Nastavitev šob za pranje stekla - AR 147 / 156 / GT

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

sport napisal/-a:Jest mam pa mal drugačen problem:

2 curka mi špricata točno v brisalce dokler se ne sprožijo, en curek pa nese veliko čez avto.
A se da kje nabavit šprice po možnosti take ko razpršijo vodo...


L.P.
Za različne curke so krive smeti v šobah.
Šobo odklopiš in v obratni smeri spereš ali prepihaš.

Ko imaš šobi odklopljeni, pa še črpalko poženeš, da odplakne eventuelne smeti v rorčkih.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Meni se je danes pojavil problem, da na zadnji šipi ne dela šprica. Nisem sicer pogledal, če je slučajno zmrznilo, ampak glede na to da imam -20' mešanco notri, ne bi smelo...
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

JC29 napisal/-a:Meni se je danes pojavil problem, da na zadnji šipi ne dela šprica. Nisem sicer pogledal, če je slučajno zmrznilo, ampak glede na to da imam -20' mešanco notri, ne bi smelo...
Če maš petrolovo (vitrex) brez problema zmrzne, z sonaxom nimam teh problemov

lp
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

El Barto napisal/-a:
sport napisal/-a:Jest mam pa mal drugačen problem:

2 curka mi špricata točno v brisalce dokler se ne sprožijo, en curek pa nese veliko čez avto.
A se da kje nabavit šprice po možnosti take ko razpršijo vodo...


L.P.
Za različne curke so krive smeti v šobah.
Šobo odklopiš in v obratni smeri spereš ali prepihaš.

Ko imaš šobi odklopljeni, pa še črpalko poženeš, da odplakne eventuelne smeti v rorčkih.
Hja, obstaja pa še ena varianta.

Če ima avto ogrevanje šob in če se uporablja navadna voda iz pipe z dolivanjem koncentrata se bo dalšem času nabral vodni kamen.

Najustrezneša rešitev brez pretirane agresije je, da se jih čez noč demontira in da v kozarec, kamor se nalije kis (seveda kis deluje tam kjer je, tako da ga je potrebno spraviti v šobo).

Ta druga varianta je precej pogosta, ker imajo posode pred črpalko filtre (v določenih primerih so fitri prav v črpalki) in primer, da pridejo kamnčki iz posode so redki. Da se pa izloči vodni kamen je pa precej pogost. Da šobe po posegu delajo OK, se je fino izogibati "agresiji" na šobe s kakšnimi šivankami in podobno, če že, se jih uporablja le za nastavitve curka in morajo čimbolj ustrezati fi odprtine (pa predolge tudi ne smejo bit).
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

AR-146 napisal/-a:
JC29 napisal/-a:Meni se je danes pojavil problem, da na zadnji šipi ne dela šprica. Nisem sicer pogledal, če je slučajno zmrznilo, ampak glede na to da imam -20' mešanco notri, ne bi smelo...
Če maš petrolovo (vitrex) brez problema zmrzne, z sonaxom nimam teh problemov

lp
Sem jaz včeraj teličkasto pogledal :oops:

Predvčerajšnim mi zmanjka tekočine, se ustavim na Petrolu (ker pač nimam zadržkov do te firme, za razliko od precej drugih). Nalijem tekočino, kjer piše , da je za delovanje do -30°C. Vzamem 3l, vlijem in si rečem, da bom doma vlil še destilirano vodo (jo imam ker nekaj na zalogi). Jasno pozabim, ket že večkrat prej. No včeraj zvečer pelejem sina na trening, kar imam avto zunaj sem imel malo zmrznejno šipo, se pelem, pa rečem, saj sem pozabil doliti vodo in imam dovolj močan koncentrat, pa pobrizgam na steklo, huh, takoj postane šipa bela. :?: :?:
OK, mogoče je še kaj ostalo v ceveh od prej, špricam še naprej pa nič ali le malo bolje. Nič potrebno se je bilo ustavit in it drgnit šipo. Termometer mi je kazal -5°C. Vožnja je bila počasna, vitex je še šprical na šipo, vednar tam takoj, ko so bisalci potegnili tudi zmrznil. Vem da se lahko ledišče ob vožnji zviša, ampak iz deklariranih -30°C na cca -5°C??
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

Ja, skret od tekočine. Nekaj sem bral po forumih in so hvalili od Agip-a neko zadevščino do -70°C.

Sicer pa slabše od Petrolovega Vitrexa ni mogoče kupit.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Sonaxov vitrex je zakon, ne zmrzuje in ne paca stekla.
jaka_speed
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 16, 2010 9:46 pm

Sm tud jst opazu učerej neko čudo pri minus 9...Vitrex do minus 30,narazredčen ni hotu odtajat res zelo tankega sloja ledu s šipe.Pa sem sprical ko norc :) Pol sm počaku 5 min,da je gretje nardilo svoje...
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Ma čudno mi je, da na vetrobransko šprica, na zadnje steklo pa ne...

Je možno da se je cevka kje staknila?


Sicer pa naslednjič kupim kar koncentrat :)
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

JC29 napisal/-a:Ma čudno mi je, da na vetrobransko šprica, na zadnje steklo pa ne...

Je možno da se je cevka kje staknila?


Sicer pa naslednjič kupim kar koncentrat :)
Ponavadi je cevka grdo speljana in se ponavadi kje stisne in posledicno ni vode zadaj.

LP
Uporabniški avatar
Red_Rocket
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1012
Pridružen: Če Jun 19, 2008 3:36 pm
Vozilo: Fiat Punto MK2 1.2 2003

Zdravo,

mi lahko kdo pove kako se naštela šobe za špricanje vitrexa. Ker pri 145ki so bile take male alu cevke v tisti plastiki na havbi in si lahko fino naštelal, tu pa ni videt...

Ker sedaj mi kar nekaj po havbi šprica leva šoba.

Hvala!

Lp
Uporabniški avatar
Koral65
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 180
Pridružen: Pe Avg 24, 2012 4:29 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Tacen

Poglej kje maš te šobe, pol pa vzami šivanko, jo vtakni v luknjico in štelaj. Mogl bi it :D
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

lahko je pa samo kaka smet notr, probaj spihat s kompresorjem :)
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
greddy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: To Sep 25, 2012 1:37 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trzin

Ker smo ravno pri šobah...je kakšna možnost da bi izklopil šobe za pranje žarometov? Ker mi gre rahlo naživce da morm vsak teden vodo dotakat, da tega da maš takoj umazan cel prednji konec zarad teh šob niti ne omenjam :x
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Konektor daš dol na pumpi :)
Če ima Alfa enako kot Fiat, prideš do posode tako da daš dol desno prednje kolo in kolotek. Tam bošvidel dve pumpi, taprva je za luči. Oz če so slučajno tukaj drugače obrnjene samo poglej kam gredo kabli.
Odgovori
  • Informacija