ABS: Centrala / Kontrolna enota

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Pa preveri akumulator. Ponavadi je star akumulator kriv za lightshow na armaturni.

LP
Mato_156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Če Dec 01, 2011 5:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

Pozdravljeni,
da sedaj povem kaj sem rešil. Cev za zrak sem zamenjal. glede ABS kontrolne enote (enota za ABS+EBD) sem pa ob pregledu akumulatorja videl,da je prvo bila plus klema slabo nasajena na plus pol, kot drugo pa je bila zanič 50 A ploščata varovalka - tista ki je privijačena na obeh straneh. Bila je prelomljena in se sploh ni videlo dokler je nisem fizično odvijačil. Ko sem jo zamenjal z drugo, je ABS enota oživela. Tako da če bo imel še kdo problem, ko mu bo svetila lučka ABS in ročna zavora, naj prvo pogleda varovalko pri akumulatorju, ter kontakte klem.
Lep pozdrav,
Enter the void
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

A ima kdo ABS centralo s številko 71748083... rad bi nekaj "probal" če ima kdo za prodat, za normalen denar, rabim samo elektroniko.

Naj dodam... to je za 147, Bosch ABS 8. Mora bit letnik 2005+.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

kaj te matra:)?
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Dobil sem vpogled v servisno in garancijsko zgodovino mojega avtomobila na fiatovem strežniku. V oči mi je padla "menjava ABS elektronike" zaradi vpoklica, ker naj bi bila software napaka v enoti. Napisanje so tudi številke stare enote in nove, ki naj bi bila vgrajena, vendar v mojem avtu je še vedno stara (očitno je nekdo samo pobasal denar od Fiata in ni opravil svojega dela - EhmStepančičEhm).

Simptomi ki so opisani pri vzroku za vpoklic, pa so na mojem avtu opazni.
Kadar je obseg koles spredaj zadaj drugačen, se ABS in VDC aktivirata prehitro. To se opazi ko recimo zamenjam gume naprej/nazaj, sploh če niso pravilno napumpane, ali pa če zmontiraš rezervno kolo, takrat je sploh grozno.

Tko da bi probal tole zamenjat.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Dej EhmStepančičEhm malo pobarat, kaj so naredili. Ker ce so dejansko pobasali denar, zadeve pa niso menjali, potem lahko naredis stalo. In prav je, da jo.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Ja, ker oni pa bojo sigurno priznali, da so pobasali denar in nič zamenjali. Itak. Brez dokumentacije težko narediš štalo, vsekakor pa nekaj ukrepaj.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

bom jutr prasov ti sporocim
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Ja, ampak za vsako stvar, ki jo zamenjas, moras met racun, da si jo nabavil, ce jo potem prodas. Ker teh zadev nimas na lagerju, bi v casu garancijskega popravila morali oni met narocilo ABS centrale. Ce tega nimajo, verjemi, da se bodo vsrali.
Tako gre tudi pri zavarovalniskih popravilih: ti malo tezko izstavis racun zavarovalnici za rezervne dele, vgradis pa rabljene, saj potem ne stima, ce se pride preverjat, .... Govorim za resne firme, razni toneti itak mutijo na veliko, sam tud na veliko zapirajo.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če bi Alfa imela resnega zastopnika/uvoznika v Slo, potem verjamem da bi se dalo kaj "pritisnit". Samo takole kot pa je zdaj pa nevem če se mi da preganjat z njimi.

Na ebayu dobim novo centralo za 50€. Baje so jih takrat ko je bil recall prodajali za 18€ na kos... To je preverjena informacija od človeka ki dela na Alfa servisu na nizozemskem, ki mi je tudi posredoval podatke o "menjavi"...
Na žalost je bil recall "končan" še preden sem jaz avto kupil, poseg pa naj bi bil opravljen približno pol leta preden sem jaz kupil avto. Bivši lastnik avtomobila, ki ga dobro poznam, ne ve nič o menjavi ABS enote.

Druga zanimiva stvar je da so bile v garanciji "menjane" obe sprednji zgornji roki. Tudi o tem prejšnji lastnik ne ve ničesar...
SonoR
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: Ne Jan 03, 2016 12:35 pm

Zdravo, ker je bila alfica malo prenizka, sem se lotil zamenjave amortizerjev in posledično opazil da so tudi ležaji zanič. Pa sem na eni strani zamenjal ležaj z novim SNR, za drugo stran pa mi je zmanjkalo časa. Sedaj mi ne delata abs in asr, je možno da so ležaji brez "magneta"? ali da je senzor preveč oddaljen, oz v čem bi še lahko bila težava? :?: jutri bom zamenjal še drugi ležaj, da bosta oba nova..
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Za 147 obstajata 2 tipa ležajev, glede na letnik, odvisno od tipa ABS enote.

Če si kupil napačen ležaj ABS enota ne bo delovala pravilno.
SonoR
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: Ne Jan 03, 2016 12:35 pm

Okej, imam prave z magnetom, sem poklical v trgovino. :lol:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Vsi imajo magnet, vendar je razlika v tipu magneta. Med sabo niso kompatibilni...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Če se prav spomnim, so eni plastični eni pa kovinski in kot pravi Tribes med sabo niso kompatibilni.
Odgovori
  • Informacija