Obraba sklopke AR 147 pri 26.000 km

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

dashi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:20 pm

Na garancijskem listu piše, da garancija ne velja za sklopko, ker je to potrošni materijal. Mislim da imate vseeno prav. Če gledamo na tak način lahko rečemo, da je cel avto samo nek potrošni materijal - z motorjem vred - vendar vseeno mora biti nek interval (km) tako da je treba najti kakšen bolj strog način, da se garancija uveljavlja tudi za to sklopko.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Zgovarjaj se na napako v materjalu.. sicer pomojem ne boš dosegel nič.. ampak lahko pa probaš.
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OK, ne vem kako je lahko motor hin po 26000km??? No če je vožnja kriva za to, oz. v tem primeru bi moral avto 26kkm prevoziti skoz pod ful gasom, no potem je razumljivo da je šla tudi sklopka.

Dej malo povej kako avto voziš, ker če ga normalno potem je neki hudo narobe s celim tvojim avtom, in potem ti morajo menjati tudi sklopko.
BMW stoji pred garažo, Alfa Romeo pa te čaka.
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

26k km je za sklopko nic, seveda ob dokaj normalni voznji(avto se ne uporablja za konstantno draganje) in motor so tudi menjali pri teh km?
Jaz osebno bi se vprasal kaj je bilo narobe z avtom, da je bila potrebna menjava motorja pri prakticno novem avtu, sklopko bi seveda zahteval, kot odpravo napake v garancijskem roku.
Vsak potrosni material ima predvideno dobo obrabe, zato obstajajo predpisani servisni intervali, ker se v tem obdobju oz km predvideno obrabi nek kos. 26k km je za sklopko veliko premalo, kje pa je napaka je pa treba se ugotoviti.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

po mojem mnenu: Če je na 26k km zanič sklopka in motor olje pije - pol je treba zamnjat sklopko, motor in voznika. :evil:
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

sm dons s fotrom govoru, je tak reku; da če je sklopka zakurjena-to naj bi sevidlo je bojda tvoja krivda, če pa je sklopka obrabljena, pa ni debate da je nebi zamenjali. lahko na servisu zahtevaš tut izvedenca, če nau šlo na lep način. sam zažgana ne sme bit.
dashi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:20 pm

hvala vsem za komentarje, vendar so me premagali in sem moral plačati. Rekli so mi, da je sklopka sicer vozna še za nekaj deset tisoč km, vendar glede na to da so imeli vse odprto, saj so menjali mašino, so mi potem kao "svetovali" da jo menjam, torej da se mora plačati!
dashi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:20 pm

Nekaj pa me je vendar motilo, saj je bil tudi VDC za menjat, in so ga menjali (stal naj bi okoli 300.000 sit). Sprašujem vas ali je morda ta slab oz. pokvarjen VDC prispeval k tako hitri obrabi sklopke.
LP
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

tud možno
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

ka pa je VDC (vodilo desnega cepca maybe :mrgreen: )
Dean_Q4
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 813
Pridružen: Po Jun 14, 2004 9:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnica pri MB

Miholl napisal/-a:ka pa je VDC (vodilo desnega cepca maybe :mrgreen: )
:lol: :lol: :lol: nevem če ne, ampak včasih je res težko, prvič vsa ta naša narečja, drugič pa strokovni izrazi in kratice (kako pač kdo kaj imenuje) :wink:
Dean
dashi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 59
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:20 pm

VDC je celotni stabilizacijski program, ki med drugim se vmešava tudi pri navoru
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Torej nadležna stvar!
Slika
Odgovori
  • Informacija