Težava z zračenjem alfe.

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
alf
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: Pe Avg 27, 2004 9:50 am

Imam zelo nenavadne težave pri moji alfi. Zanima me, če ima kdo kaj izkušenj s tovrstnimi problemi.
Gre za to, da ko je klimatska naprava izklopljena je vpihan zrak zelo vlažen. V avtu postane zelo soparno in predvsem zdaj, ko so večeri že hladnejši se šipe v trenutku zarosijo. S pomočju klime se seveda nato v nekaj trenutkih odrosijo. Vožnja brez klime je tako nemogoča.
LP
ALF
Uporabniški avatar
xandrej
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: Pe Okt 24, 2003 9:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Nekje se ti voda zraven meša po vsej vrjetnosti ti je spustil notranji hladilnik oz. grelec kabine... Ti spušča hladilno tekočino in to je to.....
Slika
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Al pa se ti je snelo tam k se nastavlja zunanji in notranji zrak. Men se je tako, da je bil le notranji in je bil isti problem
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

alf napisal/-a:Imam zelo nenavadne težave pri moji alfi. Zanima me, če ima kdo kaj izkušenj s tovrstnimi problemi.
Gre za to, da ko je klimatska naprava izklopljena je vpihan zrak zelo vlažen. V avtu postane zelo soparno in predvsem zdaj, ko so večeri že hladnejši se šipe v trenutku zarosijo. S pomočju klime se seveda nato v nekaj trenutkih odrosijo. Vožnja brez klime je tako nemogoča.
LP
Odstrani čez zimo protiprašni filter pa bo v redu.
Uporabniški avatar
xandrej
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 622
Pridružen: Pe Okt 24, 2003 9:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

dejan napisal/-a:
alf napisal/-a:Imam zelo nenavadne težave pri moji alfi. Zanima me, če ima kdo kaj izkušenj s tovrstnimi problemi.
Gre za to, da ko je klimatska naprava izklopljena je vpihan zrak zelo vlažen. V avtu postane zelo soparno in predvsem zdaj, ko so večeri že hladnejši se šipe v trenutku zarosijo. S pomočju klime se seveda nato v nekaj trenutkih odrosijo. Vožnja brez klime je tako nemogoča.
LP
Odstrani čez zimo protiprašni filter pa bo v redu.
No no ne rabiš ga glih odstranit... Raje kupi novega... Pride 3 jurje... Če že... Jaz ga kupim vsake pol leta...
Slika
Uporabniški avatar
miljenko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 41
Pridružen: Ne Feb 22, 2004 7:00 pm
Kraj: Ljubljana

:roll: podobno se je meni dogajalo aprila, dokler nisem zamenjal proti prašnega filtra za klimo. Pri tem se splača dati nekaj denarja več za pravi filter. Tisti papirnati, ki se orginal je za nič :mrgreen: [/i]
makaj
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: To Sep 21, 2004 7:26 pm

Kaj pe ce ti kondenz zastaja namesto da bi odtekal na tla? Dostikrat je to vzrok.
Uporabniški avatar
miljenko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 41
Pridružen: Ne Feb 22, 2004 7:00 pm
Kraj: Ljubljana

:doubt: :| tudi to je res. Luknja je bila zamašena z listjem =D>
f4676
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: Pe Mar 05, 2004 10:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper (med tednom) Celje (konec tedna)

Da ne bom odpiral nove teme. Na alfi 156 se mi rosijo zadnje stranske šipe in tega ne reši ventilator pa če ga nastaviš na 1001 način. Kakšna ideja?
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

FogX ( ista firma ko RainX )...

P.S.:drugič ko peleš punco kam pejta raje v kako sobo :mrgreen:
f4676
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 182
Pridružen: Pe Mar 05, 2004 10:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper (med tednom) Celje (konec tedna)

Pa nisem zaradi tega vprašal 8) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uporabniški avatar
alf
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: Pe Avg 27, 2004 9:50 am

Evo zamenjal filter, pa isto :( (originalni 4.500sit #-o )
Bo trba še mal raziskovat.
Hvala za odgovore.
LP
ALF
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

TI pravim, a odpri mal louto pa poglej, da se ti ni snelo, pa ti sedaj samo natranji zrak vleče....
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

Turtle napisal/-a:TI pravim, a odpri mal louto pa poglej, da se ti ni snelo, pa ti sedaj samo natranji zrak vleče....
Ha, tist sistem lopute zunanji/notranji zrak pri 155 se zelo hitro zlomi, tako, da imaš vedno odprto nekje na sredo (men zun. in not. kroženjem).



BTW - te qrčevi protiprašni filtri stanje max. jurja SIT v štacunah z avtomobilskimi deli; ne kupovat na uradnih servisih, ker L.U.P.I.J.O!!!
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Odgovori
  • Informacija