem na ravni cesti s 5 cm snega v drugi prestavi pri 30 km/h na uro pohodm gas do konca..avto potegne kot po suhem.Nič vrtenja v prazno.Zaviram.Spet skoraj kot po suhem.Moram rečt,da v moji vozniški karieri ( 30 let) še nisem vozil boljših gum.Res pravo veselje.
Ker ne maram pol leta avta vozit na jeklenih platiščih sem jih namontiral kar na obstoječa 17 colska alu platišča in enako dimenzijo kot imam letne in sicer 215/45/17 Kljub temu,da naj bi bile malo široke za pozimi se vozi res vrhunsko.Od zdaj naprej samo še Nokian pozimi :)
Srečno vožnjo vsem :)
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

jaka_speed napisal/-a:Že poleti sem bral razne teste za zimske gume in so gume Nokian povsod dobile vrhunsko oceno za sneg,poleg tega niso med najdražjimi.Namontiral sem jih že oktobra in že po suhem je bila vožnja super tako,da sem komaj čakal sneg,da vidim kako se obnesejo.In res..
brez zaleta v strm klanec v poln sneg čisto brez problema.Avto gre kot tank.Potem na ravni cesti s 5 cm snega v drugi prestavi pri 30 km/h na uro pohodm gas do konca..avto potegne kot po suhem.Nič vrtenja v prazno.Zaviram.Spet skoraj kot po suhem.Moram rečt,da v moji vozniški karieri ( 30 let) še nisem vozil boljših gum.Res pravo veselje.
Ker ne maram pol leta avta vozit na jeklenih platiščih sem jih namontiral kar na obstoječa 17 colska alu platišča in enako dimenzijo kot imam letne in sicer 215/45/17 Kljub temu,da naj bi bile malo široke za pozimi se vozi res vrhunsko.Od zdaj naprej samo še Nokian pozimi :)
Srečno vožnjo vsem :)
Ko bojo stare dve leti+ (če ti zdržijo) poročaj, kako se obnesejo na mokri cesti.....

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
jaka_speed
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 16, 2010 9:46 pm

Alfista napisal/-a:
jaka_speed napisal/-a:Že poleti sem bral razne teste za zimske gume in so gume Nokian povsod dobile vrhunsko oceno za sneg,poleg tega niso med najdražjimi.Namontiral sem jih že oktobra in že po suhem je bila vožnja super tako,da sem komaj čakal sneg,da vidim kako se obnesejo.In res..
brez zaleta v strm klanec v poln sneg čisto brez problema.Avto gre kot tank.Potem na ravni cesti s 5 cm snega v drugi prestavi pri 30 km/h na uro pohodm gas do konca..avto potegne kot po suhem.Nič vrtenja v prazno.Zaviram.Spet skoraj kot po suhem.Moram rečt,da v moji vozniški karieri ( 30 let) še nisem vozil boljših gum.Res pravo veselje.
Ker ne maram pol leta avta vozit na jeklenih platiščih sem jih namontiral kar na obstoječa 17 colska alu platišča in enako dimenzijo kot imam letne in sicer 215/45/17 Kljub temu,da naj bi bile malo široke za pozimi se vozi res vrhunsko.Od zdaj naprej samo še Nokian pozimi :)
Srečno vožnjo vsem :)
Ko bojo stare dve leti+ (če ti zdržijo) poročaj, kako se obnesejo na mokri cesti.....

Ciao Alfista :mrgreen:
OK.Bom.Čeprav bom imel verjetno že drug avto in mogoče drugo dimenzijo gum na njem :)Zaenkrat so sicer v mokrem odlične.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Gricko napisal/-a:
Dejch napisal/-a:Malce neumestna, toda zanima me, če display kaže temp. pod 1°C?
kaže, kaže....samo sem tudi sam ugotovil, da tja do 1°C kaže kar ok, pod to mejo pa "gre zelo nerad"....in pri - začne lagati tja do 2C..... se pravi če je zunaj -3 C meni kaže cca -1,5 do -2 C.....pri nižjih temp pa sigurno laže za 2° C.....
To se je tudi meni zdelo. Vsekakor je bil včeraj minus, pa ni in ni hotel pokazati pod 1°C. :) Zdelo bi se mi valda butasto, da te možnosti avto nima, ampak sem videl in doživel še bolj čudne stvari, tako da se opravičujem, če sem koga užalil s tako butastim vprašanjem. :P
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

