Akumulator

Tehnične teme o modelih 156,147 in GT

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Pritisnil je mraz in valda, zjutraj malo dalj vergla.Akumulator je star 3 leta in se bo verjetno poslovil. Kakšen akumulator naj dam notri. Predvsem me zanima če dam lahko namesto 74 Ah, ki ga imam sedaj, notri 100 Ah?
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Vzemi meter in zmeri koliko prostora imaš za akumulator in potem kupi največjega možnega, ki še paše in ga najdeš v trgovini.

Malo daljša debata glede teh reči je v temi Akumulator
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

http://www.akumulator.si/index.aspx?sou ... 2021%20077

100Ah ne gre notri. Mislim da bo tale v zgornjem linku vredu. A ga slučajno kdo že ima? Kakšne izkušnje?
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Sam imam Varta Blue Dynamic in po več kot dveh letih uporabe ne kaže nobenih problemov.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Ko sem jaz kupil svojo Alfo pred 4 leti je imela še original akumulator. Potem sem kupil od Fiaam akumulator in mi je zdržal cca 3 leta. S tem da mi je vmes že 2 krat začel crkavat in sem ga priklopil na polnilec... Bil je pa takrat 75 evrov, mislim pa da je bil okoli 74 Ah... Malo denarja, malo muzike :wink:
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

sam imam topla in so v vseh avtih ki jih imamo, so pa kar se spolnim zdržali preko 5 let

lp
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Gledal sem tudi Topla. Je pa razlika, da ima Topla pri isto Ah, manjšo zagonsko moč, kar me malo moti. Je le 2.4 mašina in rabi kar nekaj đusa da zalavfa. Je pa topla kar ene 30 evrov cenejša.
Pa še nekaj, vsakič znova pozabim kako gre s temi L in D plusi. Nazadnje sem trogal svoj stari akumulator čez celo halo A, da sem pokazal katerega imam.
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

sam sem na V6-ki imel 55AH, katero sem dobil že ob nakupu avta in ni bilo nikoli problema, ko sem avto prodal je akumulator delal še vredu po cca 3,5 letih lastništva, tako da ne vem zakaj bi te skrbelo za dizla.
polariteto akumulatorja pa gledaš akumulator od spredaj in pogledaš na kateri strani je + pol (priključne sponke so na sprednji strani akumulatorja).

lp
alfa111
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: To Apr 13, 2010 11:23 pm
Vozilo: ex 156 2.0 selespeed
156 SW 1.9jtd
156 1.9 jtd

mihecmiha napisal/-a:Gledal sem tudi Topla. Je pa razlika, da ima Topla pri isto Ah, manjšo zagonsko moč, kar me malo moti. Je le 2.4 mašina in rabi kar nekaj đusa da zalavfa. Je pa topla kar ene 30 evrov cenejša.
Pa še nekaj, vsakič znova pozabim kako gre s temi L in D plusi. Nazadnje sem trogal svoj stari akumulator čez celo halo A, da sem pokazal katerega imam.
Ja ko vzameš aku ven in da gledajo kleme proti tebi pogledaš na kateri strani je plus, če je na desni,je desni plus,če je na levi je levi. Mislim pa da je levi plus redkost... Če se ne motim :D
kuvach
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: So Avg 11, 2012 11:17 am

mislim da je ravno kontra glede L in D plusa...
Zdi se mi da se določa glede na to ko sediš v avtu...
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Očitno akumulator ni bil krivec za slabo vžiganjd. Krive so bile žarilne svečke. 4 niso delale! Čudež da je avto sploh še kdaj vžgal v zadnjem času. Zamenjal svečke in čakam .jutro da vidim kaj bo. Je pa svečke čist simpl zamenjat,vseh 5 je šlo zelo lahko ven,edino cevni ključ 9 sem moral kupiti
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

kuvach napisal/-a:mislim da je ravno kontra glede L in D plusa...
Zdi se mi da se določa glede na to ko sediš v avtu...
Slabo misliš :) .

lp
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

No.danes pri 5 stopinjah ni vžgal. Verglal cca 5 sekund in ni vžgal. A je možno še kaj drugega poleg akumulatorja? Ko sem potem še enkrat probal zaverglat je samo še 1x obrnilo motor.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

mihecmiha napisal/-a:A je možno še kaj drugega poleg akumulatorja?
Alternator... :?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Piki
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: Pe Dec 01, 2006 7:59 pm
Vozilo: AR 156 SW 2.4 JTD 10V
Kraj: Ljubljana

mihecmiha napisal/-a:No.danes pri 5 stopinjah ni vžgal. Verglal cca 5 sekund in ni vžgal. A je možno še kaj drugega poleg akumulatorja? Ko sem potem še enkrat probal zaverglat je samo še 1x obrnilo motor.
Očitno imaš poleg zanič akumulatorja še kakšen problem. Če ti je avto vergalal 5 s, bi moral vžgati. Zna biti kaj narobe tudi z dovodom goriva.
Odgovori
  • Informacija