Tresenje / Vibracije - AR 156, 1.9 JTD

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

Lep pozdrav!

Zanima me ali je imel kdo že tak ali podoben problem in kaj je bil vzrok.

Avto je alfa 156 jtd letnik 1999, 105km. 235.000 km,prva sklopka

Ko pospešjem mi nekaj spredaj desno trese, kot bi bila zvita feltna. Začne tam na 1300 obratih in konča pri 2000 recimo. Najbolj je opazno pri pospeševanju v četrti prestavi. Gma ni, ker v leru al pa pod sklopko je vse cool, to se dogaja samo pri pospeševanju, ko avto nekako ne zmore, recimo iz cestninskih ven ali po mestu.

Mislite da je kaj v zmez s sklopko, čeprav mi pedal in vse drugo deluje normalno.

Je možno da je kaj s polosovino, glede na to da sem par sto kilometrov, nehote vozil s strgano manjšeto.

Nekje sm bral po forumu da je lahko kriv tudi nosilec motorja. Kako bi to lahko preveril? Imate kako idejo?

Hvala za mnenje in LP
rock n' roll
rastek
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 65
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 10:40 pm

Po vsej verjetnosti polosovina.

lp
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Nosilce sicer lahko preveriš,ampak verjetno je res polosovina...pri meni so bili isti simptomi...strošek cca 200eur za eno :?
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Mkavci, glede na to da si primorc, skoci v italijo...so polosovine po 120€ ce se ne motim. Je ze dolgo odkar sem jo menjal.

LP
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

malo problem je, ker grem čez par dni na Korziko :) Mah, upam da bo par 1000 km še naredilo.
Ni še tko izrazito tresenje, včasih se ga sploh ne čuti, včasih pa se.
Mast v zglobih je nova, ker sem zamenjal vse 4 manjšete.
Nič, upajmo, da se mi ne razsuje glih na Korziki :)

hvala, lp
rock n' roll
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Jaz bi menjal pred dopustom. Ga ni cez vecje sranje kot ce ti polosovina zajebe dopust. Preizkuseno na lastni kozi.

Drugace pa uzivaj na Korziki...plaze so mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Evo ti moj fotopis ;)
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... 74&start=0

LP :mrgreen:
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

kolegu trese polosovina ze 50kkm in sevedno dela :D so pa prisotne vibracije jebiga :)
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Hja odvisno zakaj trese. Pri meni ni bila kriva sama polosovina ampak kriz. In ce gre ta u faliment, ostanes na cesti. Sem pa tudi jaz prevozil se par 1000km odkar se mi je pojavil ropot (pri meni ni bilo tresenja). Je rekel mehanik da lahko zdrzi 100km, lahko pa 6000. Odvisno.

LP
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

najlepša hvala za potopis! Koristno.

Ma bom riskiral. Pravkar sem naredil velik servis, in enostavno mi ne znese zdej še polosovine štimat.

Glede da je nova mast v homokinetičnih, olje v menjaliniku sm zamenjal, po hudih ovinkih nič ne mlati, tko da pomoje zarad tistga malo tresenja ni neke panike.

Pri Fiatu Regati sm jo u rikverc utrgal :) in potem dal drugo od fiorinota , zgleda da je bla malo predolga al pa že zrabjena. Nato mi je dve leti po ovinkih mlatla in ni blo panike.

Lp
rock n' roll
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Obnova polosovine te pri FD avtodeli po mojih izkušnjah stane do cca 150€. Če si v dvomih bi ali nebi, potem zamenjaj boš mel vsaj miren dopust.
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Kdaj? A ni sedaj že 250 eur? Plus manšeta plus mast plus delo, pa si na 300 eur.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Polosovine so rak rana pri 147/156 z jtd motorji. Za ceno je najbolje preveriti na servisu, ker se od modela, do modela razlikuje.

Naprimer za 147 1.9jtd 8V pride tovarniško obnovljena ca. 300€, medtem ko je bila za GT 1.9 jtd 16V občutno cenejša.
Uporabniški avatar
Apophis
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 02, 2010 12:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorenjska

Ja pred dobrim letom je bila pri FD obnova za 2.4 Jtdm 200€, tovarniško obnovljena pa tam nekje tko da, če bi se prej pozanimal za tovarniško bi rajši to vzel.
jtd-M 20V
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Pri polosovinah je manšeta problem. Meni je počila desna, sem pravočasno opazil in menjal, pa mi je očitno zelo kmalu počila še leva in ker nisem imel nobenega servisa vmes pač nisem opazil.
BL156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Ne Nov 08, 2020 5:16 pm

No da ne odpiram nove teme bi prosil za objasnitev moje težave ki je sledeča:
- pred menjavo spodnjih rok ki se bile zluftane se je pojavljala vibracija, ki se je stopnjevala se pravi levo desno, ampak samo pri hitrosti od 70 do 80 pa potem izginila in pri zavijanju v desno.
Od začetka brez zvočne spremljave ki pa se je samo stopnjevala kasneje...podoben zvoku prazne gume.
- po menjavi obeh spodnjih rok tresenje izgine ampak se pojavi v blagi obliki pri polnem avtu se pravi obremenjenem z težo.
Drugih simptomov ni.
Je pa pri menjavi rok mehankar ugotovil zračnost na puši volanske letve- leva stran in sicer minimalno ampak je.
Ali je to vzrok ali kaj drugega?

Hvala za odgovore.
Lp



Edit: Premaknjeno v ustrezno tematiko ...
Odgovori
  • Informacija