jaka_speed napisal/-a:Že poleti sem bral razne teste za zimske gume in so gume Nokian povsod dobile vrhunsko oceno za sneg,poleg tega niso med najdražjimi.Namontiral sem jih že oktobra in že po suhem je bila vožnja super tako,da sem komaj čakal sneg,da vidim kako se obnesejo.In res..
brez zaleta v strm klanec v poln sneg čisto brez problema.Avto gre kot tank.Potem na ravni cesti s 5 cm snega v drugi prestavi pri 30 km/h na uro pohodm gas do konca..avto potegne kot po suhem.Nič vrtenja v prazno.Zaviram.Spet skoraj kot po suhem.Moram rečt,da v moji vozniški karieri ( 30 let) še nisem vozil boljših gum.Res pravo veselje.
Ker ne maram pol leta avta vozit na jeklenih platiščih sem jih namontiral kar na obstoječa 17 colska alu platišča in enako dimenzijo kot imam letne in sicer 215/45/17 Kljub temu,da naj bi bile malo široke za pozimi se vozi res vrhunsko.Od zdaj naprej samo še Nokian pozimi :)
Srečno vožnjo vsem :)
Tudi jaz sem razmišljal o teh gumah vendar sem se na koncu odločil za michelin pilot alpin za katere lahko rečem da so v mokrem in mrazu zelo dobre na snegu pa nisem ravno najbolj navdušen! Imam 20 let vozniških izkušenj in sem vozil že marsikatere zimske gume in do sedaj so me najbolj prepričale GOODYEAR ultragrip
Uporabniški avatar
HyperJack
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 589
Pridružen: Po Okt 18, 2010 12:15 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147
Kraj: Tam kjer so medvedi
Kontakt:

Dejch napisal/-a:
Gricko napisal/-a:
Dejch napisal/-a:Malce neumestna, toda zanima me, če display kaže temp. pod 1°C?
kaže, kaže....samo sem tudi sam ugotovil, da tja do 1°C kaže kar ok, pod to mejo pa "gre zelo nerad"....in pri - začne lagati tja do 2C..... se pravi če je zunaj -3 C meni kaže cca -1,5 do -2 C.....pri nižjih temp pa sigurno laže za 2° C.....
To se je tudi meni zdelo. Vsekakor je bil včeraj minus, pa ni in ni hotel pokazati pod 1°C. :) Zdelo bi se mi valda butasto, da te možnosti avto nima, ampak sem videl in doživel še bolj čudne stvari, tako da se opravičujem, če sem koga užalil s tako butastim vprašanjem. :P
Se bo treba pripeljat na Dolenjski konec :D , mi je včeraj celo kazalo -1,5stopinje, prvič do sedaj, vedno je bilo okoli 1 :P
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

To je pa čudno, na 155 je lepo v minus kazalo.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Meni laže na 156 '04 za 2-3.5 °C in sicer kaže več kot je zunaj, gre pa tudi v minus... :mrgreen:
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

jaz tega displeja nimam in posledično nimam teh problemov :mrgreen: čeprav bi mi v zimskih razmerah termometer prav prišel :doubt: kar pa se tiče vožnje v snegu - letos je še nisem imal priložnosti izkusit, imam pa letne gume in vsaj lani je šlo popolnoma brez problemov 8)
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

QV se odlično pelje v snegu in predvsem je vožnja z njo zelo zabavna, dosti bolje kot z 147, ki ima že veliko elektronske navlake.

Zanimivo, da imate nekateri probleme s prikazovanjem temperature, na 147, kot tudi na 156 kaže točno v +/-.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

aja, ko smo že pri temperaturi, sem pozabil vprašat. Na zunanjem ogledalu je senzor za termometer (tista bunkica na spodnji strani - če se ne motim je to to), termometra samega oziroma prikazovalnika pa avto nima :?: a je tako pri vseh 145kah ali je samo moja iz kakšne "posebne" serije? :mrgreen:
Odgovori
  • Informacija